Michalmeer

Rolki dogniatające

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

Witam

 

poszukuje rolek zagarniających .. takich jak są w nowych siewnikach serii ad amozone .. bardzo był bym wdzieczny za jakieś informacje na ten temat ...

i co o nich myślicie ma już ktoś coś takiego jak sie sprawują ..

 

 

Dziekuje ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Też jestem ciekaw opinii na temat rolek .

Pytałem panów z Tech-Komu jaki jest koszt tych rolek do AD 3000 powiedzieli mi że około 2000 zł ale spytali się mnie

"Po co to panu ? " .98% sprzedawanych przez nich siewników sprzedają na zgarniaczu a nie rolkach i tylko jak

się klient uprze to mu zamontują .

Twierdzą że w redlicy Amazone nie potrzebna jest ta rolka ,zgarniacz spełnia swoje zadanie a wał przed redlicami robi taką samą robotę co ta rolka (dogniecenie gleby-lepszy podsiąk wody)

Tylko mi się wydaje że w przypadku siewu np: rzepaku lepszy był by podsiąk jak i dogniecenie tak drobnego ziarna po przez zastosowanie rolki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

al 200o to cała belka czy tylko rolki ? głównie mi chodzi o rzepak .. szukałem coś podobnego własnie ale nic nie znalazłem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Trudno mi powiedzieć co pan sprzedawca miał na myśli podając taką cenę ale obstawiam że jest to cena za same rolki z jakimś tam stelażem do szybkiego

zamontowania na orginalnej fabrycznej już dodanej przy zakupie belko ramy w nowych AD 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie długo moze wpolsce to wprowadzą t taniej sie kupi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Możesz kupić u nas jako część do maszyny. Dopłata do siewniku u nas na 3m to 5250zł netto a ile tak normalnie to nie wiem.

18-8.jpg


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

coś podobnego ale to nie to tam rolki są za grabkami i są na spreżynach


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ma takie w Focusie. Koszt ponad 5500 zł netto.

Super rzecz. Nie trzeba wałować, szybsze i równiejsze wschody wszystkiego.

Idealna głębokość siewu.

Talerz lepiej wchodzi w ziemie, bo redlica jest dużo cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jak masz kółka dogniatające to jak sobie ustawiłeś zagarniacz? Jak dla mnie to powinien być zdjęty lub aby tylko muskał ziemię lekko :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na stronie amazone jest to pokazane jak to wygląda .. nie moge skopiować zdjecia niestety


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mrjacoobek
      Witam!
      Mam siewnik Poznaniak i przestawiłem go na rzepak żeby później tego nie robić, moje pytanie brzmi czy strona po której jest rolka a trybik ma znaczenie?

    • Przez tomekgr500
      Witam mam zamiar zrobic drzwi przesuwane do obory z górnym mocowaniem. Zakupiłem już prowadnicę (profil otwarty) w której ma poruszać się rolka. Gdzie mogę zakupić rolki do drzwi?? Może jakiś link?? Co sądzicie o drzwiach przesuwanych i ich działaniu w zimę?
    • Przez krzycho88
      Do sprzedania słoma z 2015r  58rolek i około 190 kostek 120x80 łączna waga około 70-80t, z załadunkiem. 40km od Lublina w kierunku Biłgoraja
    • Przez crystal169
      Cześć, mam problem w manitou mlt 735. Zaczeła piszczeć rolka napinacza paska alternatora.  Na zdjęciu jest zaznaczona ta rolka. Wymieniłem łożysko lecz na inne numery ponieważ takiego nie szło dostać w żadnym sklepie.  Więc znalazłem po wymiarach.  Zmieniłem wcisnąłem na prasie, oczywiście wciskane wewnętrzną strona,  nie wewnętrzna. I po skręceniu łożysko się nagrzewa po około 15 minutach jest dość gorące.  Co to może być za przyczyna czy ktoś się spotkał z czymś takim,  dodam że już drugie zmieniłem żeby sprawdzić czy tamto było jakieś z wadą niestety tak samo. 

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      W tym roku zamierzam siać rzepak poznaniakiem S043/2.
      Mam go już przygotowanego do siewu, ale w każdej próbie kręconej na tych samych ustawieniach skrzyni wychodzi mi inna waga.
      Może to być trochę związane z małą ilością rzepaku w skrzyni zasypowej?
      Zębatki mam na wysiew normalny ( jeśli będzie potrzeba to zmienię na zmniejszony) , dna na 1 ząbek, zasuwy na 2, co drugi lejek
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj