Piotr0099

New Holland 644/648/654/658 sterownik problem

Polecane posty

arkady123    0

Mój problem polega na tym ze w automatycznym owijaniu nie ucina siatki mimo ze ostrzyłem noże a sznurka nie pobiera musze go recznie pociagać za kazdym razem. mam ta prase od niedawna czy ktos mógłby pomóc rozwiazac ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan4321    0

<p>jankes28 - moze czujnik sie zepsul co liczy obroty</p>
<p>siatki nie ucina bo pewnie masz zabezpieczony hamulec od siatki( i nie hamuje) albo za slabe sprezyny na hamulcu</p>
<p> </p>

Edytowano przez stefan4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

<p>a co z tym sznurkiem ze on taki krotki sie ucina ze do kolejnego bala nie załapuje go</p>

sznurek może sie cofać jak wracają aparaty. sprawdz czy na tych stożkach nie masz powycieranych rowków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady123    0

rowki nie są powycierane. sznurek po owinieciu nie jest luźny na aparacie.jakiej długosci powinien zostac sznurek po ucieciu bo u mnie to tylko ok 5 cm. czy sznurek powinien owijac sie na tym stozku bo u mnie czasami ale nie zawsze sie owinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Za wczesno stajesz prasą. Musisz jechac powoli dopuki nie zaciągnie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

rowki nie są powycierane. sznurek po owinieciu nie jest luźny na aparacie.jakiej długosci powinien zostac sznurek po ucieciu bo u mnie to tylko ok 5 cm. czy sznurek powinien owijac sie na tym stozku bo u mnie czasami ale nie zawsze sie owinie

 

Ten stożek Ci si nie obraca a powinien jest przerdzewiały. Ja to rozebrałem , WD40 lub DA-1 i szlifierka z papierem ściernym i złożyłem i będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie nawet nie ma nic na koncówkach iglic a jest dobrze a miałem ten sam problem.

Wejdz pod prase od strony aparatu który rusza iglicami, jak spojrzysz w górę będziesz widzaił śrubę rzymską zakończoną główką jak drązek kierowniczy. Musisz poluźnić nakrętkę na śrubie rzymskiej i kręcić tak aby iglicę podnosiły się do góry (jak sznurek jest pod nożykiem to żeby się wydłużał bo nie pamiętam w którą stronę kręcić), musisz dość znacznie iglice podnieść tak żeby po opadnięciu pod balot sznurek miał ok 10 cm albo lepiej ale to już sobie wypraktykujesz jak wjedziesz w pole.

Ja po kupnie to chyba ze 150 belek zrobiłem wychodzą prawie do każdej aby sznurek podać zanim się o tym dowiedziałem, teraz nawet w jednej iglicy stożek zgubiłem i nic się dzieje, śmiga jak należy.

Co do za wczesnego stawania prasą ten model ma to do siebie że sznurek musi wciągnąć nawet jak nic w podbieraczu nie idzie a w komorze jest byle kulka co się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał to mam sterownik do tej prasy New Holland


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Ile chcesz. Sam sterownik ten co w ciagniku. Czy komputer glowny w prasie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady123    0

Jak zresetować sterownik.
Dlaczego mimo ustawionej wielkości bala przy każdym następnym balu prasa zwiększa jego rozmiar. Nie można zmniejszyć.wyswietla się wielkosc ostatniej beli i automatycznie zwiększa o 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniuszek98    1

Mógłby ktoś zrobić zdj czujnika (potencjometru) pod przekładnią główną w prasie New Holland 644 lub w podobnych. Przepraszam że nie znalazłem odp tematu i pytam o coś innego ale jestem nowy na forum ;). Z góry dziękuje za zdjęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Tam powinien być magnes mały chyba. Taki jak od walka siatki albo zamkniętej komory


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy i koleżanki jak po przekładać siatkę żeby było dobrze założona i ile musi wystawać do prasy new holland 654 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siatkę wkładasz tak żeby rozwijała się od góry, później pod hamulec, na rolke za hamulcem i w szczelinę dalej na prasę. Później przeciagasz od dołu przez rolke rozciagajaca z nawinietym drutem i do góry w szczelinę między dwoma blachami. Nie ma zbytnio znaczenia ile będzie wystawać, wysun ja tyle żeby się nie cofnela i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom125    0

dexter00 ale przyglądnij się czy na 1 stronie są takie same sterowniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj