Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
katopo    43

Mam od niedawna prasę NH 654 i mam z nią problemy. Po pierwsze gdy dojdę do wielkości beli 90-95 cm wywala błąd aparatu wiążącego po wywaleniu beli błąd ustępuje ale do kolejnej beli gdy ona dojdzie do 90-95cm.

Kolejny problem to to że tylko przy 1/2 bel obcina mi siatkę przy reszcie muszę sam obcinać nożem bo by mi całą siatką wciągało.

Kolejny problem i to poważny to to iż ostatnio na łące pasy zaczęły schodzić mi w jedną stronę i część się wywinęła.

 

Co może koledzy być przyczyną tych awarii/problemów? Jak je można usuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Może wielkość beli masz ustawioną na 90cm, a owinięcie siatką możliwe jest powyżej 100cm, jesli jest mniej nie owinie i wywali błąd.

Co do nieobcinania siatki, to nóż ci opada czy nie????

Pasy schodzą na bok jeśli na którymś wałku siądzie łozysko .A może trawe zbierałeś jedną stroną podbieraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

To tak:

- Wielkość beli mam na ustawioną na 120 i obwiązywanie automatyczne.

- Siatki mi nie obcina ale nóż opada. Ale przy maksymalnym opadnięciu mocno nie napiera na siatkę. Zrywają się wiązania poprzeczne ale te podłużne ciągną się i gdybym nie wyłączył wałka to całą siatkę połknie.

- Po rozmowie z gościem od którego kupiłem te prasę to on uważa że pasy mogły tak szaleć gdy zbicie było za mocno dokręcone a komora za długo otwarta. Niby jak oglądałem wstępnie to nigdzie nie widać aby wałki prowadzące pasy były jakoś przekrzywione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Dodam że po ustawieniu pasów tak jak powinny być podczas prasowania zwróciłem uwagę że jak otwieram komorę to wszystkie pasy idą szybko w jedną stronę i zaczynają się wywijać jak nie zdążę szybko zamknąć komory to wywijają się a jak zdążę to pasy chodzą normalnie.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

Witajcie. Mam podobny problem z prasą New Holland 654,mianowicie chodzi o to że nóż nie obcina siatki. Po mojej obserwacji wygląda to tak jakby adapter podający siatkę za wolno się cofał, albo za mało i wtedy nóż opada przed siatką na ten właśnie adapter. Czy może ktoś wie jak to naprawić ewentualnie może wystarczy coś wyregulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli nie obcina siatki to moze trzeba WD40 użyć w ruchomych mechanizmach . Lub jest tępy nóż , sprawdź również czy na tych ząbkach przy nożu nie pozostają resztki siatki bo u mnie jak nazbiera sie syfu to też czasami nie utnie. No i jeśli ten problem występuje tylko gdy kończy sie siatka to trzeba podciągnąć hamulec siatki, u mnie pomaga. No i też ma znaczenie sama siatka bo co firma to inna siatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

A czy ktoś wie w jaki spoób naciągnąć pasy w nh 654? I może ma ktoś link gdzie można by pobrać instrukcję obsłógi? Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj