Zaloguj się, aby obserwować  
grzegorzc360

obrotnica do woza konnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzegorzc360    24

Witam, razem z tatą myślimy nad zrobieniem blatu do woza. Koła osie i tą długą belkę co łączy przednią oś też posiadam. Pytanie moje brzmi: jak zrobić aby przednia os skrętna skręcała sie może nie dookoła ale przynajmniej o te 290 stopni, znajomy ma wóz już dosyć stary i jego obraca się do pewnego momentu i blokuje koło ponieważ opiera się o drąga co podtrzymuje blat i lubi się przechylać i przewracać. Koledzy doradźcie radą i wspomóżcie zdjęciem jeśli macie możliwość. Stawiam zimne piwo za pomoc :)


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Raczej niewykonalne jeśli chcesz zachować kształt woza ,musiałbyś podnieść spodnicę do góry tak aby koła nie wadziły ale wtedy wóz stanie się niestabilny podłużnie ,kolejny problem to ślizg który połączony jest z dyszlem ,a bez niego urwiesz skręt ,lepiej pomyśleć o czymś w rodzaju furmanki albo przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

daj mniejsze koła z przodu a większe z tyłu i wtedy nie będzie taki wysoki a będzie możliwe aby koła chowały się pod podłogę, - u nie tak ma zrobione znajomy tylko oś żeby była szeroka bo tak to wywrotne będzie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprosciej dotnij sobie koło powiedzmy 30 cm - 50 cm z blach 5 i w srodku zrób otwór na tuleje do osi tez przyspawaj tuleje centralnie nad otworem talerza talerz zamontuj za pomoc 4 ceowników do osi (tak by otwór talerza był na środku osi)to znaczy dwa skosem w dół parwie do samych piast a dwa skosem w góre ze srodka osi na talerz ovczywiscie na brzegi potem robisz tylko rame nakładasz na talerz przekładasz bolec z gonsienicy i chodzi skreca i nie ma mozliwosci zeby cos odpadło ;)

Edytowano przez Przemek15_03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Junior01
      Witam wszystkich.
       
      Taka sprawa. Jakiś czas temu kupiliśmy Ostrówka, będzie przy nim trochę pracy, ale dało się już wykopać pierwsze rowy. Zawsze był problem z obracaniem wieży - po prostu jakby się zawieszała. Natomiast teraz - nie kręci się w ogóle. Gdy daje dźwignią obrót, silnik Ostrówka przydławia się gaśnie, chyba że przestanę. Obrotnica ani drgnie. Teraz tak - krzywa listwa ? Chyba nie. Rozdzielacz najpewniej. Albo jakiś zawór. Nie znamy się na tym najlepiej, więc miło by było jakby ktoś pomógł.
       
      Pozdrawiam !
    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
    • Przez piotr2002
      Witam poszukuje obrotnicy do przyczepy d47A najlepiej z województwa mazowieckiego i łódzkiego
    • Przez silos
      Witam
      W trakcie siewu wciągnęło worek i urwało się koło zębate wałka mieszalnika napędzane kołem podwójnym (18 zębów). Koło zębate jest osadzone na pręcie fi13mm. Koło zębate oczywiście spadło i nie znalazłem go na polu. Czy ktoś wie może jakie są parametry tego koła (średnice, ilość zębów, itd.). Może ktoś ma takie koło z woj. śląskiego (Kłobuck, Częstochowa) ze złomowego siewnika konnego z danych czasów ?
      Dziękuję za wszelką odpowiedź.
      M.K.
       
    • Przez JD1052
      Witam, czy ktoś remontował/tulejował obrotnice w starym kvernie? Czy tam siędza tylko tuleje czy też jakieś łożyska? Rozebrałem ze swojego pługa i istniała tylko tylnia tuleja z tworzywa a przedniej w ogóle nie ma.. Czy z przodu ma być taka sama? I ewentualnie gdzie da sie to kupić bo narazie nic nie znalazłem, czy trzeba dorabiać i z jakiego materiału najlepiej?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj