Skocz do zawartości
zetor5321

laptop czy komputer stacionarny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    19

No już nie przesadzajmy, że photoshop jest taki zasobożerny ;[ na lapku też można spokojnie dać sobie radę :o

Nikita_Bennet    100

stacjonarka:

- potrzebuje swego biurka

- łatwość napraw i szybki czas naprawy (prawie każdą rzecz może naprawić użytkownik)

- ciężko go wynieść (np podczas nalotu na pirackie oprogramowanie)

lapik

- łatwo można go stracić jak się zostawi w samochodzie i ogólnie - łatwiej można go stracić (i wszystkie dane z paru lat idą w #$)(@#

- mobilność

- przeprowadzenie napraw jest trudniejsze w warunkach domowych jesli jest możliwe

Pod względem wydajności - myślę że lapik może konkurować ze stacjonarką poza zastosowaniami profesjonalnymi których i tak żaden z nas nie wykonuje. Sorki ale nie widziałem jeszcze kogoś kto nie mógłby photoshopa zastąpić czymś prostszym i efektywniejszym.

Famer21    6

Ja sam od 4 lat jestem tylko przy laptopach i jestem zadowolony. Zależy od tego czy jesteś typem majsterkowicza, podpinasz dysku, wymieniasz karty dźwiękowe, graficzne, płyty główne itp. jeśli lubisz rozbierać i grzebać przy sprzęcie to polecam PC, natomiast jeśli tego nie robisz tylko grasz, filmy, programy wszystko prócz rozbierania to doradzam laptop. Wszędzie go zabierzesz, bateria 2godz wytrzyma przy filmie, pisaniu, programie jakimś, również do gier jest dobry, wystraczy z lepszą płytką główną, karte grafiki i procek kupić i grasz jak inni na PC,

GABBER85    2

hmm no wiec tak, wszystko zalezy do czego sie kompa uzywa i gdzie, ja np musze laptopa miec, stacjonarne z podobnymi parametrami sa tansze niz laptopy...jesli laptop to polecam dell ,sam posiadam 2,5 roku i korbi ..odpukac . Co do photoshopa to bez przesady... a co do faktur i NORMALNEGO UZYTKU typu film, internet, muzyka,office etc. to za1500 delle lenovo asusy... na Allegro chodza...jak tym nie bedzie sie rzucac to kazdy bedzie chodzil, a system to xp pojdzie z kazdym programem nawet nie popularnym a vista lub Win7 nie z kazdym, pisze dlatego bo mialem takie przypadki, to tylko taka moja opinia

kamil900830    3

Ja posiadam stacionarny i laptopa.Polecam laptopa a zwłaszcza Toshibe sprzęt konkretny.Laptop ma to do siebie że jest poręczny możesz się położyć laptopa na brzuch i śmiagać na Agrofoto. ;)

emillo1212    15

Polecam laptopa, ponieważ można go wszędzie ze sobą zabrać, a komputer stacjonarny tylko stoi na biurku.... Jeśli będzie Ci potrzebne gdzieś w nietypowym miejscu skorzystać np. z internetu to wyjmujesz i korzystasz ;)

damian1992    72

Ja mam stacjonarny i laptopa od niedawna, oczywiście potwierdze słowa poprzedników,na laptopie jest duzo wygodniej ;)

Także polecam lapka, mamy 2 Toshiby (A300 24z i chyba c650) do tego router i bajeczka. :D Nieraz przydał się koło warsztatu, jest coraz więcej instrukcji, katalogów części itd. w wersji PDF czy innych.

Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

Asus to nalepsze rowiązanie dobry do mini gierek jak sie nudzi i zwykłych też vista to szajs kup se 7 a nie viste hp sie szybko psują xp też jest dobre tak sie zdecyduj 7 czy xp Toshiba jest do gier a asus jest do tego i tego ja posiadam asus ekran 17,5 cala

Nie sądzisz że przez 5 pięć lat już zdążył rozwiązać swój problem?

Edytowano przez razor275

Bolo21    5

Z laptopem bardziej mobilnie, nawet w stodole poserfujesz hahah tylko trzeba kupić dobrej marki, promocje do 2 tys to tylko do gwarancji.

maksimini    1

Ja polecam zestaw komputer stacjonary + tablet. Od kiedy mam tableta to do stacjonarnego siadam jak mam coś napisać bo idzie dużo szybciej. Natomiast do internetu tylko tablet, filmy też spokojnie można oglądać.

adamparowka    1

Ja bym wolał stacjonarny z dobrym dyskiem. Lapka ciężej naprawić u upgradeować w razie czego. Jak chcesz coś przenośnego to dokup tablet albo smartfona i voila. 

Rafal122    8

Jak komputer nie będzie używany poza domem to dużo lepszy jest stacjonarny.

Człowiek wygodnie sobie usiądzie przed dużym monitorem,wszystko jest o wiele czytelniejsze (Jak ktoś ma słabszy wzrok to ma to duże znaczenie),do tego matryca w laptopie bardzo męczy oczy.

Stacjonarny ma o wiele większą trwałość i w przypadku awari przeważnie zawsze da się wymienić jakąś częśc na nową czy używaną i sprzęt śmiga dalej.

No i cenowo stacjonarny razem z monitorem wyjdzie taniej niż laptop tylko stacjonarny zawsze składa się samemu albo zleca się to jakiemuś dobremu serwisowi.

Bo gotowce ze sklepów to badziewie i za te same pieniądze można złożyć coś o wiele lepszego.

Karol28OZE    0

spalił mi się komp i mam dylemat

co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

moim zdaniem laptop, może kupić laptop z dobrymi parametrami a jak będzie potrzeba to zabierzesz gdzieś ze sobą, nie zajmuje duzo miejsca, można schować. W razie awarii spokojnie można naprawić tak samo jak stacjonarny (zależy co się zepsuje oczyście, ale i w stacjonarnym pewnie nie wszystko opłaca się naprawiać). Ja mam od dawna laptopa i jestem bardzo zadowolony 

Edytowano przez Karol28OZE

bukat82    32

Laptop - mam Toschibę i pod względem mechanicznym, uszkodzenia i ogólnie wytrzymałości wszystkiego jest najlepszy,

A czy w nim jest VISTA czy WINDOWS7 to już indywidualna sprawa użytkownika ^^

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W razie awarii spokojnie można naprawić tak samo jak stacjonarny 

Chyba nie widziałeś nigdy takiego sprzętu w środku. Większość ma wszystkie układy zintegrowane na płycie głównej, więc naprawa wiąże się z jej wymianą, co czasem stanowi 3/4 kosztów zakupu sprzętu.

jonek98    883

Laptopa raczej samemu ciężko naprawić bo wszystko jest dość mocno upchniete

bukat82    32

TOSCHIBA satellite L300D - mam go ponad 6 lat i hula bez napraw - odpukać  -_-

tak wygląda laptop w środku jeśli chodzi o jakieś naprawy samemu :blink:, w moim przypadku naprawa nie opłacalna bo stary jak świat   B)

-   post-177172-0-97708600-1456653449_thumb.jpg

Edytowano przez bukat82

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Laptopa raczej samemu ciężko naprawić bo wszystko jest dość mocno upchniete

To nie ma akurat żadnego znaczenia, że jest upchnięte, bo wszystko da się zrobić. Tyle, że większość układów jest w obudowie BGA, a tego amator nie polutuje. Poza tym trzeba mieć zapasowe części, a te dostępne są jedynie jako używane ze złomowanych sprzętów. Więc jeśli ktoś myśli o rozbudowie czy naprawie to stacjonarny, a jeżeli ktoś ma zamiar wymieniać cały sprzęt to przenośny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pka93
      Witam 
      Każdy z nas przed zakupem nowej maszyny do naszego gospodarstwa zbiera o niej opinie i nie tak dawno zaczęła mi chodzić po głowie pewna myśl. Mianowicie pomysł na stronę internetową poświęconą zbieraniu opinii(głównie od użytkowników) na temat ciągników czy też sprzętów rolniczych. Wszystko miało by kształt podobny do serwisów które już istnieją(lecz ich tematyka tyczy się z reguły aut osobowych). Użytkownik miał by wgląd w dane wybranej maszyny, jakieś skromne zdjęcie. Do tego opinie użytkowników na temat danej maszyny spalanie, komfort, koszty utrzymania itp. Informacje takowe są chociażby na tym forum i dlatego się zastanawiam czy jest sens tworzenia takiego serwisu w takiej formie. Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami na ten temat. Pozdrawiam  
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/

Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 

Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.

Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  

• Przez bhdemeter
      Witam!

Ktoś ma jakieś ciekawe apki dla smartfonów rolników? 

Jakieś propozycje?
    • Przez yacenty
      Witam!
      ktos ma ten program? cos mozecie wiecej o nim powiedziec?

pozdrawiam
      Jacek
    • Przez pawelec
      natknąłem się na ciekawy startup z mojego miasta. Muszę przyznać, że to ciekawy projekt i mam nadzieję że znajdzie się u nas miejsce na dyskusję w tym temacie. 

źródło: kurier lubelski.

http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/a/lublinianie-walcza-o-milion-dolarow-nexbio-czeka-na-nasze-glosy-w-konkursie-dla-startupow,12106228/

Nawet milion dolarów może wygrać spółka Nexbio w ramach międzynarodowego konkursu „Chivas the Venture”.
      Lublinianie liczą na wsparcie.

Uprawa roślin bez nadmiernej ilości środków chemicznych i pestycydów jest możliwa – przekonują twórcy firmy Nexbio. Lublinianie zaprojektowali „laboratorium w pudełku”, które ma umożliwić rolnikom wcześniejsze wykrycie chorób, które grożą ich zbiorom. Dzięki szybkiej reakcji i wykorzystaniu odpowiednich środków, rolnicy będą mogli taniej i lepiej dbać o swoje uprawy. – Powstał wczesny prototyp urządzenia. Składa się z kilku modułów, które obecnie testujemy. Żeby zrealizować nasz pomysł, potrzebujemy dofinansowania – przyznaje dr inż. Adam Kuzdraliński, szef Nexbio i pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Siedziba spółki mieści się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Pomysł Nexbio już teraz został uznany za najlepszy w Polsce. Po analizie blisko 200 zgłoszeń znalazł się w gronie pięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przed międzynarodowym jury konkursu „Chivas the Venture”. Po finałowych wystąpieniach sędziowie zdecydowali się przyznać Nexbio główną nagrodę. Natomiast wielki finał z udziałem 30 start-upów z całego świata odbędzie się w lipcu w Los Angeles. Obok Nexbio o dofinansowanie rywalizują m.in.: Argentyńczycy, Nigeryjczycy, Holendrzy, Australijczycy oraz Japończycy. Głosowanie trwa do 12 czerwca. Każdego tygodnia start-upy mogą wygrać nawet 50 tys. dolarów z łącznej sumy 250 tys. dolarów. W finale będzie można wygrać nawet 750 tys. dolarów.

Można pomóc Nexbio w walce o pieniądze oddając głos za pośrednictwem strony www.chivas.com.