Skocz do zawartości
Piotr0099

New Holland 644/648/654/658 sterownik problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arkady123    0

Mój problem polega na tym ze w automatycznym owijaniu nie ucina siatki mimo ze ostrzyłem noże a sznurka nie pobiera musze go recznie pociagać za kazdym razem. mam ta prase od niedawna czy ktos mógłby pomóc rozwiazac ten problem

stefan4321    0

<p>jankes28 - moze czujnik sie zepsul co liczy obroty</p>
<p>siatki nie ucina bo pewnie masz zabezpieczony hamulec od siatki( i nie hamuje) albo za slabe sprezyny na hamulcu</p>
<p> </p>

Edytowano przez stefan4321

Wiadomość z agroFakt.pl

dexter00    13

<p>a co z tym sznurkiem ze on taki krotki sie ucina ze do kolejnego bala nie załapuje go</p>

sznurek może sie cofać jak wracają aparaty. sprawdz czy na tych stożkach nie masz powycieranych rowków.

arkady123    0

rowki nie są powycierane. sznurek po owinieciu nie jest luźny na aparacie.jakiej długosci powinien zostac sznurek po ucieciu bo u mnie to tylko ok 5 cm. czy sznurek powinien owijac sie na tym stozku bo u mnie czasami ale nie zawsze sie owinie

tespis17    21

rowki nie są powycierane. sznurek po owinieciu nie jest luźny na aparacie.jakiej długosci powinien zostac sznurek po ucieciu bo u mnie to tylko ok 5 cm. czy sznurek powinien owijac sie na tym stozku bo u mnie czasami ale nie zawsze sie owinie

Ten stożek Ci si nie obraca a powinien jest przerdzewiały. Ja to rozebrałem , WD40 lub DA-1 i szlifierka z papierem ściernym i złożyłem i będzie OK.

Mikruss    57

u mnie nawet nie ma nic na koncówkach iglic a jest dobrze a miałem ten sam problem.

Wejdz pod prase od strony aparatu który rusza iglicami, jak spojrzysz w górę będziesz widzaił śrubę rzymską zakończoną główką jak drązek kierowniczy. Musisz poluźnić nakrętkę na śrubie rzymskiej i kręcić tak aby iglicę podnosiły się do góry (jak sznurek jest pod nożykiem to żeby się wydłużał bo nie pamiętam w którą stronę kręcić), musisz dość znacznie iglice podnieść tak żeby po opadnięciu pod balot sznurek miał ok 10 cm albo lepiej ale to już sobie wypraktykujesz jak wjedziesz w pole.

Ja po kupnie to chyba ze 150 belek zrobiłem wychodzą prawie do każdej aby sznurek podać zanim się o tym dowiedziałem, teraz nawet w jednej iglicy stożek zgubiłem i nic się dzieje, śmiga jak należy.

Co do za wczesnego stawania prasą ten model ma to do siebie że sznurek musi wciągnąć nawet jak nic w podbieraczu nie idzie a w komorze jest byle kulka co się kręci.

arkady123    0

Jak zresetować sterownik.
Dlaczego mimo ustawionej wielkości bala przy każdym następnym balu prasa zwiększa jego rozmiar. Nie można zmniejszyć.wyswietla się wielkosc ostatniej beli i automatycznie zwiększa o 10.

Leniuszek98    1

Mógłby ktoś zrobić zdj czujnika (potencjometru) pod przekładnią główną w prasie New Holland 644 lub w podobnych. Przepraszam że nie znalazłem odp tematu i pytam o coś innego ale jestem nowy na forum ;). Z góry dziękuje za zdjęcia. 

zetores    15

Tam powinien być magnes mały chyba. Taki jak od walka siatki albo zamkniętej komory

koledzy i koleżanki jak po przekładać siatkę żeby było dobrze założona i ile musi wystawać do prasy new holland 654 

Siatkę wkładasz tak żeby rozwijała się od góry, później pod hamulec, na rolke za hamulcem i w szczelinę dalej na prasę. Później przeciagasz od dołu przez rolke rozciagajaca z nawinietym drutem i do góry w szczelinę między dwoma blachami. Nie ma zbytnio znaczenia ile będzie wystawać, wysun ja tyle żeby się nie cofnela i gotowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się