reniu86

Co lepsze? ursus pronar czy sipma?

Polecane posty

reniu86    0

Witam wszystkich forumowiczów i prosze o pomoc..

 

Otóż zastanawiam się nad kupnem nowej prasy zwijającej za około 60tys. zł, prasa robiła by rocznie około 300 bel słomy oraz kiszonke i siano okolo 150/200 bel. Ciagniki jakie posiadam to ursus 3p oraz renault ceres 85.

 

Jako że ostatnie tematy jakie znalazłem na temat tych pras były z 2011 r. wiec zakładam ten temat bo może znalezli się jacyś nowi uzytkownicy tych maszyn którzy pomoga mi w wyborze.. Ciekawi mnie ursós z - 594 bo za 61 tys ma bardzo dobre wyposazenie.

 

jesli w ostatnim czasie pojawił sie podobny temat to wybaczcie nie znalazlem i prosze o link:)

 

Ps jesli w tej cenie sa jeszcze inne prasy innych firm warte uwagi to prosze pisac:) pozdrawiam:)

Edytowano przez reniu86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

tez bym wolal zachodnia tylko mnie niestety niestac.. za nowa krone (ta najmniejsza) chca 71 tys netto i to bez siatki.. pytałem na opolagra 2013

 

A uzywki sie troche boje, pare osob u nas kupilo to ciagle jakies problemy..

 

A sa jakies tanie zachodnie nowe prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Dzisiaj w gazecie widziałem reklamę (jakiś dealer się ogłaszał), i właśnie na niej nowe prasy Feraboli za 50 tys zł. Według mnie zbyt tanio, więc nie wiem, czy one naprawdę tyle kosztują, czy jakiś haczyk w tej reklamie jest.

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Famarola weź. ładnie zbija i robote też sprawnie porobi. Są na licencji deutzfahra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Może i tak, nic tam sprecyzowane nie było. Chociaż dla mnie i tak 50 tys zł za taką ubogą wersję, ale za zachodnią prasę to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Feraboli to włoska prasa czyli nie taka "zachodnia" :) ale jakościowo coś pomiędzy Zachodem a Polską... 50tys netto za entry 120 cena jak najbardziej realna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Musze zadzwonic do dilera i zapytac bo nawet niedaleko mnie jest diler feraboli:) jak bede znał cene to napisze co i ile kosztuje:)

Mysle nad tym ursusem z594 bo 61tys za komore lancuchowo walcowa siatke rotor noze cent. smarowanie szerokie kola to nieduzo:)

Edytowano przez reniu86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

koledzy ale nie podajecie żadnych szczegułów dla czego nie wybierać polskiej prasy??? podajcie konkrety a nie tylko wszystko aby nie polskie.

też jestem zainteresowany prasą ursus z-594

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Bo polskie to badziewie , 9 albo 10 lat temu też tata chciał kupić nową polską, ale akurat znajomy taty sprowadzał używane i sprzedał dla nas claasa 44s, przez tyle lat zero awarii, tylko olej leję i palce w podbieraczu wymieniam. W tym samym okresie 2 sąsiadów też kupiło prasy jeden sipmę, drugi Metal-Fachu, ten jeden tą sipmę już dawno opierdzielił, a drugi dalej ma sokółkę, tylko że co raz ją naprawia, wszystkie łańcuchy wymienione na nowe, kilka trybów i sporo innych rzeczy wymieniał, a obrabia mniej więcej tyle co u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebel1224    1

Wiem na temat sipmy już dużo jeśli chodzi o farme/ farme II to są to jak najbardziej udane prasy może nie mają tak dużej wydajności jak prasy zachodnie typu wegler ale są to sprzęty mało awaryjne sam mam i wiem jak i również koledzy z okolic są też z nich zadowoleni. Prasa sipma Prima zmienno komorowa też u nas pracuje ma spory przebieg przeszło 12 tys balotów i też jest z niej zadowolony zdarzały się drobne usterki ale jest godna polecenia. Ja zamierzam kupić nową sipme faster lub sipme power cut tylko się jeszcze zastanawiam którą wybrać. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Spójrz  na  datę  postów...

Na prawdę  myślisz  że  ktoś  czekał   2  lata,  na  Twoją poradę? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj