ZYLA

Rejestracja przyczepy z włoch.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZYLA    714

Witajcie.

Kupiłem przyczepę sprowadzoną z włoch i obecnie czekam aż handlarzowi przyjdą do niej papiery.

Problem polega na tym że ta przyczepa ma hamulce na jednej osi i na dodatek mechaniczne (bez pneumatyki). Coś w rodzaju ręcznego hamulca. Tu moje pytanie: Czy zarejestruję ją w Polsce, nawet jeśli dokumentacja będzie kompletna?

Jak uważacie, czy nie będę miał z tym kłopotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

badania technicznego żaden diagnosta Ci nie podbije bo przepisy polskie dopuszczają tylko hamulce pneumatyczne, ja na Twoim miejscu w ogóle bym nie kupował bez papierów a szczególnie z włoch bo stamtąd najwiecej kradzionych rzeczy do nas przychodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Też się dziwie że najpierw kupiłeś przyczepę a teraz czekasz na dokumenty.

Jak znam handlarzy to nigdy te papiery nie przyjdą.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

nie kupiłem. Wplacilem 500 zaliczki. Umówilem się z człowiekiem że gdy dotrą dokumenty i będzie ok. będziemy handlować. Mówił że wszystko przygotuje, a ja tylko do urzędu komunikacji i zarejestruję. Ale w domu zaczolem mieć wątpliwości. Nwm już co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Potwierdzam słowa @mincek przyczepa w Polsce musi mieć hamulce pneumatyczne. Chyba że jest to jakaś malutka przyczepka to może mieć najazdowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

A powiedzcie mi jeszcze czy jeśli założył bym pneumatykę to bylo by ok? Bo bębny hamulcowe są tylko na jednej osi - czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

ciężko powiedzieć, z diagnostą musisz pogadać.

@sipmaz224 już te czasy że za butelke wódki wszystko podbijesz minęły, teraz nikt d*py za Ciebie nie nastawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Do @Zyla Hamulce mają być skuteczne czyli wyhamować pojazd z określonej prędkości na określonym odcinku i jeśli wystarczy do tego hamowana jedna oś to może być jedna ale jeśli nie daje rady to muszą być dwie hamowane. Poczytaj kodeks drogowy i warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu to sie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

@mincek, mało widziałeś w dzisiejszym świcie ;)

 

Są diagności którym potrzebny jest tylko sam dowód i przegląd gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Do 5t DMC wystarczy hamulec najazdowy na jedną oś. Pneumatyczny też może być na jedną oś, sam mam tak w polskiej d-35 i nie ma problemu z przeglądami czy policją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przecież ten handlarz gotowy przegląd ci da żebyś mógł zarejestrować. Jak ściąga takie rzeczy to musi mieć znajomego diagnostę który mu robi przeglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

No dzięki wam bardzo za pomoc. Czekam jeszcze na papiery i dam znać jak sprawa zostanie załatwiona. Napewno będę oczekiwał by to on zrobił przegląd. Zobaczymy jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

kupią kupią,ktoś jak jedzie raz w roku do młyna ze zbożem to kupi i bez papierów po co ma płacic OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zależy gdzie kto mieszka. U nas nie ma dnia żebym nie widział policji. Oczywiście wszystko to dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak jest taka bez papierów i tanio idzie to dla kogoś mającego gospodarstwo wokół domu i mieszkającego na jakiejś kolonii to w sam raz do zwożenia przecież jest.

Wracając do tematu: z doświadczenia stwierdzam że przeglądy samochodów sprowadzonych do Polski (tak wiem, że trochę teraz się zmieniło) odbywają się jeszcze jak samochód jest na warsztacie i często nie widzi diagnosty, a z przyczepami pewnie podobnie tak więc skoro gościu mówił, że daje gotowe papiery do rejestracji to pewnie i przegląd załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Taki przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy odbywa się tylko w wybranych stacjach,wątpie czy taki diagnosta wystawi papier na przegląd jak nie widzi przyczepy.

Zgadza się że diagności podbijąją przeglądy tylko jak widzi dowód rejestracyjny,ale tylko wtedy jak ostatnia pieczątka w dowodzie jest jego.

W tym przypadku nie wystarczy sama pieczątka,ale całe zaświadczenie z przeglądu 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dziś już duża cześć stacji ma monitoring aby było wiadomo kto wjechał i kto wyjechał, więc w mojej okolicy w 90% zakończył się proceder podbijania dowodów bez auta itp., stan jak stane ale na stacji musi być (choć jak miałem przepaloną żarówkę to musiałem zmienić aby był podbity przegląd).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nie kupujcie przyczep bez papierów bo mogą być kradzione!!! Pewnie nikt z Was nie chciał by, żeby wasza przyczepa w nocy zniknęła z gospodarstwa a potem "tylko zwoziła z pola" u jakiegoś rolnika w innym rejonie kraju... Ja bym na twoim miejscu dowiedział się w wydziale komunikacji jakie dokładnie dokumenty powinna mieć ta włoska przyczepa żeby ją zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

I jak ZYLA, można zarejestrować te przyczepy z Włoch, a zwłaszcza z hamulcem na jedną oś? Pytam bo mam okazję kupić, temat jest z dzisiaj więc nie zdążyłem jeszcze rozpytć ale ktoś zwrócił mi uwagę na te najazdowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zamontować pneumatyki, jak wszystko w papierach jest w porządku. Hamulec najazdowy jest nieskuteczny gdy przyczepa się odczepi od ciągnika i pojedzie do tyłu, bądź gdy traktor zgaśnie podczas podjazdu pod górę.

Edytowano przez michal260189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Lukecki
      Witam, mam do kupna ciągnik, facet mówi że nie jest zarejestrowany, lecz ma tylko certyfikat zakupu oryginał i tłumaczenie na PL. Czy da się na podstawie tych dokumentów go zarejestrować? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj