EKO-ENERGIA

Hamulce znikające ARES

Polecane posty

EKO-ENERGIA    9

Witam

 

Mam problem z Hamulcami w moim Aresie.

 

Jak się długo jedzie 1-2 godziny to znikają hamulce. po wystgnięciu czy na zimno są brzytew.

Jak ciągnik pyrka, robi cały dzień to są, jak dużo jedzie po asfalcie to znikają.

 

Wymieniłem płyn i nic dalej to samo.

Poradźcie co to może być, może ktoś miał coś podobnego

 

Dominik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Na taką przypadłość jset tylko jedna przyczyna - nie odbija ci któryś hamulec i delikatnie trze. Po dłuższej i szybszej jeździe rozgrzewa się któryś cylinderek (ale to bardzo) i robi się tzw. BĄBEL (tak jak by się płyn gotował)

Tak działo się przy starych autach po dłuższym hamowaniu - ostatnio nawet u mojej żony w polówce gdy nie odbił ręczny do końca też się tak stało (felgi wtedy nie można było się dotknąć). Tadzę obczać która strona ci się bardzej grzeje i szybko to zrobić (bo inaczej długo cylinderek nie wytrzyma takiej temperatury)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na początek sprawdź czy jest luz na popychaczach pompek hamulcowych w stanie spoczynku bo jak pompka nie cofa się do końca to może być to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie ważne co - na 100% któryś hamulec trze i dostaje ogromnej temperatury. Jedno jest też prawie pewne - nie trze mocno bo dopiero po szybszej i dłuższej jeździe tak się nagrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W pełni się z Tobą zgadzam, teraz trzeba znaleźć przyczynę dlaczego hamulec nie odbija do końca, proponuje od sprawdzenia regulacji popychaczy pompek (najprostsze), rozważyłbym jeszcze brak dopływu smarowania(zagięta rurka, zacięty zaworek itp) bo on ma hamulce mokre gdzie olej dopływa cały czas rurką przykręconą od dołu, może przy braku dopływu oleju hamulec po pewnym czasie zaczyna przesychać i zwiększa się tarcie (temperatura).Inne przyczyny nie będą takie proste do zdiagnozowania bo bez zdjęcia pochwy się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

W aresie niema płynu hamulcowego tylko olej . Wiem bo w tamtym roku wlałem płynu i po miesiacu znikneły mi hamulce . dzwonilem do serwisu i mi powiedzieli ze tam jest olej hamulcowy i musialem nowy plyn i uszczelniacze w pompkach dawac i dopiero sie naprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W aresie niema płynu hamulcowego tylko olej . musialem nowy plyn i uszczelniacze w pompkach dawac i dopiero sie naprawiło.

To w końcu jest płyn czy olej bo piszesz raz tak raz tak, a skoro już wiesz to napisz symbol (nazwę) tego specyfiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik556    9

To w końcu jest płyn czy olej bo piszesz raz tak raz tak, a skoro już wiesz to napisz symbol (nazwę) tego specyfiku.

 

Mi w serwisie claasa dali schell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio8    0

Czy rozwiazales problem hamulcow bo i u mnie jest podobnie? Zauwazylem ze to wina nie odbijajacych hamulcow.  Problem tkwi pewnie w tulejkach ktore prowadza tlok cylinderka bo jak go wypchna to pozniej nie chca wrocic. Tylko nie wiem dlaczego tak sie dzieje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez krzysztofgru1
      Witam mam pytanie, co oznacza kontrolka nr 5
    • Przez zieli88
      Witam,
      Ostanio podczas ruszania ze skrzyżowania znikły półbiegi i przełączyło automatycznie na najwyższy (było trzeba zredukować głównymi żeby ruszyć). Na wyświetlaczu przy zegarach normalnie przełączają się od 1 do 4 ale brak jest żadnej reakcji. Sprawdzone zostały elektrozawory za prawymi schodami i wogóle nie dochodzi tam prąd, ewidentnie jest problem z elektryką, z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez Miro010
      kupię klamkę drzwi lub samą wkładkę zamka do claas ares pozdro
    • Przez karloss121
      Tak jak w temacie poszukuję siedzenia pasażera do Areski 626, podejrzewam że jest ono taki samo jak we wszystkich Areskach. Może ktoś posiada albo zna kogoś kto posiada takie części na przykład z rozbiórki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj