Skocz do zawartości
strzymek

brodawki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzymek    15

ma może ktoś sposób na brodawki takie szare korale :) u mnie akurat zlokalizowane na szyi i wokół pyska weterynarze mówią że lekarstwa żadnego nie ma i najlepiej sprzedać żeby reszty nie zaraziła wiem że odstające można zawiązać ale jest sporo drobnych i płaskich

Mati10    8

Z czasem często same odpadają, ale nie wszystkie i nie u wszystkich. U nas krowy mają takie małe na strzykach i przeszkadza to trochę w doju podobno jeśli na strzykach to są jakieś maści, ale różnie ze skutecznością. Kiedyś byk miał taką dużą i podwiązywaliśmy, aż w nocy się naderwała i się wykrwawił.

nikolas29    164

w aptece kup smarowanie na kurzajki smaruj tym, pomaga a jak sa odstajace podwiaz zspagatem i odpadna

Wiadomość z agroFakt.pl

ChudyxD    16

Z czasem często same odpadają, ale nie wszystkie i nie u wszystkich. U nas krowy mają takie małe na strzykach i przeszkadza to trochę w doju podobno jeśli na strzykach to są jakieś maści, ale różnie ze skutecznością. Kiedyś byk miał taką dużą i podwiązywaliśmy, aż w nocy się naderwała i się wykrwawił.

To ile tej krwi było ze się wykrwawiła? u mojego byczka którego kupiłem były takie ze jak pękał to leciało z niego nie wiadomo ile ale nigdy się nie wykrwawił :0

bazalt50    9

Ja nie wiem co to za weterynarzy macie. Brodawki które opisujecie są pochodzenia wirusowego, nie bakteryjnego. Wirusa przenoszą meszki. U mnie jedna krowa miała takie na strzykach. Weterynarz zalecił smarowanie jodyną - do czasu aż zaschną i odpadną. Pomogło.

JPH2    25

Spróbujcie posmarowac np jedną brodawkę na próbę żółtym sokiem, który wypływa z częśći korzeniowej GLISTNIKA JASKÓŁCZE ZIELE.Jest to roślina rosnąca przy bydynkach, w zaniedbanych miejscach.Kwitnie na żółto, rewelacyjna w likwidowaniu kurzajek, które wysusza. Jak ona wygląda to radzę poszukać w necie obrazka.

Mati10    8

To ile tej krwi było ze się wykrwawiła? u mojego byczka którego kupiłem były takie ze jak pękał to leciało z niego nie wiadomo ile ale nigdy się nie wykrwawił :0

To był byk, cały ganek zalany w krwi. Miał z 400-500kg, więc pewnie z 20 litrów miał w sobie ogólnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się