bomba997

mf 3090 czy zetor9540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bomba997    0

witam

jestem nowym uzytkownikiem, mianowicie mam taki problem ze zaczolem pracowac z tartakiem mieszkam w gorzystym terenie i chce kupic ciagnik do wyciagania drzewa z lasu i transportu...

ciagnik bd docelowo musial miec wyciagarke na stale i tura z chwytakiem..

pytanie zachodzi teraz jaki ciagnik wybrac mf 3090 czy moze zetora 9540...

nie moge sie zdecydowac, mowia tak i tak ale nikt na forum chyba nie poruszyl pracy w lesie w malo przyjaznych warunkach...

prosze o pomoc

z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak się nie mylę to user @mefix17 ma 9540 użytkowanego w lesie. Możesz napisać do niego na PW jak mu się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomba997    0

dzieki bardzo juz pisze

ale dalej prosze o info

Edytowano przez bomba997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

A ja bym Ci zaproponował zupełnie coś innego Valtra ale ta starsza wersja (Valmet) masz tam trzy grupy biegów pełzające polowe i szosowe przednia oś dobrze dociążona bo silnik praktycznie masz na przedniej osi gabarytowo ciągnik nie wysoki bardzo dobry prześwit pomiędzy osiami a podłożem .A tak konkretniej interesuję Cie raczej marka czy masz jakiś limit cenowy bo od tego trzeba było by zacząć.

 

dodam do tego że spalanie lepsze niż zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

zobacz na you tube jakie głownie ciągniki robią przy zrywce to zobaczysz ze mtz jest najwięcej

Ale w lesie jest dużo wpadek powiedzmy niech maska pójdzie to jak nie bardzo da się wyklepać to za 600 stów kupujesz nową a do mf zetora czy valtry szukasz używanej.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomba997    0

ale obawiam sie ze do mtz bd slabo z czesciami... mam okolo 50 tys na ciagnik i jeszcze tur i wyciagara ale to juz dokupie jak ciagnik bd... mnie interesuje panowie wytrzymaly sprzet i jeszcze ostrzegaja przed nowszymi ciagnikami ze wzgledu na pasek rozrzadu i elektronika.

a stare na kolach zebatych lepsze rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Valmet jest jednym z najlepszych rozwiązań mechaniczna skrzynia brak elektroniki bardzo wytrzymałe traktory w końcu pracują w skandynawskich i norweskich warunkach. w Valmecie masz wszystko zabudowane kable czy węże nie wystają proponuje przejechać sie i porównać budowe Valmet, MF , Zetor i niech będzie MTZ i sam zobaczysz plusy tego ciągnika, po za prostą budową jeszcze jedno co przemawia za Valmetem to bardzo oszczędny silnik( nie wiem ile Pali MTZ ale zetor spali dużo więcej a MF porównywalnie.Jeśli chcesz sie coś więcej dowiedzieć zapraszam na Priv .Pracowałem już na ursusach,MF,JCB, JD,Valmet/Valtra,zetorach.

 

kazda Valtra ma obrotowe siedzenie a jak sie fany model trafi to ma dodatkową kierownice z tyłu jak ta

 

lub ten i co zetory mtz mogą sie schować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

tez polecałbym ci walmet ale mf 3090 tez dobra maszyna bo u nas w lesie robi ale czesci drozsze i szkoda go a ursus np 1014 lub mtz to wsam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Wiem czy mf taki delikatny ja osobiście wybrał bym Mf niż Case.

 

Ja jednak do lasu polecał bym valtre może droższa od Case ale jak kupisz będziesz zadowolony bardzo oszczędny traktor porównał bym go do Fendta tylko nie ma tyle elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Case 5130 do lasu w sam raz. Porządna konstrukcja mocny silnik i dobra trakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robigal
      Witam,
      przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
      Posiadam MF 3090 i w nim jest świeca płomieniowa.
      Jak długo należy podgrzewać, na desce nie ma żadnej kontrolki która by wskazywała że świeca jest już wystarczająco podgrzana.
       
      Jak ewentualnie sprawdzić świece?
    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?
    • Przez artur01
      Witam szanowne grono forumowiczów,
      z racji tego że ciągnik ma bardzo duże problemy z odpaleniem chciałbym zdemontować pompę wtryskową w Mf 3090 i zawieść do sprawdzenia lecz nie do końca wiem jak się do tego zabrać aby czegoś nie uszkodzić. Mam na myśli tutaj czy powinienem zblokować w jakiś sposób rozrząd czy po prostu odkręcać 3 śruby przy pompie i wyjmować? Dodam,że pompa zamontowana pionowo firmy Lukas. Chciałbym również uprzedzić wypowiedzi typu; "sprawdź filtry, aku lub rozrusznik", ponieważ wszystkie te czynności nie przyniosły zamierzonego skutku! Silnik w lecie przeszedł gruntowny remont a pompa nie była ruszana bo było ok, było ale się skończyło a na wiosnę trzeba ruszać w pole...
      Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
      Pozdrawiam Artur
    • Przez shrek
      witam wszystkich mam taki problem : jestem posiadaczem mf 3095 + turbo sprowadzonego z danii i zastanawiam sie ile on moze miec koni ?? fabrycznie wiem ze turbo nie było zakładane do tego modelu ( prosze o poprawkę jak sie mylę ) i 3095 posiada 107 koni więc ile moze dodac te turbo ?? (wygląda, że zostało założone bardzo profesjonalnie i działa ), do tego poprzedni właściciel zamontował sobie też przedni tuz ( szkoda tylko ze bez przedniego womu ) ale i tak spoko czy ktos może sie orjentuję ?? z góry dzieki za wysztkie odpowiedzi
    • Przez Przemek83
      Witam posiadam MF3090 i pojawił mi się problem z biegami. posiadam go od ponad roku czasu i nie bardzo orientuję się co może byc tego przyczyną. Kiedy mam włączone biegi (B) tzn. szosowe wszystkie biegi do przodu chodzą tylko po włączeniu biegu wstecznego to stoi jak wryty aż silnik z obrotów spada jak by był na ręcznym hamulcu. I tak samo dzieje się jak mam właczone biegi (A) tzn. terenowe tylko że nie mam ich do przodu a wsteczny jest. Całkowita odwrotnośc co z tamtymi biegami. Tak samo i na żółwiu i na zajacu. Co może by przyczyną tego nie fartu Prosze o odpowiedz lub podpowiedz Z góry DZIĘKUJĘ
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj