Zaloguj się, aby obserwować  
klusek

podorywka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klusek    9

witam.posiadam pług 3 skibowy normalny do C-360 czy na moje roczne 8 do 9 hektarów zboża opłaca mi sie kupić pług podorywkowy z małymi skibami??? a jak już to ile tych skib musiał bym mieć??? nie znam sie zbytnio na tym wiec pytam was z góry dzieki :P


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wujek ma do MF255 pięć skib podorywkowy ale oni mają z 40ha ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
witam.posiadam pług 3 skibowy normalny do C-360 czy na moje roczne 8 do 9 hektarów zboża opłaca mi sie kupić pług podorywkowy z małymi skibami??? a jak już to ile tych skib musiał bym mieć??? nie znam sie zbytnio na tym wiec pytam was z góry dzieki :P

ee dokup sobie 4tą skibe i oraj płyciutko tym co masz, albo jakąś talerzówke 2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jak masz kasę to czemu nie...a chcesz nowy taki pług czy używany kupić...o mnie z 5 skib było by chyba dobre do C-360... :P

 

A może talerzówka...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale czy 4 skibowy dostanie? Z tego co wiem to są 5,7 i 9 skibowe podorywkowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

Sześćdziesiątka to powinna sobie poradzić z 5 skibowym pługiem obracalnym :P ale ja, to bym chyba raczej radził Ci kupno talerzóweczki (coś ok 2-2,5 m), dobrze miesza resztki pożniwne i ciągnik mniej powinien spalić paliwa :) wszystko jeszcze zależy od tego, ile chcesz kaski wydać na ten sprzęt, talerzówka raczej będzie droższa, ale można ją już kupić za ok 4000 PLN :)

np.:

TALERZÓWKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

sąsiad te małe 5 skib to zakładał do T-25. Do 360 to spokojnie 7 możesz brać jeśli chcesz bawić sie w podorywkę.

Mi osobiście podorywka sie nie podoba.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Na te 8-9ha no nie wiem czy warto inwestować w taki pług który pochodzi z dwa-trzy dni w roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Na te 8-9ha no nie wiem czy warto inwestować w taki pług który pochodzi z dwa-trzy dni w roku..

Pewnie jak w pługi to porządnego coś do orki lepiej a podorywkowymi raz tylko zrobisz a 2gi raz będzie sie tylko zapychać, a talerzówką to i co tydzień można leciec,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Na twój areał najlepsza będzie talerzówka bo możesz sobie i przed sianiem ziemie pokruszyć. Taki pług nie ma u ciebie sensu bo za mały areał i potrzebny by ci był na góra 2 dni. Chyba że chcesz kupić ale np na spółkę z kimś wtedy to i może sie przyda...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Sześćdziesiątka to powinna sobie poradzić z 5 skibowym pługiem obracalnym :P ale ja, to bym chyba raczej radził Ci kupno talerzóweczki (coś ok 2-2,5 m), dobrze miesza resztki pożniwne i ciągnik mniej powinien spalić paliwa :) wszystko jeszcze zależy od tego, ile chcesz kaski wydać na ten sprzęt, talerzówka raczej będzie droższa, ale można ją już kupić za ok 4000 PLN :)

np.:

TALERZÓWKA

 

To ja sie boje pomyśleć z jakim poradzi sobie zetor 7211 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

a ile taka najtańsza talerzówka może kosztować???


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak zachwalacie grubery na sztywnych zębach dlaczego jakiejś używki z zachodu nie proponujecie, najwyżej z jeden ząb by sięodkręciło i c360 by radziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

U mnie w okolicy kilku ma 5 skibowe pługi do podorywki przy MF255, ale poodkręcali 5 skibę bo mówili że na 4 lepiej się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jeżeli zbierasz po żniwach słomę to lepiej zrobić podorywkę pługiem - osobiście doradzam polskiego Słowika (125 cm szerokości) - lekki, 360 nie powinna mieć problemów.

 

A może chcesz taki kupić? Mogę trochę spuścić z ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

Sześćdziesiątka to powinna sobie poradzić z 5 skibowym pługiem obracalnym :) ale ja, to bym chyba raczej radził Ci kupno talerzóweczki (coś ok 2-2,5 m), dobrze miesza resztki pożniwne i ciągnik mniej powinien spalić paliwa :) wszystko jeszcze zależy od tego, ile chcesz kaski wydać na ten sprzęt, talerzówka raczej będzie droższa, ale można ją już kupić za ok 4000 PLN :(

np.:

TALERZÓWKA

To ja sie boje pomyśleć z jakim poradzi sobie zetor 7211 :(

 

:) ale ze mnie gapa :) powinienem napisać -->Sześćdziesiątka to powinna sobie poradzić z 5 skibowym pługiem podorywkowym<-- a napisałem przez pomyłkę obracalnym :):) heh, parodie wyszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
To ja sie boje pomyśleć z jakim poradzi sobie zetor 7211 :(

 

 

:( ale ze mnie gapa :) powinienem napisać -->Sześćdziesiątka to powinna sobie poradzić z 5 skibowym pługiem podorywkowym<-- a napisałem przez pomyłkę obracalnym :):) heh, parodie wyszły :)

 

To lepiej jak napiszesz post przeczytaj go jeszcze raz i jak będą błędy to popraw je, żeby nie było nieporozumień... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Moim zdaniem na podorywkę nie ma lepszej maszyny od grubera ale do c-360 będzie ciężko żeby nie powiedzieć niemożliwe będzie znalezienie (odpowiedniego)grubera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym ci poradził grubera na 5 małych łap, badź jakąś talerzówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.allegro.pl/item297503955_plug.html czy takim pługiem o korpusie 40cm da się ładnie płyciutko zrobić podorywke z obornikiem i czy będzie dobrze krył czy lepszy będzie więcej korpusów na 30cm, tyle ża mam starą zwykłą unie 30cm korpus na niskiej słupicy i bardzo się zapych, czy taki duży korpus będzie się nie zapychał na ściernisku z obornikiem no i czy nie będzie takiego efektu jak zwykłe pługi pierwszy korpus za szeroko się nastawi i zostawia niezaorany pas ziemi między korpusem pierwszym a ostatnim po poprzednim przejeździe przy płyciutkiej orce?

 

czy duże korpusy to tylko do głębokiej orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie jeszcze jedna skibę, ale w orce zimowej to chyba raczej sobie nie poradzi nigdy do 360 nie zakładałem 4 korpusowego.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj