Polecane posty

Arek    218

Mam taki monitor i jest ok. Ale kamerę bym ci polecił lepszą, najlepiej na przetworniku 1/3" sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1    0

Szukam od dłuższego czasu połączenia Tabletu (system android) z kamerą cofania. Wie może ktoś w jaki sposób połączyć te dwa urządzenia? Generalnie jest problem z tym, przekopałem cały internet i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na to w jaki sposób skomunikować jedno z drugim. Wiadomo że żaden Tablet na obecnym rynku nie posiada wejścia video, pozostaje eksperymentowanie, dowiedziałem się że jest możliwość podłączenia drogą wi-fi bezprzewodowych kamer IP lecz by uzyskać obraz z takiej kamery, potrzebna jest odpowiednia aplikacja na tablet z androidem (do tej pory nie znalazłem konkretnej aplikacji do tego). Tu jeden kolega na AF pisał o konwerterze. Testował go na komputerze pc, lecz nie wiadomo czy podłączenie tego urządzenia przez usb do Tabletu z Androidem nawiąże połączenie video. - Piszę o Systemie z Androidem bo Tablety z Windowsem to już o wiele droższa półka cenowa.

 

Na początku do podglądu obrazu z kamery chciałem zastosować monitor samochodowy lecz doszedłem do wniosku że Tablet w nowocześniejszym ciągniku czy kombajnie wyglądał by innowacyjniej niż zwykły monitor samochodowy, bardziej funkcjonalny, bardziej wykorzystany gdyż można było by go przekładać z jednej maszyny do drugiej wystarczyło by Tylko po dokupywać uchwyty i kamery do każdej z maszyn w których chcemy mieć system video, a po pracy wyciągnąć z kabiny i skorzystać w domu np. z internetu. super sprawa...

 

Jeśli komuś udało się podłączyć w jakiś sposób Tablet z kamerą lub wie jak to zrobić to piszcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Moim zdaniem kombinujesz w złym kierunku. Nawet jeśli zrobisz coś sensownego za niemałą kasę (wifi lub wysokiej jakości video-grabber) to i tak stwierdzisz, że uniwersalność w tym przypadku jest wadą a nie zaletą.

Napiszę Ci coś z praktyki używania kamer. Wsiadam, włączam stacyjkę, monitor się odpala i działa. I ma działać przez cały czas bo za 10 sekund możesz potrzebować cofać. Lub być zajęty dziesięcioma innymi sprawami o znacznie wyższym priorytecie. Pomyśl, obsługujesz skomplikowaną maszynę. Chcesz sobie dołożyć jeszcze np. uruchomienie tabletu, uruchomienie aplikacji, itp? A jeśli chcesz sprawdzić pocztę, pogodę będziesz się przełączał lub rezygnował z kamery? A gdy tablet lub aplikacja się zawiesi w najmniej oczekiwanym momencie, np zawracasz na szosie a za tobą sznurek samochodów i bardzo potrzebujesz w tym momencie kamery?

To złe rozwiązanie, które chcesz zrobić, uwierz mi.

Załóż najzwyklejszy np. 7-calowy monitor i podłącz analogowo kamerę. Olej wygląd i innowacyjność. To ma być proste rozwiązanie, stabilne i dostępne non-stop.

Używaj tabletu lub smartfona ale nie mieszaj ich w monitoring, i tak mają wystarczająco dużo zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niby tak-ale jak człowiek ma już tablet z o wiele lepszym ekranem niż te popierdółki z Allegro to dlaczego niby nie miałby kombinować ?Ja mam podobną sytuację (po co mojemu synowi tablet nonstop ? :) ) i też będę kombinował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

No ja byłbym ostrożny z tymi "popierdółkami". Dobry ekran w tablecie niekoniecznie oznacza dobry obraz z kamery. Rzucę jako hasła terminy: przepustowość łącza, rozdzielczość kontra fps, kompresja, opóźnienie przetwarzania (lagi). Technologie cyfrowe pełne są różnych pułapek, szczególnie dotyczy to tych "tanich".

Pisałem przede wszystkim o ergonomii używania bo ta kwestia dla mnie głównie dyskwalifikuje duet tablet+kamera ale ok, spójrzmy na kwestie techniczne:

- wersja usb - słabo z tym bo usb na androidzie nie zostało stworzone do transferów jakie generują kamery ale jakieś światełko w tunelu jest: http://www.infiniteg...droidUsbCam.htm Aplikacja płatna i sprzętowo rozwiązanie mocno ograniczone.

- wifi - tu jakby lepiej, aplikacje są, np. https://play.google....e=search_result Jest lista wspieranego sprzętu, wygląda nieźle, jakąś kamerkę pewnie można znaleźć. Dla przykładu na allegro: 640x480@15fps ok. 250zł, dla mnie taki obraz to g... Są kamerki 720p ale cena przynajmniej jakieś 450zł. Tylko zanim wydałbym kilka stówek na kamerę bezprzewodową o jakości lepszej niż 640x480 dobrze bym się zastanowił jakiej prędkości łącze jestem w stanie zestawić (obsługiwane standardy wifi) a tym samym jaką rozdzielczość jestem w stanie uzyskać przy płynnym (30fps) obrazie. Obraz żyleta przy 1 klatce na sekundę lub z lagami co kilka sekund mnie nie interesuje. Może ten kierunek ma sens, niektóre filmiki na YT wyglądają zachęcająco, chcecie wydawać tyle na kamery, kombinujcie :) Ale co jak potrzeba więcej kamer? Jak je szybko i wygodnie przełączać? I ile to będzie w sumie kosztować?

 

Ja mam monitor 7'' za ok.200zł, obsługuje dwie kamery (ale mam podpięte 4, przełączać sygnał analogowy jest banalnie prosto i tanio), mogę go sobie oczywiście przenieść między maszynami. Ale najważniejsze: tu gdzie jest jest zawsze na żądanie. Nie muszę przepinać, podpinać, uruchamiać, kombinować. Przekręcam kluczyk, 2 sekundy i wszystko widzę. Nic więcej nie robię. To jest właśnie ergonomia i w praktycznym używaniu jest to bardzo ważne. No i obraz przy połączeniu analogowym jest zawsze płynny, nigdy mi nie poklatkuje, zlaguje, nic się nie zawiesi a jakość jak do tego zastosowania jest zupełnie wystarczająca. Póki co, choć lubię nowinki alternatywy nie widzę a przynajmniej nie za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@kristofus-ja o tym wszystkim wiem-ale i tak zaryzykuję żeby sobie sprawdzić.Chcę spróbować korzystać z tabletu bo zamierzam przy okazji wypróbować aplikację do jazdy równoległej.Jeżeli się nie uda to spróbuję analogowo i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Tak szczerze to czasem lubię nie mieć racji :) więc życzę powodzenia - sam chętnie zobaczyłbym jakiś sensownie działający tani zestaw, niekoniecznie akurat do kombajnu/ciągnika.

A co do jazdy równoległej to pochwalisz się co to za aplikacja? Może być na priv żeby nie offtopować.

Interesuje mnie ten temat ale nie z pułapu cenowego komercyjnych rozwiązań, obecnie nawet konstruuję odbiornik, który powinien się nadawać do takich zastosowań ale to rozległy temat.

Od razu jednak powiem, że jeśli liczysz na gps-a z tabletu to się mocno rozczarujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie liczę-ale co szkodzi spróbować ?-aplikacja nazywa się Cerea bodajże-i chcę ją wypróbować na wiosnę-też wiele sobie po niej nie obiecuję ale :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1    0

dobrym rozwiązaniem był by też zakup nawigacji 7" z wejściem AV (video) takiej jak ta http://allegro.pl/nawigacja-navroad-leeo-s-7-gps-pod-automape-odbl-i3136612987.html można powiedzieć że to urzadzenie zastąpiło by tablet i monitor w jednym. Ogromny plus na rzecz tej navi to to że ma "aktywny uchwyt", czyli można wypiąć navi z uchwytu bez odłączania kabli. Tylko jest jeden duży mankament. Wyświetlacz nie ma powłoki antyrefleksyjnej i nie wiele ponoć widać na ekranie w dużym nasłonecznieniu, tak że wątpię żeby w lato można było coś dostrzec na nim z kamery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

a czemu ma się nie nadać ????? sam takie same posiadam i wszystko ładnie gra obraz nie jest tak super kolor ale wszystko widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian98    1

Hejka!

Od dziś mam te konto i mam pytanie.Mam df m600 i chciałem do niego założyć kamerę z monitorem na stałe ze jak np gruberuje to pokazuje cały czas obraz a nie tylko podczas cofania. Szukałem odp na poście kamera cofania ale nie znalazłem odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

no musisz znaleść gdzieś kabel na którym płynie prąd i masa i pod to podłączać ja mam tak zrobione jak przekręce kluczyk i od razu automatycznie się włącza kamera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Powiedzcie mi koledzy czy ktoś zajmował się podłączaniem radia badz kamery do kombajnów NewHolland TC. Czy sa jakies wyjscia z pradem w skrzynce z bezpiecznikami do ktorych mozna bezpiecznie podlaczyc kamere badz radio??? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Ja właśnie zamówiłem ten zestaw myślę że w następnym tygodniu się pojawi to okaże się czy dobrze wybrałem jak coś to dam ci znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Mam taką z podobnym monitorem. Zależy do czego to Ci jest potrzebne. Jak do tego, żeby zobaczyć czy coś stoi za tobą to aż nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Ja mam zamiar jej używać przy pracach polowych (orka uprawa itp) żeby nie oglądać się za często za siebie. Myślisz że kamerka się sprawdzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Mam taką z podobnym monitorem. Zależy do czego to Ci jest potrzebne. Jak do tego, żeby zobaczyć czy coś stoi za tobą to aż nadto.

 

 

Czyli co mówisz że do kombajnu się nada tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Witam kolegów. Powiedzcie mi koledzy czy ktoś zajmował się podłączaniem radia badz kamery do kombajnów NewHolland TC. Czy sa jakies wyjscia z pradem w skrzynce z bezpiecznikami do ktorych mozna bezpiecznie podlaczyc kamere badz radio??? Proszę o pomoc.

 

Ja kupiłem kamerkę i monitor do JD1470, jeszcze nie zamontowałem, ale podglądałem jak kolega ma to puszczone w TC.

Zasilanie ma pociągnięte z ostatniego czujnika zapchania. Kabel sygnałowy ma przeciągnięty nad wytrząsaczem przyczepiony opaskami do przewodu od czujnika zapchania. Wychodzi na zewnątrz i idzie po prawej stronie kombajnu. I dalej nie dopatrzyłem się jak. Kamerę ma podłączoną pod stacyjkę. Z tym, że przewód zasilający jest wpuszczony po prawej stronie, tam gdzie bezpieczniki gdzieś do dołu pod plastiki, fizycznie nie byłem w stanie tego podejrzeć.

Jeżeli ktoś wie jak wczepić to do wspomnianego John Deera 1470, w które fizyczne miejsce i był by tak miły żeby podpowiedzieć będę wdzięczny, oszczędzi mi to szukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery cofania? Które parametry są najważniejsze? Elektronika to akurat mój słaby punkt:( zastanawiam się nad takim zestawem, tylko nie wiem czy nie będzie za słaba rozdzielczość http://allegro.pl/mo...3359261960.html

Poradzcie mi coś

Kolego kamera jest ok ale do tej kamery proponowal bym monitorem z rozdzoelczoscia 800x480, lepsza rozdzielczosc lepszy obraz.

 

 

Ja kupiłem kamerkę i monitor do JD1470, jeszcze nie zamontowałem, ale podglądałem jak kolega ma to puszczone w TC.

Zasilanie ma pociągnięte z ostatniego czujnika zapchania. Kabel sygnałowy ma przeciągnięty nad wytrząsaczem przyczepiony opaskami do przewodu od czujnika zapchania. Wychodzi na zewnątrz i idzie po prawej stronie kombajnu. I dalej nie dopatrzyłem się jak. Kamerę ma podłączoną pod stacyjkę. Z tym, że przewód zasilający jest wpuszczony po prawej stronie, tam gdzie bezpieczniki gdzieś do dołu pod plastiki, fizycznie nie byłem w stanie tego podejrzeć.

Jeżeli ktoś wie jak wczepić to do wspomnianego John Deera 1470, w które fizyczne miejsce i był by tak miły żeby podpowiedzieć będę wdzięczny, oszczędzi mi to szukania.

Tez tak myslalem zeby kamere podlaczyc z tylu pod wlasnie ten czujnik a monitor w kabinie podlaczyc pod lampkę tą nad głową. A kabel sygnałowy zawsze jakos sie pusci podobnie jak te od czujników zapchania. Tylko nie wiem jak rozebrac podsufitke w TC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Bocian6230
      Planuje zakup kombajnu 1075 i stąd moje pytanie może ktoś takowego posiada do sprzedaży ? Maszyna nie na handel tylko na własne potrzeby , olx i inne serwisy przejrzane ,ale nic ciekawego znaleźć nie można 
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj