Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kicek

Skup owoców

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Skup
Kicek    10

Witam :)

Jako że zbliżają się wakacje i wiekszosc małopowierzchniowych rolników posiada duzo wolnego czasu. Dlatego chciałem zaproponować rozwiazanie na brak nudy i mozliwość zarobienia pieniążków. Cały biznes polegałby na tym ze zbieracie owoce, głownie jablka, gruszki, orzechy czy nawet kasztany :) Ja organizuje tak jakby mobilny skup owoców i sprzedaje do większych firm :) W chwili kiedy zbierze się spora ilość zainteresowanych ustalam trase przejazdu i wszystko gra. Skad pomysł? Sam chcialem w mojej okolicy zbierac i sprzedawac owoce. Problem jest w tym ze wielkie fimy zawieraja wspolprace w chwili gdy posiadasz ladunki towarowe po kilka ton. Sam do najblizszej firmy mam okolo 300km wiec po drodze zebralbym wasze owoce i wszyscy byliby zadowoleni :)

Teraz pytania, gdyz jest to dopiero takie gdybanie:

Czy to sie oplaca? Czy jest sens takiego zajecia?

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam :P

marluk    29

kasztany? Co sie robi z kasztanow? A jablka to trzeba miec jak przechowac i przewiezc. Zapewne nawet nie masz ladowacza ani wozka widlowego a chcesz brac sie za ladowanie jablek? No chyba ze myslisz o amatorskich ilosciach po kilkaset kg.

Kicek    10

Zdziwie Cie kolego ! Mam i busa i przyczepke i nawet dwa wozki widlowe :) Nie mysle o ladunkach po 20 ton, ale przykladowo 2 tony by starczyly.

Co do kasztanów, to robi sie z nich leki, czy cos podobnego. Więcej na: http://kasztanow-zbior.pl/

Jabłek nie chce przechowywac tylko przykladowo co 3-4 dni jechac, zbierac i od razu sprzedawac. Znalazlem firme ktora zbiera wszystkie jabłka, byleby nie byly zgnite, bo wyciskaja z nich soki i wlasciwie tylko po to potrzebuja, nawet jablka ze spadow chca odbierac. Wole zebrac, niz na mi na łace lezec i gnic :)

Wszystko zalezy właściwie od was :) Ja na pewno wezme sie za orzechy i kasztany. Pelno tego, nikt nie zbiera :)

Edytowano przez Kicek

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować