Zaloguj się, aby obserwować  
michal1982

przyczepy pronar

Polecane posty

boku27    226

Bardzo dużo narzeka na te przyczepy zresztą u nas w SKR są i szału nie robią. Ciężko też ponoć się toczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Cięzko się toczą? :) Nie wiem co przez to rozumiesz ale ja moje 10 tonowe sam sobie przeciągne :) Oczywiście po betonie :) A nie wiem czy taką niemke byś pociągnął...

Ogl. jestem z nich zadowolony.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

No to jesteś Kolego podejrzewam w mniejszości a co do toczenia to chodzi mi o jazdę z pełnymi przyczepami po drodze i niejeden twierdzi że jadac chociażby hl 8011 x 2 i Pronar x 2 przy tych samych masach różnica jest na korzyść hl. Nawiasem to hl są praktycznie niezniszczalne jeśli chodzi o dolne ramy zobaczymy jak za 30 lat będą wyglądały pro arki czy metaltechy lub inne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pronarke 6ton i sobie ją chwale. Jeszcze nigdy niesłyszałem w okolicy żeby ktoś niebył zadowolony z niej. Biorąc pod uwagę cenę i wykonanie stwierdzam że to jest najlepsza oferta na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też mam Pronara 7 ton na tandemie i nie mogę narzekać. Jest dosyć solidna w wykonaniu. Ma już prawie 4 lata i żadna farba z niej nie odchodzi (przeciw niektórym opiniom). Tylko kiedy się kręci to koła strasznie ryją w ziemii - ale cóż tandem już tak ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Buku masz te przyczepy? :) Nie wiem skąd bierzesz te informacje ale mniejsza o to :) To że HL wytrzymalsze to sie zgodze ale z całą resztą nie:) ciapkiem już ciągnąłem na pronarce 11 ton kamienia i szedł a ciekawe przy hl jakby się zachował


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1982    0

mam zamiar kupić przyczepe pronara 6 tanową szerokość paletowa .

Diler mi powiedział że przyczepa 6 a 8 ton to ta sama konstrukcja i

różni się tylko tabliczką znamionową czy to prawda to niewiem bo

na placu stała tylko 6 więc niemam porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

ja mam 6 paletową ale 8 to się od niej różni i to sporo przede wszystkim ma mocniejszą ramę poduszki i jest dłuższa co do toczenia to przedewszystkim kwestia opon ja mam 14 i na drodzelekko nie jest ale w polu bajka a zwłaszcza na łąkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Buku masz te przyczepy? :) Nie wiem skąd bierzesz te informacje ale mniejsza o to :) To że HL wytrzymalsze to sie zgodze ale z całą resztą nie:) ciapkiem już ciągnąłem na pronarce 11 ton kamienia i szedł a ciekawe przy hl jakby się zachował

Tych przyczep nie mam a swoją opinię opiera na rozmowie z kierowcami tutejszego SKR którzy mają bodajże 4 pro narki i wożą nimi setki ton nawozu rocznie. Co do hl to przerabiaja ludzie 8 na12 ton bez przeróbek dolnej ramy tylko wzmacniają resory. Ciekawe jestem jakby inne przyczepy się zachowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

No widzisz z 8 na 12 ton, Ja bez przeróbek niczego maksymalnie woziłem na pronarce 17 ton kamienia ozdobnego i nic jej się nie stało :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Dla mnie możesz i 25 ton włożyć i napisać ze ciapkiem to po polu ciągnołeś i nawet dymka niepuścil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Nie wiem po czym sądzisz że ciągnę je ciapkiem po polu :) Ja bynajmniej tego nie napisałem...

I nie zgrywaj cwaniaka, bo gadać na temat czegoś,czego się w zyciu w rekach nie miało to każdy potrafi...

Sądząc po mojej wypowiedzi i kolegów wyżej na temat tych przyczep tylko twoje zdanie jest odmienne więc się zastanów nad tym, a takie gadanie "sąsiad ma, on tak mówił itp" zostaw dla tych co się na tych sprawach nie znają ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Nie wiem po czym sądzisz że ciągnę je ciapkiem po polu :) Ja bynajmniej tego nie napisałem...

I nie zgrywaj cwaniaka, bo gadać na temat czegoś,czego się w zyciu w rekach nie miało to każdy potrafi...

Sądząc po mojej wypowiedzi i kolegów wyżej na temat tych przyczep tylko twoje zdanie jest odmienne więc się zastanów nad tym, a takie gadanie "sąsiad ma, on tak mówił itp" zostaw dla tych co się na tych sprawach nie znają ;)

 

Masz rację po części co do właścicieli tych przyczep co ich przytoczył em bo nie doceniają widocznie tego co mają. Lub jest odwrotnie tzn. Jeśli nie ma tego czego by się chciało to docenia się to co się ma. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

nie żebym się czepiał ale ta wasza dyskusja jest trochę jałowa .O zadowoleniu z przyczepy decyduje jakość stali, dobór opon do konkretnej pracy i jakość powłoki lakierniczej i to chyba o tym powinno się rozmawiać a nie co tam kto słyszał lub mu się śniło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj