Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karola44    0

Poddalem ci tylko pomysl z silniczkiem od wycieraczek. Wierz mi taki od poloneza potrafi duzo. Ja nie moglem go zatrzymac kombinerkami pryz 12V zasilania. Wieloklin na osi sie podtarl a ta meda dalej sie krecila. W starach pewnie to sa takie same silniczki, tyle ze na 24V. Wlasnie nie wiedomo jakie obroty i jaka moc potrzebujesz.Mocy maja dosc, przekladnia slimakowa robi pozadna robote. saktamenckie silniki byly w Lazach czeskich. tam zasuwaly 3 wycieraczki.

Pozatym moze wystarczyc mu mocy juz na 12V

Mozesz sprobowac jeszcze jeden myk. Zastosowac przekladnie z silnika od wycieraczek a zalozyc silniczek od wentylatora chlodnicy tez np od poloneza. mysle ze sa troszke mocniejsze.

zorzyk2    50
Poddalem ci tylko pomysl z silniczkiem od wycieraczek. Wierz mi taki od poloneza potrafi duzo. Ja nie moglem go zatrzymac kombinerkami pryz 12V zasilania. Wieloklin na osi sie podtarl a ta meda dalej sie krecila. W starach pewnie to sa takie same silniczki, tyle ze na 24V. Wlasnie nie wiedomo jakie obroty i jaka moc potrzebujesz.Mocy maja dosc, przekladnia slimakowa robi pozadna robote. saktamenckie silniki byly w Lazach czeskich. tam zasuwaly 3 wycieraczki.

Pozatym moze wystarczyc mu mocy juz na 12V

Mozesz sprobowac jeszcze jeden myk. Zastosowac przekladnie z silnika od wycieraczek a zalozyc silniczek od wentylatora chlodnicy tez np od poloneza. mysle ze sa troszke mocniejsze.

A ja przypomniałem, że w starych kamazach były takie napędy wycieraczek - z silnika szło grubą linką , a na drugim końcu linki była przekładnia ślimakowa.

RSM32    0

Proponuję dwubiegowy silniczek od wycieraczek VW używany 40zł. + regulator obrotów 12V, 20A 45zł namiary sklepu wysyłkowego mogę podać jutro Taki zestaw napędza mi siewnik poplonów na gruberze /płynna regolacja.

Lukas85    11

Sciemniacza od swiatla do regulacji obrotow silnika nie polecam. Jest to uklad oparty na triaku, ktory w okreslonym punkcie "sinusoidy" poprostu ją ucina, zmniejszajac skuteczna wartosc napiecia. Przy dolaczeniu do takiego regulatora obciazenia indukcyjnego jakim jest silnik beda powstawaly silne przepiecia ktore zapewne uszkodza przynajmniej sam regulator. Najlepszym wyjsciem jest zastosowanie auttransformatora, ale musisz pamietac ze aby silnik ruszyl pod obciazeniem zasilajac go malym napieciem bedzie pobieral duzy prad.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez rolnikus21
      Witam.
      Chce założyć nową instalcję w paszarni. Problem polega na tym że nie wiem jakim wykonac to kablem. Paszarnia jest oddalona o jakieś 70m więc ze względu na koszty mam zamiar zrobić to przewodem aluminiowym 35mm2. Ale teraz nie wiem czy ma być to przewód cztero czy pięciożyłowy ? 

• Przez rosiu_xd
      Witam serdecznie, ostatnio dorwałem stary odkurzacz do prac w garażu, i po podłączeniu, silnik zionął ogniem, i od razu wyciągnąłem wtyczke z kontaktu, po rozebraniu, okazało się że spuchł ten element, wnioskuje że to kondensator, szukałem takiego czegoś w interecie żeby po prostu go przelutować, ale nie mogłem znaleźć, wiec może ktoś z was zna się na tym i pomoże, co z tym zrobić Pozdrawiam

• Przez AdamCzarnecki
      Potrzebuje informacji jak uszczelnić silnik RTO przy wyjściu wału korbowego na sprzęgło. Czy powinna tam znaleść się uszczelka? ( zdjęcie : https://zapodaj.net/f1e2db7daf1d3.jpg.html ) . Jeśli ktoś będzie mi w stanie pomóc będe wdzięczny.

• Przez grego
      Witam, udało mi się dostać stary dystrybutor do paliwa Adaprim 1031 (jeszcze Czechosłowacki bez elektroniki) ale coś jest tam kombinowane z kablami widać, że był inaczej podłączony niż na schemacie, a i to zostało wyrwane. Przewody w tej puszce moge podłączyć według schematu ale co dalej jak go zasilić? Według schematu jedno wejście jest na siłę i idzie na silnik i są jakieś dwa wejście tak jakby na 230V nie wiem dlaczego tak jest, aktualnie jedno jest zaślepione i było to jakoś na krótko podłączone. Zastanawia mnie jak dystrybutor ma odłączyć/załączyć silnik skoro zasilanie jest bezpośrednio z zewnątrz? Może ma być jeszcze jakiś dodatkowy zewnętrzny przekaźnik? Ma ktoś coś podobnego lub wie o co w tym chodzi?