arniormo

Stawiacze-Ponośniki łanu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arniormo    0

Witam kolegów mam problem zamierzam wykonać stawiacze łanu do bizona wiem jak to ma mniej więcej wyglądać ale nie wiem jakie to ma mieć wymiary, Prosiłbym o wstawienie zdjęcia jesli ktoś posiada takie coś i wypisanie wymiarów chodzi o długość. Mój e-mail arniormo@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Proponuję kupić jeden podnośnik zboża i robić na jego podstawie, podanie wymiaru nic ci nie da.

A ja mam pytanie do użytkowników Bizonów ile się tego zakłada na heder i czy to rzeczywiście coś daje?? Niektórzy mówią że szkoda na to pieniądze wydawać :huh:


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To jest to co w linku jeżeli są wykonane z stali sprężystej to godne polecenia ale jak z zwykłej która co chwila się podgina/przegina to niewarte zachodu.

 

Mamy te podnośniki (dostaliśmy z kombajnem jak nowy kupowaliśmy) i pół jest dobrych a pół jest beznadziejnych.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam kolegów mam problem zamierzam wykonać stawiacze łanu do bizona wiem jak to ma mniej więcej wyglądać ale nie wiem jakie to ma mieć wymiary, Prosiłbym o wstawienie zdjęcia jesli ktoś posiada takie coś i wypisanie wymiarów chodzi o długość. Mój e-mail arniormo@wp.pl

 

Nie zrobisz tego dobrze, to musi sprężynować, bo nie nadążysz tego prostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Robota dobrze z tym idzie szczególnie do grochu, ale u mnie były takie kupione że się łamią (przegrzane na spawie i w tym miejsu wszystkie pękają)- nibezpiecznie bo pozostała część może pójść akurat pod koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

W normalnych zbożach to nie warto tego zakładać!Może faktycznie w grochu się przydają! Pozaginają się i więcej postojów w polu niż to warte! W mojej okolicy to nikt tego nie zakłada do kombajnów! Myślę że sobie odpuść tę robote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przede wszystkim z podnośnikami łanu nie idzie już tak blisko przysunąć nagarniacza, podniosą to podniosą, a jak nie to już nagarniaczem nie pomoże, bo może być za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

stosowal ktoś z was do bizona podnośniki z linku, podanego przez kolegę wyżej? ewentualnie czy możecie polecic jakieś konkretne (np z greene) żeby fajnie sprężynowały i się nie gięły na byle kamieniu?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Nie wiem dlaczego tak negujecie sensowność stawiaczy. Oczywiście - muszą być wykonane ze stali sprężynowej, no i jest jeszcze kwestia prawidłowego profilu i solidnego zamocowania.

Co prawda - nie wiem jak to funkcjonuje w Bizonie (lub przy szerokich hederach), ale w moim MF 206 nie wyobrażam sobie żniw bez zamontowanych stawiaczy. Oczywiście na stojących łanach nie ma znaczenia, czy są, czy ich nie ma. Ale na położonych!? Bez stawiaczy nie ma roboty. Na położonym łanie ze stawiaczami można pracować we wszystkich kierunkach położenia słomy - byle nie było to "pod włos". Najlepiej jednak idzie koszenie w poprzek wyłożenia. Jeżeli pole jest płaskie, starannie uprawione, bez grud, kamieni i bruzd, to jak uda się złapać pokos to czasem trudno rozpoznać w którym miejscu zboże było położone. Szczególnie w suchym owsie. (jakoś tak własnie w owsie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JarosawKnap
      Witam koledzy.
      Ktoś z Was miał może problem z opadającymi motowidłami? wymieniłem rok temu uszczelnienie na tłoczysku lewego siłownika a on dalej opada. Czy na głowicy cylindra lewego siłownika powinna być pożądna uszczelka, skoro siłownik jest jednostronnego działania? A może to zawór na dole tłoczyska przepuszcza bo jest taki co się załącza na najniższym położeniu. Tłoczysko na samej górze jest porysowane i są wycieli ale przeca jak dobrze rozumiem to ciśnienie tworzy sie tylko pod tłoczyskiem, a na głowicy cylindra jest tylko zgarniacz oleju. Kombajn to claas dominator 66 ale zasada działania jest podobna we wszystkich pokrewnych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj