Piotr0509

Zsuwanie się sznurka z aparatu wiążącego Metal-Fach z562

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr0509    0

Witam! Mam taki problem z prasą. Po prawej stronie jest wskaźnik poziomu zbicia kuli w komorze. Gdy dochodzi do czerwonego załącza się czujka, zwalnia taką dźwignie która trzyma sznurek na rolce, on wtedy wpada do komory, bela łapie go i zaczyna wiązać. Przy wiązaniu aparat który chodzi nasuwa w lewą stronę tą roleczke która trzyma ten sznurek przed zwolnieniem dźwigni. I tu jest problem podczas otwierania komory wskaźnik zbicia gwałtownie skoczy do góry zwalniając tą rolkę niepotrzebnie. Ona powinna sama się zwalniać przed wiązaniem. Natomiast trzeba wyjść z ciągnika nasunąć ją, naciągnąć na nią sznurek dopiero prasować.

Co zrobić z tym fantem? Jakieś porady? Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Jak coś nie jasno napisałem, pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Z tyłu jak otworzysz klapę po prawej stronie masz taki naciąg na gwincie on Ci się poluzował musisz go podkręcić też to przerabiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mam pytanie ile kosztuje obecnie aparat do obwiązywania beli siatka i ile do obwiązywania sznurkiem bo mam kłopot ze nie chce cignac sznurka po prostu ten lancuch co prrzesuwa sznurek cos przycina w czym tkwi problem lancuch jest po wymianie jakies 2 lata bo poprzedni po prostu pekl po ok 50 sprasowanych balotach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zapytam z innej beczki, u mnie ostatnio jak robiłem sianokiszonkę to trawa owijała się na podbieraku, na tych sprężynach i tak się zbiła, że aż te blachy się wykrzywiły, łańcuch pękł i ośka od podbieraka się skrzywiła, ale jakoś wyprostowałem, niby jest zabezpieczenie śrubką M6, ale ona się nie ścięła co może byś przyczyną, owijania się trawy ? Teraz śrubkę M6 wykręciłem i jest dobrze ale i tak trawa często się owija, że czasem muszę odkręcać blachę od podbieraka co jest bardzo uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witaj kolego w klubie mam to samo ale mi sruby zaraz scina przyczyna jest to ze jest za duza trawa i się tak owijamialem to samo co się na wnerwialem z wyciąganiem tego dziadostwa to powiedziałem ze ja potne na żyletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

witam mam pytanie ile kosztuje obecnie aparat do obwiązywania beli siatka i ile do obwiązywania sznurkiem bo mam kłopot ze nie chce cignac sznurka po prostu ten lancuch co prrzesuwa sznurek cos przycina w czym tkwi problem lancuch jest po wymianie jakies 2 lata bo poprzedni po prostu pekl po ok 50 sprasowanych balotach??

Musisz nasmarować, na górze jest taki biały plastik z kalamit ką, nasmarujesz trochę się rozchodzi i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

wityam smarowanie nic nie daje może posmarować te biale plastiki tylko czym żeby lzej ciaglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pytanie trochę nie w temacie, ale co to może być przy dobijaniu jak już przeładuje komorę i owijaniu sznurkiem pojawia się dziwny odgłos, jakby tarcie blachy o blachę takie jednostajne głośne skrzypienie tarcie metalu o metal i zastanawiam się gdzie się to dzieje, podbierak raczej bym odpuścił, odrzutnik też chyba nie bo ten odgłos jest jednostajny rzadko się zadarza ale jest, coś chyba w komorze ale czy by to na którymś walcu łożysko siadało czy inna przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

wydaje mi się, że to łożysko siada na walcu po prawej stronie tak też u mnie słychać i jesienią muszę wymienić i to najbardziej słychać jak jest już balot pełny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandeere    0

Witam wszystkich zakupiłem niedawno prasę Metal Fach Z562, i Mam pytanie jak powinna wyglądać prawidłowa droga sznurka ?
Oraz interesuje mnie jak ten sznurek trafia do komory i zaczyna wiązać ? Dziękuje za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7

Więc tak. Jedziesz Pan sobie,belujesz. Nie gonisz się tym sprzętem bo się nie da. Jedziesz w kiszonce tak ok 4 km\ha. Materiał sie roluje w komorze(przez co otwiera delikatnie klapę.) Klapę trzyma zamek który jest przytwierdzony do pewnego rodzaju dźwigni.
Ta dźwignia jest połączona ze wskaźnikiem"zgniotu". Ye
Ten wskaźnik idzie do góry aż odpuści pewną zapadke,a ta płaskownik z rolką na ktorej jest sznurek. Sznureczek idzie se od prawej do lewej i do środka. Wywalasz bele i gaz i ogień do przodu. Sorki za błędy;pisane z telefonu. I co jak co ale żeby w prasie metal fach się nie orientować? Ona jest prosta jak cep,lecz bardziej awaryjna. Czytanie instrukcji
naprawdę pomaga. Jeżeli za słabo opisałem?Instrukcja czeka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandeere    0

Dzięki kolego za odpowiedź. Jak to mówią "trochę techniki i człowiek się gubi" :D Nie posiadam do niej książki. Sznurek również nie był założony, a z ksiązki z pdf'a ciężko się dopatrzeć jak on ma przebiegać ten sznurek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7

Na stronie metal fuszerki jest ona w pdf
mogę ci zrobić zdjęcie. przypomnij tylko na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby mi ktoś wysłać zdjęcie drogi sznurka w prasie rolującej metal fach Z562 ? Pozdrawiam.

 

Można, ale jutro, :D ok?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas38    0

Witam . Mam podobny problem , a mianowicie aparat owijania się załącza i sznurek wędruje w stronę zbicia beli i zacina się . dam trochę gazu to z wielkim bólem dojedzie  a jak wraca to nie ma już problemu . Czemu to się zacina ? Prasa smarowana jest przed każdym belowaniem. Co z tym z zrobić a Jak zmienię kółeczko na największe to się nie zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandeere    0

Witam . Mam podobny problem , a mianowicie aparat owijania się załącza i sznurek wędruje w stronę zbicia beli i zacina się . dam trochę gazu to z wielkim bólem dojedzie  a jak wraca to nie ma już problemu . Czemu to się zacina ? Prasa smarowana jest przed każdym belowaniem. Co z tym z zrobić a Jak zmienię kółeczko na największe to się nie zacina

Witaj kolego miałem podobny problem, wszystko wymieniłem na nowe i śmiga jak nowa. Do zacina się ten tzn wózek a mianowicie prowadnica po której chodzi (wyrobiła się) i stąd te zacięcia. Wymiana całego aparatu wiążącego na nowy to jakieś 320zł. (łancuchy, zębatki, rolka ze spinką taki grzybek, i wózek. Mam nadzieję że pomogłem. Chyba że kolego po taniości to wymień tylko ten wózek i tą rolkę ze spinką łańcucha i będzie śmigać jak nowa. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że sznurek slizga się na tym kółku białym od ustawiania gęstości owiniec. Wystarczy nawinac go ze dwa razy więcej na to koło. Tak się działo u mnie przy cienkim sznurku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Kolego za lużny sznurek .Dociśnij sprężynę na tym aluminiowym trzymaku (takie dwie blaszki) .Najlepiej to rozkręć i sprawdź czy nie wytarł ci się tam rowek .jak coś to szlifierka albo ja obróć bo chyba mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?
       
    • Przez MarcinTargoski
      Witam
      Potrzebuję zdjęć elementów aparatu do siatki już zamontowanych na prasie. Zakupiłem aparat do siatki bez koła z gumą to by było najważniejsze zdjęcie jakie te koło idzie tam i jaka śrubę przykręca się tą ze "ślimakiem"  tego mi brak  i czy też idzie jakiś element do rozprowadzania siatki. Z góry dziękuje za wrzucenie zdjęć.
    • Przez Piters182
      Witam, rozglądam się na nową przyczepą 6 tonową, taką z tańszych firm, więc mam na oku 2 producentów, więc którą byście wybrali  z tych 2 producentów, Metal-fach czy Pronar. Modele to Metal-fach T710/1 i Pronar 653/2. Wiadomo, cena tych przyczep jest do siebie zbliżona. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj