Skocz do zawartości
center

Zetor 7211 siedzenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
center    8

Mam pytanie nie wiecie co mogło się popsuć w siedzeniu albo co zrobić żeby nie rypiało bo się nie da jechać ?

piootr    3

Kupić nowe :cool:

Tak poważnie to odkręć to osłone co jest z tyłu oparcia może wystarczy posmarować miałem takie siedzenie jak w 7211 w ursusie 1014

Podobną przypadłóść jak napisałeś miałem w MF 4270 po 2,5 roku jazdy siedzenie GRAMMERA zaczeło mi rypieć troche smaru i po sprawie

Wiadomość z agroFakt.pl

center    8

Jak zrobie siedzenie to mi zostaną jeszcze nadmuchy do zrobienia i zamontować wkońcu układ do radia bo jak włącze wycieraczek to radio trzeszczy zrobiłem sobie taki 2 cewki i kondensator macie coś takiego ? A nie wiecie co w tych nadmuchach można zrobić bo mi jedna anemicznie się kręci a i któraś strasznie buczy ?:)

borat    0

"A nie wiecie co w tych nadmuchach można zrobić bo mi jedna anemicznie się kręci a i któraś strasznie buczy ?"

musisz dokładnie i pewnie od nowa zarobić przewody pod skrzynką bezpieczników należy sprawdzić czy żadna wsówka nie spadła z przełącznika no i pewnie najważniejsz, jak podniesiesz dach to przy każdej z nagrzewnic są takie małe , w kształcie prostopadłościanu puszki są to styczniki od wolnych i szybszych obrotów musisz je przeczyścić i popoprawiać w nich jeśli coś jest nie tak,jakaś odgięta blaszka albo coś w tym rodzaju, a z tym chałasowaniem to po prostu musisz nasmarować tulejki ślizgowe w silnikach dmuchaw

Radekk    154

Witam

Powinno być złożone tak jak tu http://www.fmix.pl/album/101659/siedzenie-zetor/1

Tą dużą nakretke plastikową nakręcamy na gwint i na wierzch dajemy jedną gumę z taką tulejką, przekładamy przez otwór w blasze siedzenia dajemy drugą gumę z tylejką na to tą okrągłą blachę i skręcamy nakrętką. warto wymienić łożyska na nowy i olej w amortyzatorze , przy okazji rozbierania.

center    8

hmm nie wiedziałem że tam się wymienia olej bo mój siłownik w ogóle nie działał tzn że mogę go uzupełnić i będzie lux? ile i jakiego oleju ?

A ja dałem tak dużą nakrętkę plastikową nakręcam na amortyzator(piekielnie ciężko bo sprężyna) na to daje mała tulejkę plastikową podkładkę metalową szeroką i gumę, oczko siedzenia dalej i guma podkładka tulejka i chodzi marzenie.

Radekk    154

Tak olej można uzupełnić . O ile jest uszczelniacz szczelny to da to efekt. Amortyzator jest odkręcany u góry. Najlepiej wylać stary olej dokładnie wyczyścić i świeżego nalać. Należy wlać dokładnie 70cm3oleju amortyzatorowego. Ja nie miałem to wlałem boksol taki jak się leje do zbiorniczka wspomagania kierownicy i też jest dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zbyszkos
      Czy błotniki metalowe od Ursusa 385 / 914 będą pasować do Zetora 7245. Oponki te same czyli 12,4 r24 przedni most podobny przynajmniej mocowania. Czy uda się zrobić taki przeszczep bez większych przeróbek w mocowaniach?? Może ktoś tak juz zrobił??
    • Przez funkmaster1993
      Witam!
      Mam nastepujące pytanie do forumowiczów
      Gdzie w można kupić najlepiej przez internet zamek do drzwi prawych do zetora 5320.
      Aha i czy pasuje tam zamek od modeli np. 5211 itp.
    • Przez Zetorek91
      Panowie wiem nie powinien byc tutaj ten post ale ułamałem 5 srub w ramie kabiny jak odkrecałem błotnik. Mozecie poradzic jak je teraz wykrecic i pozniej nowe wkrecic?
    • Przez Zetorek91
      Witam. Panowie potrzebuje porady waszej a mianowicie zaczynam malowac maske błotniki w skrócie blacharke i chciałbym juz całego pomalowac ma juz 5000mtg od nowosci i nie był malowany. Tylny most os przednia juz troche rdzewieje a w pozniejszym czasie chcialbym zrobic remont skrzyni silnika i sprzegła gdzies na zimie i nwm czy opłaca sie malowac bo obawiam sie ze pozniej troche zle to moze wygladac po remoncie. Doradzicie czy malowac czy nie. Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez matix0x
      Witam! Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działa ten dolny zaczep hitch z tymi teleskopami? W jakim celu są tam te teleskopy?