Tomek12

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

Polecane posty

zbigi123    4

Po 2,5 tys. mth, czyli tak naprawde po jakiś 5-6 tys. Jak te silniki bylyby takie złe to by ich niemcy do pokosówek nie wzieli.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

silnik mtz wytszyma spoko przy normalnej eksplatacji 10 tys mtha to twarde silniki wiem bo mam niezłe katusze moze przetrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem ile wytrzyma ,kiedyś czytałem o 6000mtg ,czy to dużo czy mało -chyba dużo ,mój pierwszy MTZ z 1987 r ma dziś 2100mtg i zawsze licznik był sprawny a przez 20 lat był podstawowym ciągnikiem do uprawy ok 27 ha.Silnik pracuje idealnie i jest niedotykany od nowosci.Zakładając ze producent mówił prawdę to przy takim areale powinien starczyć na ok.60 lat.Pewnie to mało w porównaniu do szanowanych marek, ale ja tego nie dożyję i mi to starcza.Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

cześć ja mam mtz 82 z96r ma 3000 mg pracuje na 65 ha i jak narazie zmieniłem tylko opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Moim zdaniem to zależy jeszcze od tego kto jak dba o sprzęt bo jak ktoś niezna pojecia "wymiana oleju" a niestety takich nie brakuje to długo im ciągnik nie wytrzyma.

 

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś nie ma pojecia ,to zarznie najlepszy cud techniki.Silniki MTZ słyną z tego że są trudne do zajechania przy odrobinie dobrej woli.Ciągnikom wyposażonym w ten silnik można wiele, zarzucić jednak sam zespól napędowy, nie przesadzając, nie ustępuje konkurencji i to tej z najwyższej półki.Wynika to z jego sprawdzonej konstrukcji,prostoty i braku ingerencji ekonomistów(koszty produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Silniki MMZ są trwałe i mocne. Świetnie współpracuje ze skrzynią i mostami carerro w moim Farmerze. W porównaniu do mtz w farmerach podniesione są obroty max. do 2600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27
;) SILNIKI MMZ TO TRWAŁA I SOLIDNA KONSTRUKCJA,KTÓRA PRZY WŁAŚCIWEJ EKSPLOATACJI SPOKOJNIE WYTRZYMA 9000 MTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiele mozna zarzucić ciągnikom MTZ ale jedno jest pewne ,jeszcze długo,długo ,długo Zetor nie wyposaży swojego produktu w równie żywotną jednostkę napędową jak ta ,rodem z Białorusi.Uwierzę w wyższość Zetora w każdym podzespole za wyjatkiem silnika .W najlepszym wypadku silnik Zetora wytrzyma 50% tego co MTZ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bez przesady z tą żywotnością silników mtz, może zaraz napiszecie że fenda przetrzyma, przez sąsiada przewineło się kilka koparkoładowarek na mtzcie i każda chlała olej a wcale takie stare nie były, znajomy ma od nowości mtz z 91 r i już kapitalke robił a wcześniej też coś robił i teraz znowu olej bierze jak smok i ma znowu kapitalke robic, a o dziwo skrzynia biegów pracuje jak talala, ogólnie chwali oszczędność mtz ale to że ślinik jest jakoś wyjątkowo żywotny nie powiedział,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Bez przesady z tą żywotnością silników mtz, może zaraz napiszecie że fenda przetrzyma, przez sąsiada przewineło się kilka koparkoładowarek na mtzcie i każda chlała olej a wcale takie stare nie były, znajomy ma od nowości mtz z 91 r i już kapitalke robił a wcześniej też coś robił i teraz znowu olej bierze jak smok i ma znowu kapitalke robic, a o dziwo skrzynia biegów pracuje jak talala, ogólnie chwali oszczędność mtz ale to że ślinik jest jakoś wyjątkowo żywotny nie powiedział,

 

Polak jak chce to może...nawet mtz-zeta popsuć...reguła jest prosta, każdy ciągnik jeżeli ma nam służyć długie lata potrzebuje opieki, a oszukiwania silnika na wymianach oleju w dodatku kupowanego luzem z beczki bo taniej, kończy się takimi historiami, że silnik kopci bierze olej i tego typu podobne historie...mój sąsiad zajeździła w ciągu dwóch lat na 8ha dwa mtz-ty 52, wydaje się dużo....ale dodam, że przed nimi miał c-360 (conajmniej 4 kompletne i wielokrotnie miały zmieniane silniki) i zdarzała sie potrzeba, że w sezonie bez dwóch poważnych remontów się nie obyło, czyli z prostych obliczeń wynika, że mtz wytrzymuje conajmniej dwa razy tyle co c-360. ;) Historia jest całkowicie prawdziwa, a wszystkich niedowiarków zapraszam do siebie, chętnie im udowodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Ja posiadam MTZ-ta z 96r i na silnik i skrzynię nie narzekam ale miałem trochę problemów z hydrauliką i przednim mostem.Parę lat temu jeden z naszych pracowników jeździł cały dzień bez wody w chłodnicy i pod koniec dnia się skapnął że temperatura trochę za wysoka,nalał wody i ciągnik do dzisiaj śmiga bez żadnego remontu, ma nakręcone 2100mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
Bez przesady z tą żywotnością silników mtz, może zaraz napiszecie że fenda przetrzyma, przez sąsiada przewineło się kilka koparkoładowarek na mtzcie i każda chlała olej a wcale takie stare nie były, znajomy ma od nowości mtz z 91 r i już kapitalke robił a wcześniej też coś robił i teraz znowu olej bierze jak smok i ma znowu kapitalke robic, a o dziwo skrzynia biegów pracuje jak talala, ogólnie chwali oszczędność mtz ale to że ślinik jest jakoś wyjątkowo żywotny nie powiedział,

koparko ładowarki na mtz??? czy chodzi ci o białoruśki bo one maja silniki jumz a nie mmz. A z żywotnością to naprawde sa bardzo wytrzymałe jednostki, a jak twój sąsiad kupuje złomy to już inna sprawa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

koparko-ładowarki miały zupełnie inne silniki.Dla tych co niepotrafią ich odrużnić to powiem że miały nawet pompe wtryskową po przećiwnej stronie niż MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

mó mtz 82 ma 28 lat i 10 lat temu poprzedni wlasciciel robil kapitalke . teraz ma 4 500 mtg i silniczek chodzi bardzo ladnie


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
koparko ładowarki na mtz??? czy chodzi ci o białoruśki bo one maja silniki jumz a nie mmz. A z żywotnością to naprawde sa bardzo wytrzymałe jednostki, a jak twój sąsiad kupuje złomy to już inna sprawa.....

 

 

one maja silniki MMZ a mosty tylne JUMZ-a


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
;) SILNIKI MMZ TO TRWAŁA I SOLIDNA KONSTRUKCJA,KTÓRA PRZY WŁAŚCIWEJ EKSPLOATACJI SPOKOJNIE WYTRZYMA 9000 MTG.

Malutka prośba, pisz normalnie jak ludzie.

A co do silników to zależy jak kto dba, nie wierze że wszyscy tak samo, jak za bardzo dasz mu popalić to szybciej remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

wiadomo jak ktos katuje to trzeba szybciej remont robic ale te silniki so wytrzymałe


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

No tak zgadzam się nawet lobię ten rechot, ale dla morderców to nic rozwalić takie cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Mam pronara 82SA 1500mtg , mysle ze te silniki spokojnie mogą wytrzymac 6000 mtg a nawet i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

jak sie szanuje to wytrzymaja i wiecej a jak ktos niebedzie szanowal to wiadomo co sie stanie :/


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jak to bywa, z maszynami za wschodniej ściany, silnik ten jest to jakaś amerykańska konstrukcja, (czytałem kiedyś, ze CAT-a) która została wedle oficjalnych źródeł zakupiona, ( nieoficjalnych rąbnięta), a Rosjanie zaadaptowali go do wielu maszyn. Co do koparko ładowarek to są na JUMZie i MMZ, bo też je robiona potem na konstrukcji MTZ-a. Konstrukcyjnie te marki wywodzą się z jednego ciągnika, a mianowicie kd 35, tylko poszczególne fabryki je już według wlasnych modłów przerabiały. Co do trwałość.... to prawda,że są bardzo trwale i w dobrych rekach spokojnie wykręcą i 10000 mth, a z porównaniem co do jakości Zetora? Sama konstukcja MMZ jest lepsza i ekonomiczniejsza, ale gdyby robili go jeszcze Czesi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W skodzie montowane sa silniki czeskie ,ale polecane są tylko te z silnikami rodem VW.Czeska technologia to nie jest żaden tytan i wzor dla innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj