Zaloguj się, aby obserwować  
stany

obsługa senatora

Polecane posty

stany    0

Witam . właśnie sytuacja życiowa zmusiła mnie do przejęcia gospodarstwa teścia, a mam problem z claasem senatorem a mianowicie jest to 6-cio garowy perkins z hederem 3 metrowym. Różni sąsiedzi doradzają ze taki sprzęt powinien kosić na drugim biegu , teść natomias twierdził że na 1-szym biegu i jak najwolniej to mniej zgubi. Dla mnie jest to za wolno. niestety nie posiadam żadnej instrukcji obsługi. jeśli ktoś pomoże będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To trzeba przetestować czy zgubi czy nie. Jak kombajn właściwie wyregulowany i wprowadzone korekty po przejeździe próbnym na polu sprawdzisz ponownie co leży na polu,a co jest w zbiorniku możesz jadzic na 2. Do tego nie trzeba żadnych tabel. Zależy od jakości zboża. Jak masz tęgie zboże to szybciej nie pojedziesz bo nie dość że zgubi to w ogóle nie przerobi, nie zetnie kosa, stanie wszystko na hederze.

Ruszysz w sezonie to popróbuj co można i ile można. Ja tak zaczynałem bez skrawka instrukcji, to ty decydujesz jakie ma być zboże w zbiorniku, co leży i ile na ziemi, a nie wyidealizowana instrukcja do której i tak trzeba wprowadzać poprawki bo pola jak i uprawy różne.

A to, że wolniej to mniej zgubi to akurat przy złych ustawieniach nic nie daje. Jak chcesz mieć czyste zboże w zbiorniku to poślad musi jakiś być.

Ciekawe co cenniejsze zmarnowane paliwo przy ślimaczym koszeniu czy zyskane wiaderko zboża. :)

 

O kursie kombajnisty myślałeś? Wiele Cię nie nauczą ale papier się przydaje.

Pozdrawiam świeżego kombajnistę. Życzę bezawaryjnej i owocnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stany    0

No właśnie nie zależy mi na tym '' wiaderku zboża'' lecz na paliwie. Myślę że z takim małym hederem i dużym silnikiem no i w miarę wydajnym osprzętem powinienem jeździć szybciej niż nasze rodzime bizony. z tego co wiem zboże jest lepiej wyczyszczone przez takiego claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłeś sobie Senatroa i chcesz jeździć szybciej by oszczędzić na paliwie, bardzo niepoważne! Jazda w ślimaczym tempie jak i rajd po polu to są skrajności. Ty boisz się, że Ci trochę więcej spali, chyba pomyliłeś się w określaniu ekonomii. Silnik spali tylko tyle ile musi, a szukanie oszczędności poprzez bardzo szybką jazdę to jakaś pomyłka.

Prędkość jazdy dobiera się na podstawie przepustowości kombajnu, a czystość zboża zależy głównie od umiejętności odpowiedniej regulacji przez operatora. Jak sam będziesz kosił to szybko załapiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Mieliśmy kiedyś senatora, to przecież i tak lepiej kosił jak Bizon.Trzy metry heder,silnik perkins to przecież spali połowę mniej co bizon.Tak jak teraz mamy Mercatory 75.To drugi bieg,przyśpieszacz i jazda.Tak samo jeździliśmy senatorem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stany    0

No właśnie ,nie to żebym chciał nie wiadomo ile paliwa zaoszczędzić ale na jakim biegu kosić , bo teść mówi że na jedynce i jak ślimak a tu w koło wszyscy na dwójce koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A teściu co? Jeździł na jedynce? NA jedynce to jest za wolno dla tego kombajnu. Dwójka i pasz przyśpieszacz,możesz nim też redukować albo zwiększać prędkość poprzez naciąg pasa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Chłopaki zależy w jakim zbożu jak plon wyniesie 6-8t nie ma szans 2 włączyć .... warunki jakie będą czy zboże skrócone itp...wżyciu tego nie przerobi chyba że masz jakieś 4t-6t to może 2 i najwolniejszy przyspieszacz... Kombajn Ci spali więcej jak pojedziesz szybciej + większe obciążenie silnika większy przerób sieczkarnia do tego... . Jedynka max przyspieszacz i latasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No dobra, ale chłopina nie napisał jakie ma zboże.Nasi pracownicy to zawsze 2 i regulujesz.Nawet jak to jest na usłudze gdzie zboże jest dobre.Dwa wpadną i skoszą.10 litrów na hektar wychodzi, także to nie jest dużo.Jak będziesz jeździł na jedynce to i tak tyle samo spali...albo ćwiartkę więcej/mniej...

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stany    0

no jeździł na jedynce , zboże szału nie robi

 

znajomy mówił żeby obroty mockarni na 1200 i jak spadną o 50 to zwalniać na przyśpieszaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To możesz dwójką jeździć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafi1
      Witam mam prośbę do urzytkowników kombajnu claas mega 204, chciał bym się dowiedzieć jak ustawiać sita ,czy mogę ruszać nim z każdego biegu żeby nie uszkodzić sprzęgła , jakimi obrotami najlepiej kosić pytam bo przesiadłem się z mercatora 75 na megę i nie wiem jak to wszystko poustwijać jeśli możecie to prosiłbym o informacje:) dodam że posiadam też system gurski:)
    • Przez Xeon
      Witam,
      Szukam trochę danych nt. Ciągnika Deutz Fahr 6.30, mianowicie:
      1. Do czego służą w nim poszczególne kontrolki na tablicy rozdzielczej?
      2. Czy WOM uruchamia się tylko dźwignią po lewej stronie (siedząc przed kierownicą) - podobna do dźwigni hamulca ręcznego w aucie?
      3. Czy przedni napęd można włączać w biegu, czy koniecznie na postoju?
      4. Za siedzeniem kierowcy po prawej stronie (za rozdzielaczem) jest w podłodze mała dźwignia - do czego ona służy?
       
       
      Pzdr,
    • Przez jadamek
      Witajcie!
      Mam mały problem... Otóż przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy kategorii T. Jestem już po kursie (w zasadzie to kurs skończyłem w połowie grudnia, ale sprawy się tak potoczyły że dopiero teraz zabieram się za zdawanie ciągnika). Dzisiaj jeszcze byłem u faceta wyjeździć resztę godzin zostawionych na takie przypomnienie bezpośrednio przed egzaminem. W sumie jest okej. Jedyną bolączką może być parkowanie prostopadłe z wjazdem tyłem. No ale nie o tym tutaj...
      Na kursie jeździłem sześćdziesiątką (Ursus C360) i przyczepą 4t. Na egzaminie będę miał Zetora 6045 i przyczepę również 4t. Z tym że ja nigdy z bliska Zetora na oczy nie widziałem... W pobliżu mam dwie autoszkoły z czego jedna to właśnie ta, do której ja uczęszczałem i mają tam Sześcdziesiątkę, a w drugiej mają Ciapka (Ursusa C330 - z resztą takiego to mam na podwórku...).
      Szukałem w internecie instrukcji obsługi tego ciągnika, ale są tylko serwisówki... A w WORDzie nie ma możliwości oglądnięcia ciągnika przed egzaminem.
      No i o co mi chodzi? Potrzebuję podstawowych informacji na temat tego ciągnika. No chyba że ktoś posiada i byłby w stanie podrzucić instrukcję obsługi. Jeżeli nie to miałbym serdeczną prośbę o takie rzeczy jak: opis kokpitu (co gdzie jest, co jak się włącza, jak się w ogóle uruchamia i gasi ciągnik), schemat biegów, opisanie gdzie znajduje się zbiorniczek płynu hamulcowego. Czy w tym ciągniku jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego czy sprawdza sie w chłodnicy? O i przy okazji jak otworzyć maskę? Bagnet oleju to chyba sie znajdzie jakoś... Ale możecie napisać gdzie on się znajduje. Gdzie znajduje się hamulec awaryjny, jak rozmieszczone są z tyłu przyłącza do przyczepy (powietrze i światła)?
      Wiem - głupie, ale uwierzcie że nigdy w Zetorze nie siedziałem. Czy może w innych modelach sprawa ma się podobnie jak w tym i instrukcja byłaby podobna?
      Za wszelką pomoc pięknie dziękuję.
    • Przez AF_Mirek
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
       
       
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
       
      Forum podzielone jest na działy tematyczne: ceny, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, gospodarstwo, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, maszyny, problemy techniczne, finanse.
      Każdy z tych działów podzielony jest na kategorie związane z konkretnymi typami upraw, czy typami bądź producentami maszyn. Na belce na górze każdej strony zawsze możesz sprawdzić w jakiej części forum jesteś.
       

       
      W wyszukiwaniu konkretnego problemu pomaga także nasza wyszukiwarka, pod wątkiem znajdziesz odnośniki do podobnych wątków, jeśli w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem. Możesz także kliknąć w interesujące cię tagi.
       

       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      Jeśli chcesz odpowiedzieć w już istniejącym wątku wystarczy pod ostatnim wpisem napisać własny komentarz i nacisnąć „Odpowiedz”. Kliknięcie w pole wpisywania odpowiedzi uruchamia możliwość edycji wpisu, można na przykład pogrubić czy pochylić część tekstu, zmienić kolor czy wielkość czcionki, czy dodać emotikonkę.
       

       
       
      Innym sposobem na tworzenie nowego wpisu, jest wykorzystanie funkcji cytowania. Jeśli chcemy odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika, wystarczy przy tej odpowiedzi nacisnąć „cytuj” i zostaniemy przeniesieni do pola edycji nowego wpisu z zacytowaną całą wypowiedzią, do której chcemy się odnieść.
       
      Istnieje możliwość odniesienia się do kilku wypowiedzi równocześnie. Klikamy na „Multi cytowanie” przy interesujących nas wpisach, a następnie „Odpowiedz cytowane posty”.
       

       
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
      Jeśli Twój problem nie pojawił się jeszcze na forum, warto założyć nowy temat. Przede wszystkim należy zastanowić się czego ma dotyczyć nasz wątek i znaleźć odpowiedni dział na forum. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy we właściwym dziale przyciskamy „Napisz nowy temat”.
       

       
       
      Przechodzimy do edycji.
       
       

       
      Pierwszym polem jest „Temat”. Jeśli chcemy by inni użytkownicy przeczytali nas wpis kluczowy jest dobry tytuł, zawierający opisywane maszyny, rodzaj uprawy czy hodowli oraz definiujący problem.
       
      Przykłady dobrych tytułów

       
      Claas Dominator 68s nie działają kierunkowskazy oraz lampa błyskowa
       
      Sposoby na łączenie gniazd prosiąt
       
      Jakie odmiany kukurydzy na V i VI klasę ziemi
       
      Przykłady fatalnych tytułów:
       
      Problem z knurem – jaki problem?
       
      ciagnik– mamy kilkanaście tysięcy wątków dotyczących ciągników,
       
       
      Kolejne pole to „Tagi tematu”
       
      Bardzo ważne, jeśli chcesz by inni użytkownicy trafili do tego wątku i mogli pomóc. Dobrze wypełnione tagi pomogą także w przyszłości innym użytkownikom forum z podobnymi problemami. Właściwe tagi to nazwa uprawy, bądź hodowli, najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej, producent i model sprzętu, słowa kluczowe opisujące problem.
      Właściwe tagi to na przykład: zetor, przyczepa, oprysk, kukurydza, hamulce, wapnowanie, chowacz,
       
      Przykłady złych, wprowadzających bałagan tagów: bizonik, problem, kukurydzom…
       
       
      Następnie wpisz treść
       
      Postaraj się zwięźle, ale precyzyjnie opisać problem. Jeśli dotyczy chorób uprawy napisz dokładnie jaka to uprawa, jaka odmiana, jakie są objawy, kiedy się pojawiły, świetnym pomysłem jest dodanie zdjęć do galerii i dodanie linków. Jeśli chcesz rozmawiać o cenach konkretnej uprawy, sam wpis „a u nas to było po 200zł” napisz gdzie jest to u nas, przy jakiej formie dostawy, w jakim terminie. Jeśli opisujesz problem techniczny napisz w jakim konkretnie ciągniku, czego dokładnie dotyczy, jakie są objawy, czy pojawiały się wcześniej podobne problemy. Daj szansę innym, czym ciekawiej i dokładniej rozpoczniesz wątek, tym większa szansa, że inni użytkownicy forum będą się chcieli w nim udzielać.
    • Przez farmtraczek
      Witam mam pytanie
       
      Mam Farmtraka 80 4WD i tam jest jeden filtr paliwa w pomce paliwowej, a w separatorze jest też jakiś filtr i co ile się go zmienia bo w mojej ksiąrzce nic o tym nie pisze <_< ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj