Polecane posty

dawidg2    31

To byś musiał kupić taką kamerkę jak tu polecali koledzy, z tym oświetleniem nocnym bo pewnie o ciemku czasem też siejesz. No i jakiś monitorek do kabiny. A nie ma w ciągniku miejsca na zapalniczkę? Jak nie masz już gwarancji to by można założyć gniazdo wystarczyło by pociągnąć kabel od skrzynki bezpieczników do gniazda i je gdzieś umiejscowić co w razie czego coś innego też by można podłączyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A zapalniczki bezpośrednio od akumulatora nie można ?

 

Z monitorem to taka sprawa, że chciałbym żeby był z wejsciem USB oraz jakimiś DVIXami które umozliwiały by mi ogladanie filmów itd. Nie znam się za dobrze na tego typu rzeczach dlatego wole tutaj zapytać. Jakie wejscia musi miec monitor zeby podlaczyc kamerę? Jak to zegrac itd? A może jakies konkretne propozycje? Wazne aby monitor miał funkcje USB oraz mozliwosc ogladania filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można by ale podejrzewam że więcej grzebania bedzie bo akumulatora w kabinie nie masz, a skrzynka z bezpiecznikami napewno jest w kabinie choć mogę się mylić. Ja tam w monitorkach też zabardzo się nie znam, tak jak Ty pytałem co by było dobre do ładowarki teleskopowej by widzieć gdzie się ładuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I na co ostatecznie się zdecydowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Narazie nic, bo jeszcze nie mam sprzętu choć czeka już na mnie tzn bym musiał wpłacić a niestety jest martwy tydzień z przychodami kasy. ;[ jestem zły bo sprzęt z tego roku a za cenę zeszłorocznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To może tak.

 

Macie jakieś propozycję na monitor LCD który czyta formaty MP4 / DivX / VCD / JPG / MP3 / WMA ma wejście USB, oraz ma możliwość podłączenia kamery cofania takiej jak były wcześniej podawane??

 

 

 

 

Znalazłem

:)

http://motoallegro.pl/15-6-led-tv-dvd-dvb-t-mpeg-4-hdmi-usb-12v-i1473121544.html

 

Idzie to podłączyć pod taką kamerkę ?

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

@HubertOjdana ten co podałeś to ma aż 15 cali, czyli gdzieś 50 cm po przekątnej, to ciężko znaleźć dobre miejsce w kabinie ciągnika. Najlepiej tak max 12 cali. I podałeś trochę drogi sprzęt, wiec może lepiej w tej cenie podsufitkę poszukać i wmontować na stałe, jak jest gdzieś miejsce i możliwość. I podstawowe pytanie ile masz do wydania?? I czy tylko jedną kamerę??


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

http://moto.allegro.pl/telewizor-tv-lcd-vordon-8-2-usb-sd-av-bateria-i1459901400.html to pierwszy lepszy z listy z USB/SD, wejście na AV niby ma ale na jack, a tu w kamerkach jest RCA, może kwestia przerobienia

Ciekawe tylko czy odtwarza cos poza JPEGami. Trzebaby napisac maila do sprzedajacego.

 

To to

http://allegro.pl/telewizor-tv-lcd-vordon-10-2-usb-sd-pilot-od-1zl-i1477120755.html

niby odtwarza divxy, ciekawe tylko jak dobrze :)

 

A jesli rozbic na dwa urzadzenia to takie cos http://allegro.pl/tuner-dvb-t-mpeg-4-hdmi-divix-kabel-hdmi-gratis-i1466010973.html odtwarza podobno divx. I podlaczysz dowolny tv, 5/10/50 cali :D


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Budżet do 2000zł, wazne aby monitor odtwarzał formaty najpopularniejsze. 15' to 50cm po przekatniej ?? myślałem ze max 30cm :blink:

 

Kamera 1 mi wystarczy, ale jesli bedzie mozliwosc podlaczenia 2 to czemu nie ? Kamery nie są drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

38 cm + obudowa, to jest prawie 50 cm. Zależy też jaką dużą ma obudowę, bo niektóre mają 2 cm a inne 5. A te 50 cm, to napisałem na tym do którego podałeś link.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@farmerNH w poniedziałek będe miał dealera na podwórku to się spytam czy mają jakiś oryginalny zestaw do montażu i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozumiem...

 

MONITOR 15'

 

To jest chyba 15' o ile mnie pamięć nie myli. Nie aż tak duży ten wyświetlacz. Dla mnie idealny

 

 

Sorry..to jest 10,4' tak wiec taki byłby idealny

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

A co powiesz na tablet?

http://allegro.pl/hp-tc4200-tablet-m-1-86ghz-512mb-60gb-wifi-bt-i1467887659.html

Ciekawe tylko czy to s-video to jest tylko wyjscie czy wejscie tez.

 

W takim budżecie juz jest w czym wybierac. Takie hp sa o tyle fajne, ze go wywiniesz i masz sam ekran, bez klawiatury. Z laptopem tak nie zrobisz. Ponadto ma wejscie usb - nawet jesli nie ma wejscia wideo to mozna podpiąć zewnetrzny tuner za niecale 100zl (mam taki do ogladania tv), on juz ma wejscie (wejscia) video wiec mozna podpiac co sie chce.

No i to juz jest komputer, jak jakis film nie idzie to kodek dokladasz i juz idzie. A przy sprzetowym tv jak nie otworzy to nic nie zrobisz. Bierzesz internet od operatora kom i jestes on-line kiedy pracujesz :)

 

No i obydwa urzadzenia zasilisz z 12V.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

WOW :blink: to takie cuda nawet można zrobić. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz widze cos takiego. Warte uwagi. Dzieki wielkie!

 

PS. A da się odpiąć całkowicie klawiaturę ?

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Koledzy a kto ma zamontowaną kamerkę z monitorem przy kombajnie i jaki koszt go to wyniosło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

WOW :blink: to takie cuda nawet można zrobić. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz widze cos takiego. Warte uwagi. Dzieki wielkie!

 

PS. A da się odpiąć całkowicie klawiaturę ?

Niestety nie da sie odpiac, ekran jest samym ekranem, pod klawiatura masz cala elektronike. Ale jak go wywiniesz to masz sam ekran, a klawiatura pod spodem schowana :)

Tyle ze jest grubszy niz sam panel lcd, ale nawet tv jest stosunkowo grube bo masz elektronike z tunerem w srodu, a glowica z ekranem swoim (taka obudowa z blachy) tez wymaga miejsca.

To jest po prostu taki jakby laptop, tylko ze z obracanym ekranem.

Tu jest inny, wyzszy model http://allegro.pl/hp-compaq-tc4200-tablet-m-1-86ghz-512mb-wifi-bt-i1472874701.html

Ciekawy patent, az kurde sie rozmarzyłem :rolleyes:

Konwerter z usb na rs232, podpiąć do tego jakis sterownik i mozna zrobic calkiem zgrabny komputer zarządzający w zasadzie wszystkim. I plus by był taki, ze masz super interfejs :)

Ach, no i to nie sa nowe tablety, te co podalem. Uzywki i z tego co czytam to maja padniete baterie, ale w ciagniku to akurat najmniejszy problem.

 

Piotras - tak, zajzyj do mnie do galerii, tam jest foto i w komentarzach wypowiedzi. Poza tym w tym temacie rowniez wydaje mi sie ze o tym bylo. Poszukaj troche, bo bylo :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ceny są extra:D nie wykluczam ze wybór moze pasc na tableta. A jest mozliwosc ładowania go z gniazda zapalniczki ? Bo nie doczytałem w opisach...

 

i druga rzecz... ekran dotykowy czy myszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Z pewnością, kwesia tylko na jakie on jest napięcie. Ten drugi ma w zestawie zasilacz to na nim na pewno napisane jest jakie ma wyjscie. Jesli kolo 12V to spoko, jesli wiecej to trzebaby zrobic przetwornice. Mam gdzies schemat na przetwornice do laptopa na 19V z samochodowych 12-tu.

 

Dotykowe. Obydwa są dotykowe, nie jestem tylko pewien czy na palucha bez problemu śmignie, czy tylko rysik. Ale wydaje mi sie ze powinno na palucha dzialac, ale najpewniej zapytac sprzedawce :)

 

No i nie wiem czy ma wejście s-video, czy to tylko wyjscie jest. Ale to nie problem, bo jak wyzej pisalem zawsze mozna dolozyc tuner tv na usb lub PCMCIA ktory takowe wejscie mial bedzie :)

Ogolnie, to sa laptopy, tyle ze z bajerem bo dotykowym i obracanym ekranem.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

szukam i szukam ale nie moge znalezc tableta na 12V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert przetwornica 12V/230V. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Hubert - jak chcesz to wieczorem (po 21) zagadam do Ciebie na gadu i Ci wyjasnie co i jak.

Nie potrzeba żadnych przetwornic, bo to droga naokoło. Po co przetwornica która robi z 12V DC -> 230V AC, skoro zasilacz od takiego laptopa zrobi spowrotem 230V AC -> 12V-19V DC.

 

Jesli masz laptopa to poczytaj na zasilaczu, są na nim dwie sekcje: input zapewne AC 100-240V ~ok 1.5A oraz output: DC około 19V 3.5A. I to co jest w output to sa parametry wyjscia zasilacza czyli wejscia do laptopa, czyli wymagania laptopa zeby dzialal ok. :)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawsze nie lubiłem elektryki :/ poczekam do wieczora. Wyjaśnisz mi co i jak. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

a widział może ktoś jakąś sprytną kamerkę na usb?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Bocian6230
      Planuje zakup kombajnu 1075 i stąd moje pytanie może ktoś takowego posiada do sprzedaży ? Maszyna nie na handel tylko na własne potrzeby , olx i inne serwisy przejrzane ,ale nic ciekawego znaleźć nie można 
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj