Marcian1234

Pszenica ozima zasiana na wiosne i co teraz ???

Polecane posty

Marcian1234    17

Co mam teraz zrobić ?? pszenica się nie chce kłosić ale w powolnym tępie rośnie, taką kupił bo jakiś nieznający się mi sprzedał. Da się jeszcze coś uratować czy tylko orka została ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

cos z kapustnych wczesna kalafior brokuł pekinska u nas niektórzy ale blizej krk to po trzy razy na kawałkach sadza cos


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Teraz to już gorczyca na poplon zeby pole puste nie stało , nic innego mi nie przychodzi do głowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

niestety nic się nie da zrobić miałem taką sytuację z 6 lat temu to nic nie było tylko cały czas zielona gdzie niegdzie jedno kłósko wszystko zaorałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Posiałeś jęczmień jak za miesiąc żniwa? Ciekawe co z tego będzie. Gryki też jakoś nie widzę na polu przygotowanym pod pszenice, szczególnie jeżeli tej pszenicy dałeś N przedsiewnie. Będzie kwitła do nowego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

było zrobione doświadczenie siewu pszenicy ozimej na wiosnę i wydała ona przyzwoity plon. była wysiana na początku marca wypadło mi z głowy jaka to była odmiana , część odmian ozimych wykazuje cechy pszenic jarych i odwrotnie. w tamtym roku znajomy też wysiał zimówkę na wiosnę ale niestety nic nie zebrał, siew wykonany był pod koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Początek marca a koniec kwietnia to jest różnica. Od początku marca przy odpowiedniej pogodzie mogła przejść jarowizację ale koniec kwietnia to późno nawet dla jarych. Według tego artykułu potrzeba minimum 3 tyg

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/aktualnosci/uwaga-na-falszywe-ziarno,35475.html

 

Czytałem kiedyś doświadczenie o życie wysianym w ogrzewanej szklarni bez możliwości jarowizacji. Przez kilka lat rosło sobie bez wykłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dwa lata temu zabrakło mi pszenżyta jarego i dosiałem nieznanym ziarnem, okazało się że to było ozime. kłosy były, ziarno też ale jak kosiłem na początku września to było bardzo mokre, ok 35%. Nie zmarnowało się bo wysuszyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zasiał gryke tylko niewiadomo co z tego bedzie ponieważ pole pod pszenice a gryka takiego czegoś nie lubi :(

ale warto spróbować jak 3-4 klasa ziemi to całkiem możliwe że do zimy skosisz :D a jak jeszcze gorsza to napewno skosisz.Przed zbiorem randap i gitara :)

a jak nie to w zime szpadlem śnieg odsypiesz i kombajn wjedzie ^^

Edytowano przez xXPioner1999Xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj