aron

Grzanie oleju hydraulicznego

Polecane posty

aron    1

Bizon rekord rok 89 strasznie grzeje olej hydrauliczny po paru minutach pracy. Podobno trzeba wymienić zawory rozdzielaczy i będzie ok. Tylko co się zapytam w sklepie to oni muszą mieć oznaczenie ze starego a u mnie nie ma żadnych (pościerały się). Czy jest jakaś różnica między tymi zaworami? Jakie kupić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Co maja zawory do grzania sie oleju ?

Pytam z ciekawosci :)

W mojej "madrej ksiazce" nie ma w katalogu czesci zaworow to jest to samo co dlawik ?

Jesli tak to moge Ci nr podac.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To wygląda na zawór bezpieczeństwa-przeciążeniowy.

Zaopatrz się w manometr i podepnij nim pod jedną z sekcji każdego rozdzielacza i sprawdź jakie ma ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Po odpaleniu silnika sprawdzaj po rurkach ręką gdzie się grzeje.Może dzielnik strumienia masz walnięty czyli to dziadostwo co rozdziela olej na orbitrol i rozdzielacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

według mnie jakby był stały obieg czyli coś jest włączone no nie wiem na chowanie rury od wysypu czyli jest cały czas naciśnieta gałka tzn od otwierania i zamykania rury u mnie kiedyś tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Po odpaleniu silnika sprawdzaj po rurkach ręką gdzie się grzeje.Może dzielnik strumienia masz walnięty czyli to dziadostwo co rozdziela olej na orbitrol i rozdzielacze.

 

 

W rekordzie jest osobna pompa wspomagania.

i instalacja zreszta tez tylko zbiornik ten sam.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARO135    6

któryś rozdzielacz miesza olej między sekcjami , albo oba rozdzielacze i będzie gotować, ocenić na początku czy nie ciekną, jak ciekną to wymontować jeden i sprawdzić stan gumek na sekcjach, jak twarde się kruszą to r5ozdzielacz do regeneracji. Jak nie wyłapiesz na samym początku , który rozdzielacz rąbie sprawę, załatwisz drugi rozdzielacz, prawdopodobnie nawet i orbitrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolega @kombinator18 napisał że instalację są oddzielne a ty nadal mieszasz tu orbitrol.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARO135    6

oczywiście ze są oddzielnie, jak najbardziej, tylko zasilane tym samym olejem z tego samego baniaka na górze , jak tam jest zagotowany olej to pójdzie na oba układy, a nie na jeden zimny, a na drugi gorący. Przerabiałem to w swoim i wiem jak się kończy na kacie dokańczanie żniw przy gotowaniu sie oleju, a jeszcze jedno, jak już na prawde go grzeje to potrafi i przewód gumowy na powrocie lub zasilani pęknąć bo zrobi się twardy i cały olej nagle masz na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez uator
      Panowie, przekopałem te działy i podobnego tematu nie znalazłem. Czy ktoś się z tym uporał? Nie mogę za Boga uszczelnić tej miski. Dorobiłem fest uszczelkę pod tą misę, jestem w trakcie rozbierania, zdjąłem tą uszczelkę, i nie widać nigdzie żeby pod nią była nieszczelność, a jednak jakimś cudem olej ucieka mi do skrzyni. Nie mam ochoty kolejny raz robić dochodzenia i za 2 tygodnie znowu rozbierać. Chciał bym aby mój ciapek brał olej ze skrzyni. Niby prosty temat, puścić od pompy rurkę w dół, ale dawać filtr na końcu? Gumową czy stalową? Tam nawet nie ma jej jak zamocować, boję się żeby z czasem nie przespacerowała się w stronę któregoś z trybów. Czy ktoś robił podobną modyfikacje?
    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj