Famer21

Talerze w agregacie talerzowym jaka różnica i co daje?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Famer21    6

Witam, mam pytanie. Jest jakaś różnica w średnicy talerzy 460 - 510 - 560mm po za ich średnica? Które są lepsze? Te większe głębiej wchodzą w ziemie czy jak? Czy może inaczej jakoś się na to patrzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Większe talerze lżej idzie.

Ja mam akurat 56 - atakujące. Moja waży prawie 2 tony. Moim zdaniem zawsze wejdą w ziemię.

Wada talerzówki

- tzw. "obrót" przez co zdzierają się nie równo opony często bywa to przez złe ustawienie

- słabe wymieszanie ziemi porównując z gruberem

- zielsko rośnie bardziej za talerzówką

Gdybyś miał więcej pytań śluzę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Tylko lżej idą? Efekt pracy ten sam?

Zastanawiamy się nad gruberem lub talerzówką, ale grubery to już powoli przeżytek, teraz talerzówki wchodzą w życie coraz bardziej. Uprawiam same zboża pszenica jęczmień rzepak i do tego bym chciał talerzówkę. Z filmków na yt efekt przejechania talerzówką niejest zły, a nawet lepszy jak gruberem. Ilość talerzy i małe odstępy między sobą i obrócenie tej ziemi jednm rzędem talerzy, następnie drugi rozcina przewróconą ziemię i wał wyruwnuje i rozwala ściernisko i ziemie.. Wg. tego co zaobserwowałem na filmach..

A jaki wał najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Im większa średnica talerza, tym większa może być głębokość pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Czekam na więcej opini za tydzień chciałbym zamówić agerta talerzowy firmy rolmako, ale właśnie zastanawiam się na tymi talerzami co lepsze. Chyba, że ktoś poleci lepszą firmę, bo nie znam ich opini sprzętowych a cena 18,500zł z talerzami 560mm i 3 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja akurat mam grano-system, wał gumowy.

Polecam wał pacera, bez hydropaku, dokup sobie ekrany, jak można ten talerz odcinający też.

Zgadza się tym większa średnica talerzy tym głąbiej pojedziesz lecz gruberem na pewno głębiej.

Rożnica na polu kolego jest miedzy gruberem a talerzówką. Gruber lepiej miesza zimę szczególnie to widać gdzie słoma była cięta po kombajnie. Porządna talerzówka to jest Lenken Rubin, najlepiej przyjrzy się jej z bliska.

Do grubera musi być dobry ciągnik i szybko jechać wtedy ładnie miesza ziemię, najlepiej z EHR.

Talerzówka nigdy Ci się nie zapcha, jedynie się zaklei szczególnie drugi rząd talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Czyli co lepiej gruber kupić? Talerzówke odpuścić? Mi właśnie chodzi głównie o to przewrócenie ziemi i wymieszanie tego ścirniska.. Ale mówią, że po talerzówce może równie dobrze odrazu siać llub nie trzeba pola orać już, bo efekt po talerzowaniu jest na tyle dobry.

Wiem że lemken to sprzęt, ale używanych nigdzie nie widze, a nowe..inna historia..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mówią bardzo dużo o talerzówkach najlepiej się samemu przekonać.

Ja też tak myślałem żeby pola nie orać po talerzówce. Zrobiłem test. Jesienią lepsze wschody były ale za to na wiosnę zrobiła się skorupa i było gorzej o tej oranej.

Moim zdaniem za płytko robi talerzówka.

Powinno być głęboszem zrobione a później dopiero talerzówka lub gruberem najgłebiej jak się uda a następnie talerzówka.

Po gruberze więcej skał się wyrywa. Po talerzówce jest równo i zawsze wejdzie w ziemię i może pracować jako agregat uprawowy szczególnie jak masz dużo gliny ale o bez orkowej uprawie moim zdaniem zapomni.

Sam musisz podjąć decyzję co kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No mamy twarde czarne ziemie jak gliny klasa 1-3. Tzn wiesz pod rzepak napewno orka to wiadome, ale pod pszenice czy jęczmieniemozna by rok samą talerzówką spróbować. Tylko właśnie, że u nas w okolicy sami mali ronilcy co mają pługi podorywkowe maleństwa w 60 i 80tkach.. i kilku ma grubery ale takie przeżytki. Nie wiem jak sie talerzówka zachowa w tych ziemiach.

Dzięki kolego za informacje, jeśli coś odezwę się PW :)

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Hej.Miałem grubera 3m z wałem zapychał się jak diabli.Sprzedałem kupiłem talerzówkę strumyk układ V z tyłu z wałem i teraz to jest piękna robota.Ziemie przerobi jak po podorywce.Talerzówka lepsza takie moje zdanie.Talerze mam przód i tył ząbkowane,Firma strumyk bardzo dobre jakościowo robi maszyny spawy bez zastrzeżeń.Jedynie lakier nie samochodowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

dla pana dominikus złoty szpadel  za odkopanie tematu z 3lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Peron
      Witam
       
      Czy wie ktoś, jaka jest różnica między MF 3070 i 3075? Spotkałem się z opinią, że 3075 ma miedzy silnikiem a skrzynią biegów taką wkładkę, co czyni go dłuższym? Niestety nie miałem okazji porównać tych ciągników na żywo, a na zdjęciach ciężko cokolwiek dostrzec.
    • Przez dawidozo56
      dlaczego bizon zo50 ma inny dzwiek niz bizon zo56?
    • Przez karolsz34
      Witam! Rozglądam się za ładowaczem cyklop i chciałbym się dowiedzieć czym się różni t-214/1 od t-214/3? Wiem jedynie, że ten nowszy ma siłownik pomiędzy ramionami montowany od góry a starszy od dołu. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który jest lepszy. Jak się sprawdza stan rozdzielaczy bo manometr do hydrauliki mam.
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam kupiłem niedawno rozsiewacz AMAZONE ZA U 1501 i potrzebuję do niego tabeli wysiewu nawozu jakby ktoś posiadał bym prosił o przesłanie linku albo zdjęć tabeli najlepiej jakby była w języku polskim.Gdy kupiłem go miał założone talerze jak na zdj niżej z łopatkami ,,B 285" i ,,B 222" wie ktoś na ile metrów one dorzucą i  jaki ma zakres wysiewu (od ilu metrów do ilu) ten rozsiewacz ? 


    • Przez Piechu
      Witam Na sprzedaż mam oryginalne talerze do rozsiewacza amazone ZA-M OS 20-28. Talerze zakupiłem jakiś czas temu za 1250 jednak rozsiewacz sprzedałem i talerze mi zostały a szkoda żeby się marnowały na półce. Wrazie czego proszę pisać na priv


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj