Gość

Jaki ciągnik wybrać w zastępstwie za Ursusa 1614

Polecane posty

Gość   
Gość

Łoooo fajniuchne to jest :) ciekawe jak z wytrzymałością tego sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

A propo fastraka jak będziesz kupował a opony będą słabe targuj cene bo za nowe laczki zapłacisz dużo więcej niż do "tradycyjnego" traktora tam masz prędkości rzędu 65- 85 km/h a nawet w tych nowszych powyżej 100km/h . Więc zwykłych nie założysz a taka jedna opona potrafi kosztować (nowa) od 4000,- w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nadzieje że to nie jest od kopywanie starego tematu i mnie nikt nie pokrzyczy :)

Mam zamiar sprowadzić sobię ciągnik z niemiec. Za moją szesnastkę do wyboru mam takie ciągniki: Fendt 614LSA lub 615LSA, Fendt 514c lub 515c.

 

Który że tak spytam "lepszy" ??? :)

Edytowano przez Slimak1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zb tero co słyszałem 600 są lepsze, mniej awaryjne skrzynie, typowy wół roboczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja bym wzioł 515 jest nowszy a fendy nie sa takie awaryjne tylko dowiedz sie dokładnie jak sie z nim obchodzic i bedzie ci służył długie lata . 2 lata temu tez stałem przed wyborem i padło na fendt 309c z 2003 roku a myslałem nad nowym belarusem i dobrze ze padło na fendta . 600 to stary klamot juz maja grubo ponad 20 tys mtg uwierz mi . Jak masz zamiar przyprowadzić bryke z niemiec to bedziesz wiedzał ile one tak naprawde maja godzin i nie przerażaj sie jak bedzie miał ze 12 albo 15 tys mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Piękną 16 wymienić na Fendta 600? haha Człowieku weź się zastanów,zernkij do tematu ''cała prawda o U1634'' i tam się nieco więcej rozpisałem. Mój że tak powiem pracodawca ma 612 i 614 i te traktory wcale nie są czymś wpsaniałym. Niby większy komfort,kabina na poduszkach a trzęsie że można szału dostać,w porównaniu do sasiadowego ZTS'a 16245 lub U1634 to te Fendt'y mogą im buty myć,już nie wspomnę o eksportowej 1224 od byłego posła samoobrony,jak chcesz to pisz na PW nie będę tu zbyt wiele wypisywał żeby mnie nie zabili posiadacze tych Fendt'ów,kup jak już to np.515 lub JD 6910,a jak coś starszego to np. Steyr 8150 - To istny czołg i potwór,fajny traktorek,kolega z klasy ma,ale kiepsko z częśiami do niego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Ja ci radzę ,jeśli możesz je obejrzeć to po prostu nie patrz na model tylko na jego stan.Wybierz najlepszy, bo Fendy z tych które podałeś sa wytrzymałem ,lecz musisz kupić dobrego.Po prostu wybierz najsprawniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1614    0

kolego od 16 moje putanie brzmi widze ze układ mikropompki nie opanowałeś i ze pojencia nie masz o tym dlatego te twoje problemy z 16 mamy 2 i powiem ci jedna od nowości a a druga 4 letnia nie jest to traktor bardzo komfortowy to fakt silnik średnio elastyczny ale tragedi nie ma agrotac 620 bardziej leniwy wujek pracował w ursusie na serwisie dlatego moja wiedza jest dośc spora wienc wzmacniacz momentu musi miec cisnienie blisko 13 a tm na niskich obrotach ok 1200 musi pracowacz na zółwiu bo cisnienie w układzie mikropompki jest za niskie i sprezyna zaciska tasme wystempuje tarcie i tak tarczki sąm zacisniente i tasma troche dlatego zółwie długo nie wytrzymujom jesli pilnujesz cisnienia to wzmacniacz wytrzyma ci bardzo długo i rególacja tasmy kto poprawnie jąm reguluje i co ile wszyscy sie znajom tylko nikt przez 35 lat nie czytał instrukcji u nas na wiosce jeden juz miał spawac wujek wyrególował tasme i jeszcze 5 lat to działało masz ubytki oleju albo na zółwiu lub wom albo przystawka napendu w nowszym modelu blokada mostu z przodu 667 098 143 muj numer podnosnik przerobilismy na 7000kg i powiem ci ze daje rade jak sie na 2 cześci nnie złamie e he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 29.06.2013 o 13:14, wlkpmder napisał:

Ja mam MF 125 KM i ciągnę nim agregat Unii Combi 5.6m pług lemken obrotowy 4 (szer robocza do 2m) i jestem zadowolony.Polecił bym MF model z serii 31XX ogólnie w częściach MF jest do naprawy najtańszy. A dla tych co sie boją napraw w zachodnim sprzęcie mechanicy mówią że cięzko było się przełamać naprawiać takie ciągniki ale jak już zaczęli to naprawy są prostsze niż w Ursusach czy zetorach a i części bardziej wytrzymałe. Polecam do wyboru jeszcze starszą wersje Valtry (Valmet) bardzo prosta budowa i bardzo oszczędny ciągnik.http://allegro.pl/maszyny-rolnicze-78176?string=+valmet lub tą serie MF 3125

 

Areał masz widze 56ha wiec spoko starczy zachodni 120-130KM

 

A za granicą ciągniki też nie są tanie tylko tyle że przebieg masz autentyczny jak kupujesz od rolnika

56 hektarów to nawet Ursusem C 385 obrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj