Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Ursus 4514 DL

Polecane posty

kris14    267

60KM były w latach 1988-1997r. [można było zamówić wersję 66KM] a od roku 1998r. [tak jak ma @coolman111] Ursus 4514 miał w standardzie 66KM :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no nareszcie chłopaki rozumieja. racja chłopcy jak sa na 4514 opony 16,9 30 to predzej sie caignik zadusi niz powaznie zagrzebie. po to sa zdejcia ludzi zeby jes wykorzystywac w takich celach i po to zamiesciłęm tabele i zdjecie gdzie jest ten numer @kris14. ja tez z poczatku myslałem ze ma 66 koników ale potem szybko sprawdziłęm sam nie mogłem znalezc tego numeru al ejakois z ksiazka znalazłem pozdro dla wszytskich posaidaczy 4514 i 5314 i zparaszam do moich galerii hehe


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przeciez 4512 od 14 ronzi sie [przednia osia napedzana


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@atomik - tak, ciągnik różni się przednią osią, ale co to ma do silnika?

 

@Maniek96, masz rację...

 

Właśnie...

De Lux- czyli lepsza wersja, eksportowa, w tym przypadku to "ulepszeniem" było m.in. zwiększenie mocy silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No zabardzo go nie wyłączysz... chyba że wymontujesz ;)

Do wad, trzeba zaliczyć mniejszą wytrzymałość silnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

ten 4514DL(DE LUXE) to chyba wersja eksportowa, różnił się chyba tym że był lepiej wyposażony, miał szybką skrzynię 40km/h, a nie tak jak krajowe co najwyżej 12/4 do 30km/h i miał 4 wyjścia hydrauliczne, i kilka rzeczy które w normalnych modelach są w opcji, lepszą pompe, dodatkowy siłownik, który zwiekszał udźwig itp. miał chyba turbinę więc był mocniejszy ;) miał 72km( wg tractordata.com).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jak rozróżnić który silnik ma 60 KM a który 66 KM bo linki wygasły. Darek Z której strony masz alternator tu miles4514 z konta brata.

I U mnie po prawej stronie nad misą olejową , jest napis UR 41016 i na końcu chyba 0 jest . Za tym jest Napisane :

N 1 2 3

W 4 5

A po prawej stronie nad pompą wtryskową jest 22590 i pod tym jest PO12258B ;/ Nie wiem o co w tym chodzi ;P

Edytowano przez PiotrMilewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pewnie chodzi o 22590 co by znaczyło niestety, że masz 60 KM. A który to rocznik? Linku poszukaj w temacie "4512 moc" (czy jakoś tak, wpisz w Google to znajdzie). Wkleił bym ale z telefonu pisze i trochę to utrudnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Czy już ktoś zakładał większe wtryskiwacze [ lub same końcówki] do Ursusa 4514 ? Chodzi mi o wtryskiwacze z Ursusa 5314 [72KM] .Posiadam Ursusa 4514 z 2008r z silnikiem URSUS4410 o mocy 69KM i chętnie zwiększył bym mu moc przez zmianę wtrysków i podkręcenie pompy .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj