Zaloguj się, aby obserwować  
Chochlik

MF 690 Wał korbowy

Polecane posty

Chochlik    0

Witam, dziś mechanik oświadczył mi że wałek korbowy jest do wyrzucenia, nie nadaje sie do szlifu. Czy ktoś wie ile może kosztować oryginalny wałek bo mi udało się znależć tylko zamienniki, nie pisałem jeszcze do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie jestem w 100% pewny ale wydaje mi sie że powinien pasować od Ursusa 4512/14 lub 5312/14. Te ursusy mają silniki na podstawie Perkinsa A4.236. W 690 jest Perkins A4.248 - ma większe tuleje, tłoki i pierścienie, większy sworzeń tłoka co wiąże się z innym korbowodem ( większy otwór w głowce). Ale wydaje mi się że wał jest taki sam. Napewno warto sprawdzić bo będzie zdecydowanie tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

witam kolego miłem 595 i pytałem o wał do niego to z zakładach w paiorkowej woli polecił mi 2 silnik kupić bo wał to ze 4 tys albo lepiej a może od 5312 się nada bo to podobna mo jest a jak nie to silnik od perkinsa kupić lub sprubować do paciorkowej woli czy do zwolenia zawieś może coś z nim da się zrobić bo prywaciaż to zawsze idzie na łatwizne i muwi że najlepiej 2 kupić a puzniej się okazuje że dało by się zrobić tylko w innym miejscu jak coś to pytaj bo seria 500 i seria 600 to to samo tylko kabinna inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tak tylko MF 595 ma silnik Perkinsa A4.318 który nie ma odpowiednika w polskich silnikach. MF 690 ma silnik A4.248 a Ursus 5312 ma silnik na podstawie A4.236 - oba te silniki są bardzo podobne mają kilka różnic m.in. takie jak wcześniej napisałem. Jakbyś jednak szukał innego silnika to one były szeroko stosowane nie tylko w MF ( 178, 290, 590, 690, 390, 3060) ale również w kombajnach zbożowych np. Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

mają kilka ruznic i ciekawe czy się nada trzeba poruwnywać bo w 5312 i 4512 tez jest kilka rużnic i silnik też taki sam jest a symbol jest iny a dużej ruznicy niema bo pompa wtryski inne i bodajże jest momęt ciut wiekszy ale i tak tanio nie bendzie bo sam wal do mf 255 1800zl a do tego to mysle że ponad 3 trzeba dać wiem że mf 575 ma taki silnik jak 4512 i 590 podobno też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Teraz to już bajki piszesz. Wał do Urusua 4512 od ok 900 zł kupisz. Do MF 3 czyli np MF255 to od 600zl do 1100-1200 za oryginał azotowany. MF 590 ma silnik A4.248 czyli taki sam jak w MF 690. Przeczytaj wyżej moje posty to dowiesz się że inny jest w 5312.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

chyba chiński to może i tak ale nie oryginalny to 1800zł bo miesiąc temu robiłem silnik i znajomy kupował to wiem co mówie do 255 a co do 590 to nie wiem panie kochany ile kosztuje ale trzeba dobrze pomierzyć bo znajomy ma 675 i miały się tłoki nadawać a jest róznicy 3 mm i nie dało rady włożyć i tuleje powiększali mu bo coś dużą kase chcieli za oryginał ja mam akurat 4512 i 5312 i wiem co mówie ta sama instrukcja nawet jest i wiem czym się różni a i sytuacja jest taka że ma moc podaną przy 2000 a 5312 bodajże chyba 2400 i niby ma więcej koni ale 4 konie to nie odczuwalna różnica jest i moment jest wiekszy bo 4512 ma 255 a 5312 261 i taka jest różnica

 

 

ortografia!!!

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chochlik    0

Dzwoniłem do Korbanków w Poznaniu powiedzieli że już nie produkują wałków do tego rocznika 690, na Allegro znalazłem niemiecki za 2,3tyś a w Toruniu za 1800 ale musi iść do azotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zadzwoń do Agro-Rami

Kościelna Wieś

ul. Poznańska 19

63-322 Gołuchów

tel.: (0-62) 76-16-215

76-16-216

76-16-217

fax: (0-62) 76-16-214/363

e-mail: agro@agrorami.pl

 

Tam powinni mieć sporo taniej.

 

Kolego rafal18 - nie wiem gdzie ty takie ceny masz ale wał z Andori azotowany do małego MF to koszt ok 1200 zł a z Tyczyna 100zł mniej. W 675 jest silnik podobny jak w 5312 i tam nic nie trzeba zmieniać - napweno 3mm mniejszych tulei nie ma. A co do zestawu naprawczego to do Perkinsa A4.236 to akurat mały koszt. Jedynie jest silnik z Turbo AT4.236 co ma tuleje 101.5 czyli takie jak w A4.248 i te są wałaśnie większe o te 3mm. Ale i do tego silnika koszty są stosunkowo małe.

 

Korbankom to się w d...e poprzewracało z tymi cenami. Nie wiem jak można mieć aż tak wygórowane ceny.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

o widzisz to juz mam sklep w miarę tani zamuwi sie i wszystko przywiozą w ciagu 24 godz dzięki za adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Też mi się wydaje że powinny być takie same. Proponuję autorowi postu aby wymontował stary i zabrał do sklepu gdzie mają do polskiego MF 4 ( tak to często oznaczają - czyli wynika że 4512 i 5312 mają taki sam) pomierzyc i jak będzie sie zgadzał to kupić założyć i napisac na forum czy wszystko pasuje to będzie info dla pokoleń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Nowe wały mają inne zamocowanie koła pasowego,ale to nic nie przeszkadza kupujesz drugie koło i po wszystkim reszta wymiarów taka sama śmiało można kupować


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj