Polecane posty

farmerNH    1

Jakie kamerki byście proponowali na kombajn ziemniaczany - anna?? Najlepiej bezprzewodowe, tylko żeby pod prąd podłączyć. No i cena żeby nie była za wysoka, ale żeby było coś widać (a nie jak po paru kieliszkach). Kamerka będzie musiała pracować wieczorem/w nocy więc lepiej jak by była z LEDami. I Może też będzie używana przy innych maszynach (neptunem, siewnikiem, przyczepą, itp.).


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Po co Ci bezprzewodowa jak i tak zasilanie musisz pociagnac ;)

Zrobisz to na skrętce sieciowej (8 żył, moze byc nawet z ekranem) i bedzie git i jeszcze polowa żył Ci zostanie na drugą a nawet i trzecią kamerę :lol:

 

Duzo ledów musi miec to raz, dwa zalezy jaki kąt chcesz widziec to tez odpowiedni obiektyw musi byc. Ale tu jest problem bo spotkalem jednego sprzedawce na allegro ktory pisze w aukcji o mozliwosci jego zmiany.

 

http://allegro.pl/kamera-kolor-420-linii-sharp-dzien-noc-12-ir-8238-i1424884917.html

Tu jest pokazane (nie wiem na ile rzeczywiscie tak jest) jaki obraz daje w jakich warunkach kamerka. Obawiam sie ze przy niezadowalajacych efektach w nocy konieczny bedzie halogen...


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Tylko że ja już mam prąd na annie. Więc lepiej jak by były bezprzewodowe. a poza tym tak jak pisałem, chciałbym je przekładać do innych maszyn, wiec tą skrętke bym musiał mieć na każdej maszynie, to by trochę metrów tego kabla wyszło i do tego dochodzą transformatory. Więc myśle że lepiej by było bezprzewodowe dać, chociaż cenowo chyba wyjdą trochę drożej.

 

A co do kąta widzenia, to myśle o 3 kamerach na annie, to nie muszą mieć szerokiego kątu. Jedną bym potrzebował do cofania z jakimś szerszym.

Przeglądałem wczoraj allegro i znalazłem kamerki sony z zmiennym kątem widzenia i zoomem, ale bezprzewodowych nie zauważyłem.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

po pierwsze zebys dał bezprzewodową kamerę to musisz miec i odbiornik a tak wystarczy zwykły monitor lcd

po drugie jaki transformator? a po trzecie przecież nie musisz dawać kabla na kazdej maszynie tylko dasz z 10 m zapasu a potem rozciągasz sobie gdzie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ja bym sie jednak sklonil do tej skretki. Zrobisz sobie instalacje na kazdej maszynce ze złączkami i aby kamerki przekladac, na ciagniku gniazdko jak do swiatel (np.) i w ciagniku mozesz miec instalacje na stale.

 

Poza tym jak widzialbys sprawe 3 kamer? Jakis "zdalny" przełącznik sygnalu na annie, zatrudniona wykwalifikowana osoba do przekladania wtyczek siedząca na kombajnie czy trzy transmitery bezprzewodowe i w ciagniku przelacznik sygnalu?

Na prawde rozważ tą skrętkę ;)

A jak kupisz linke nie drut to nawet elastyczne bedzie.

I w ciagniku przelacznik sygnalu i bedzie dobrze.

 

I tak jak wyzej kolega - jakie transformatory?

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

@lukaczmarek Nie wyobrażam sobie przekładania kabla kilka razy w sezonie.

(To by wyglądało tak jak byś miał np. jeden akumulator na trzy ciągniki)

 

Chodzi mi o takie transformatory:

http://allegro.pl/samal-transformator-video-do-skretki-na-kablu-i1465238175.html

lub taki:

http://allegro.pl/transformator-video-po-skretce-4-kanaly-audio-i1445764829.html

 

Ten odbiornik w tej aukcli np.

http://allegro.pl/kamera-bezprzewodowa-2-4-ghz-ir-15m-wodoszczelna-i1465205549.html

obsługuje do czterech kamer. Umieszczam go w kabinie i przełączam przyciskiem obraz.

 

I który z tych TV najlepiej wybrać?

http://allegro.pl/hit-monitor-telewizor-9-lcd-tft-z-akumulatorem-i1463749194.html

http://allegro.pl/nvox-monitor-lcd-9-samochodowy-i-monitoring-i1452521970.html

http://allegro.pl/monitor-pod-montaz-9-peiying-py-hr9007-sklep-fv-i1451882503.html

http://allegro.pl/tv-lcd-13-3-grandin-l14-t10-hdmi-usb-dvix-i1451773764.html

Ten ostatni ma aż 13 cali, więc jeszcze nie wiem czy wejdzie .

Edytowano przez farmerNH

- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mam taką kamerkę w ładowarce i jest bardzo fajna, daszek jest przydatny w słoneczne dni, bo osłania obiektyw przed słońcem kiedy jest zakurzony, więc lepiej widać.

Do tej kamerki może być podłączony najtańszy monitorek LCD np. taki, ważne, żeby miał jakiś uchwyt, który można przykręcić w kabinie.

Moniorek zamontowany u mnie w ładowarce ma możliwość podłączenia kilku kamerek, które można przełączać przyciskiem na obudowie monitora.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

farmerNH - nie okresliles sie czy chcesz na wypasie czy chcesz wersje ekonomiczna. Z podanych przez Ciebie przykladow wynika ze nie ograniczasz sie za bardzo finansowo... ;)

A w tym rozwiazaniu co ja pisalem nie przekladasz kabli, tylko kamere/y i wtyczki podlaczasz. A te 'transformatory' jakos do mnie nie przemawiaja. Za male odleglosci by to mialo jakikolwiek sens.

 

MichalR - ma kilka wejsc wideo? Moj ma dwa, czincza i s-video i to moge wybierac programowo. Reszta przelacznikami zewnetrznymi.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No to mow ze to oryginalny sprzet a nie skladak ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

No i chyba jednak zrobię to na skrętkę, chociaż trochę więcej roboty będzie.

 

Na to wszystko mogę wydać ok 1 tyś. zł. Monitorek bym wolał 9 cali, bo te siódemki to trochę małe mi się wydawają. Czyli na kamerki by zostało ok. 150 zł na jedną. Jedną potrzebuje z większym kątem widzenia, więc chyba kupie taką jak proponował @MichalR. a pozostałe trzy wystarcza z standardowym kątem, przeważnie na aukcjach jest 62 stopnie.

 

Znalazłem kilka kamerek które mnie zainteresowały:

- kamera 1

- kamera 2

- kamera 3

- kamera 4

- kamera 5

Którą najlepiej wybrać?? A może macie inne propozycje??

 

@MichalR a tą kamerę co masz na ładowarce to w miarę wyraźny obraz daje??

Edytowano przez farmerNH

- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

@maks jak proponujesz przejść z BNC/RCA na skrętkę?? A może lepiej będzie kupić przejściówki BNC-RCA i ciągnąć to na kablu RCA?? Co o tym myślisz?? Te kable RCA nie są takie drogie na allegro. I RCA będzie chyba pewniejszy od skrętki.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Obraz jest wyraźny widać szczegóły dosyć dobrze. W dzień obraz jest kolorowy, a w nocy cz-b. Co ciekawe w nocy ma spory zasięg bo widać tak na oko ze 20 metrów albo więcej.

Te kamery które wymieniłeś są kamerami do montażu na ścianie i nie wiem jak z ich wytrzymałością na wstrząsy. Proponuje jednak wybrać kamerę przeznaczoną do pojazdów. Dodam jeszcze że moja kamera ma naprawdę szeroki kąt i fajnie wszystko widać z bliska. Jak będę coś robił to wrzucę fotkę obrazu z monitorka.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Tylko te co są przeznaczone do pojazdów to mają jeden minus, bo przeważnie wszystko pomniejszają, ponieważ maja kąt widzenia powyżej 100 stopni. Ale jeszcze się zastanowię nad nimi. I czekam na fotke.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

@maks jak proponujesz przejść z BNC/RCA na skrętkę?? A może lepiej będzie kupić przejściówki BNC-RCA i ciągnąć to na kablu RCA?? Co o tym myślisz?? Te kable RCA nie są takie drogie na allegro. I RCA będzie chyba pewniejszy od skrętki.

Nóż/cążki i przechodzę ;)

Te kamery co maja wyjscia BNC to wystarczy je obciąć lub ew. jakas przejsciowke jak ma byc ładnie i mozna pod tv z czinczami sie podpinać.

 

Co do kąta - im większy tym szerzej widzisz, no ale konsekwencją tego jest to, ze wszystko jest mniejsze i wydaje się być dalej. Jakos musi sie to zmiescic na ekranie ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Ten kabel do skrętki ma 8 żył, a jak bym założył np. 3 kamerki (2 żyły na kamerę) to jeszcze dwa kabelki by zostały wolne. To jak te 2 zostaną wolne, to mogę nimi ciągnąć zasilanie?? Czy lepiej nie, bo są za cienkie i mogą się fajczyć??


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Zalezy jaki prad pobieraja kamerki. Ale mysle ze powinno dzialac bez problemow.

Poza tym sygnalowe sa dwa kable: masa i sygnal. Mase mozna na upartego zrobic jedną dla wszystkiego (zasilania i sygnalu) z dwoch zyl, zasilanie tez z dwoch zyl i zostanie jeszcze 4 na sygnal.

Ja w pierwszym rozwiazaniu mialem kablem dwuzylowym podlaczona kamerke (zasilanie i sygnal), a masa przez blachy i dzialalo bez problemu.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Po przeliczeniu skrętka a kabel chinch, to samo wychodzi cenowo. Wiec pociągnę to na RCA.

Tylko zastanawiam się jak to zrobić przy ciągniku?? Czy lepiej na złącze takie jak do świateł lub euro, czy lepiej na końcówkach RCA??


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Mysle ze nie ma znaczenia, co bedzie Ci wygodniej.

Jedna duza to bedzie mniej podlaczania. No musisz pomyslec, co Ci dluzej wytrzyma.

Ja bym dał jedną.

 

Na upartego, jesli bedziesz uzywal kabla z ekranem to najlepsze bylyby wtyczki/gniazda metalowe podlaczone pod mase - zeby bylo ekranowanie. Ale znow moim zdaniem trzebaby sie zastanowic, czy beda az takie zaklocenia :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Zakłóceń aż takich nie powinno być, przeważnie są od wycieraczek, spryskiwaczy i ewentualnie czasami od wentylatora.

 

A zrobię na RCA i pozostawię je w kabinie gdzieś z tyłu. Bo gniazdo i ze 2 lub 3 wtyczki to by też trochę wyniosło.

 

Kupiłem już taki jak tutaj monitor

I myślę o takich kamerach


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

kolego jak złożysz to wszystko w całość to daj znać jak śmiga. może jakieś zdjęcia też ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Na ciągniku może to założę przed sezonem, bo do cofania sadzarką by mi się przydała - zależy od pogody i czasu. A na annie to chyba dopiero w maju zacznę grzebać. No i fotki porobię i wrzucę.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No ekran niezly wziales. Ja bym tyle nie dal ;)

 

Co do kamerki to ciekawy jestem ile ona warta. Podczerwien zapewne szalu nie robi bo diodek niewiele, ciekawe jak z jakością obrazu. Ja bym zapytal kolesia o jakies screenshoty.

Jak jest powazny sprzedawca to Ci wysle bez problemu.

 

/edit

A spoznilem sie, juz kupiles...To opowiesz i sam wrzucisz zrzuty dla potomnych ;)

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Myślę ze monitor nie tylko w ciągniku będzie jeździł.

Monitorek doszedł, tylko zastanawiam się gdzie tu się podpina antenę TV??

Z monitora wychodzą dwa kable biały cieki z końcówka jack (w instrukcji nic o nim nie pisze) A drugi czarny i ma dodatkową przedłużkę która ma kostkę i rozchodzi się na 7 kabli (video1, video2, audioL, audioR, zasilanie, masa, i zielony od czujnika parkowania (i też nie wiem do czego on??))

 

//edit:

Już się dowiedziałem, podpina się pod ten biały jack.

Edytowano przez farmerNH

- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak obiecałem wcześniej wrzucam fotki kamery i obrazu na monitorku:

 

20110225028.jpg

Od Kamera cofania

 

20110225030.jpg

Od Kamera cofania

 

Jak znajdę chwilkę to wrzucę jeszcze zdjęcie zrobione w nocy, żeby było widać jak działa podczerwień.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

MichalR - bardzo interesujace :)

Ta Twoja kamerka bardzo przypomina tą co Farmer wrzucil troche wyzej: http://allegro.pl/kamera-cofania-wodoszczeln-noktowizja-metalowa-led-i1461712337.html

Pokaz prosze pokaz wlasnie jak to w nocy widac, a jakbys dal rade to tez cos kolorowego w dzien, bo tu jest bialy snieg i czarna ziemia, a jakies kolorowe np samochody, bo na sciernisko teraz nie ma szans ;)

 

A i jaki masz tu obiektyw? Zwykly chyba?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Bocian6230
      Planuje zakup kombajnu 1075 i stąd moje pytanie może ktoś takowego posiada do sprzedaży ? Maszyna nie na handel tylko na własne potrzeby , olx i inne serwisy przejrzane ,ale nic ciekawego znaleźć nie można 
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj