zetor5321

laptop czy komputer stacionarny

Polecane posty

Raczo    20

No już nie przesadzajmy, że photoshop jest taki zasobożerny ;[ na lapku też można spokojnie dać sobie radę :o


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

stacjonarka:

- potrzebuje swego biurka

- łatwość napraw i szybki czas naprawy (prawie każdą rzecz może naprawić użytkownik)

- ciężko go wynieść (np podczas nalotu na pirackie oprogramowanie)

 

lapik

- łatwo można go stracić jak się zostawi w samochodzie i ogólnie - łatwiej można go stracić (i wszystkie dane z paru lat idą w #$)(@#

- mobilność

- przeprowadzenie napraw jest trudniejsze w warunkach domowych jesli jest możliwe

 

 

Pod względem wydajności - myślę że lapik może konkurować ze stacjonarką poza zastosowaniami profesjonalnymi których i tak żaden z nas nie wykonuje. Sorki ale nie widziałem jeszcze kogoś kto nie mógłby photoshopa zastąpić czymś prostszym i efektywniejszym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ja sam od 4 lat jestem tylko przy laptopach i jestem zadowolony. Zależy od tego czy jesteś typem majsterkowicza, podpinasz dysku, wymieniasz karty dźwiękowe, graficzne, płyty główne itp. jeśli lubisz rozbierać i grzebać przy sprzęcie to polecam PC, natomiast jeśli tego nie robisz tylko grasz, filmy, programy wszystko prócz rozbierania to doradzam laptop. Wszędzie go zabierzesz, bateria 2godz wytrzyma przy filmie, pisaniu, programie jakimś, również do gier jest dobry, wystraczy z lepszą płytką główną, karte grafiki i procek kupić i grasz jak inni na PC,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1286

hmm no wiec tak, wszystko zalezy do czego sie kompa uzywa i gdzie, ja np musze laptopa miec, stacjonarne z podobnymi parametrami sa tansze niz laptopy...jesli laptop to polecam dell ,sam posiadam 2,5 roku i korbi ..odpukac . Co do photoshopa to bez przesady... a co do faktur i NORMALNEGO UZYTKU typu film, internet, muzyka,office etc. to za1500 delle lenovo asusy... na Allegro chodza...jak tym nie bedzie sie rzucac to kazdy bedzie chodzil, a system to xp pojdzie z kazdym programem nawet nie popularnym a vista lub Win7 nie z kazdym, pisze dlatego bo mialem takie przypadki, to tylko taka moja opinia


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Ja posiadam stacionarny i laptopa.Polecam laptopa a zwłaszcza Toshibe sprzęt konkretny.Laptop ma to do siebie że jest poręczny możesz się położyć laptopa na brzuch i śmiagać na Agrofoto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Polecam laptopa, ponieważ można go wszędzie ze sobą zabrać, a komputer stacjonarny tylko stoi na biurku.... Jeśli będzie Ci potrzebne gdzieś w nietypowym miejscu skorzystać np. z internetu to wyjmujesz i korzystasz ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja mam stacjonarny i laptopa od niedawna, oczywiście potwierdze słowa poprzedników,na laptopie jest duzo wygodniej ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja też polecam Laptopa mam od 5 lat i nie narzekam wygodniejszy od Stacjonarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także polecam lapka, mamy 2 Toshiby (A300 24z i chyba c650) do tego router i bajeczka. :D Nieraz przydał się koło warsztatu, jest coraz więcej instrukcji, katalogów części itd. w wersji PDF czy innych.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

Asus to nalepsze rowiązanie dobry do mini gierek jak sie nudzi i zwykłych też vista to szajs kup se 7 a nie viste hp sie szybko psują xp też jest dobre tak sie zdecyduj 7 czy xp Toshiba jest do gier a asus jest do tego i tego ja posiadam asus ekran 17,5 cala

 

Nie sądzisz że przez 5 pięć lat już zdążył rozwiązać swój problem?

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksimini    1

Ja polecam zestaw komputer stacjonary + tablet. Od kiedy mam tableta to do stacjonarnego siadam jak mam coś napisać bo idzie dużo szybciej. Natomiast do internetu tylko tablet, filmy też spokojnie można oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamparowka    1

Ja bym wolał stacjonarny z dobrym dyskiem. Lapka ciężej naprawić u upgradeować w razie czego. Jak chcesz coś przenośnego to dokup tablet albo smartfona i voila. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Jak komputer nie będzie używany poza domem to dużo lepszy jest stacjonarny.

Człowiek wygodnie sobie usiądzie przed dużym monitorem,wszystko jest o wiele czytelniejsze (Jak ktoś ma słabszy wzrok to ma to duże znaczenie),do tego matryca w laptopie bardzo męczy oczy.

Stacjonarny ma o wiele większą trwałość i w przypadku awari przeważnie zawsze da się wymienić jakąś częśc na nową czy używaną i sprzęt śmiga dalej.

No i cenowo stacjonarny razem z monitorem wyjdzie taniej niż laptop tylko stacjonarny zawsze składa się samemu albo zleca się to jakiemuś dobremu serwisowi.

Bo gotowce ze sklepów to badziewie i za te same pieniądze można złożyć coś o wiele lepszego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

spalił mi się komp i mam dylemat

co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

 

moim zdaniem laptop, może kupić laptop z dobrymi parametrami a jak będzie potrzeba to zabierzesz gdzieś ze sobą, nie zajmuje duzo miejsca, można schować. W razie awarii spokojnie można naprawić tak samo jak stacjonarny (zależy co się zepsuje oczyście, ale i w stacjonarnym pewnie nie wszystko opłaca się naprawiać). Ja mam od dawna laptopa i jestem bardzo zadowolony 

Edytowano przez Karol28OZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Laptop - mam Toschibę i pod względem mechanicznym, uszkodzenia i ogólnie wytrzymałości wszystkiego jest najlepszy,

 

A czy w nim jest VISTA czy WINDOWS7 to już indywidualna sprawa użytkownika ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W razie awarii spokojnie można naprawić tak samo jak stacjonarny 

Chyba nie widziałeś nigdy takiego sprzętu w środku. Większość ma wszystkie układy zintegrowane na płycie głównej, więc naprawa wiąże się z jej wymianą, co czasem stanowi 3/4 kosztów zakupu sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Laptopa raczej samemu ciężko naprawić bo wszystko jest dość mocno upchniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TOSCHIBA satellite L300D - mam go ponad 6 lat i hula bez napraw - odpukać  -_-

 

tak wygląda laptop w środku jeśli chodzi o jakieś naprawy samemu :blink:, w moim przypadku naprawa nie opłacalna bo stary jak świat   B)

 

 -   post-177172-0-97708600-1456653449_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Laptopa raczej samemu ciężko naprawić bo wszystko jest dość mocno upchniete

To nie ma akurat żadnego znaczenia, że jest upchnięte, bo wszystko da się zrobić. Tyle, że większość układów jest w obudowie BGA, a tego amator nie polutuje. Poza tym trzeba mieć zapasowe części, a te dostępne są jedynie jako używane ze złomowanych sprzętów. Więc jeśli ktoś myśli o rozbudowie czy naprawie to stacjonarny, a jeżeli ktoś ma zamiar wymieniać cały sprzęt to przenośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Ja mam acera od 5 lat i jedyne co się popsuło to dysk z mojej winy.Teraz nawet go nie wyłączam na noc i dalej działa lecz bateria jest już padlina i gniazdo od wtyczki kabla potrafi świrować ale poniekąd sam się do tego przyczyniłem.Teraz planuje kupić jednostkę stacjonarną żeby lepsze gry ogarniała np.gta 5 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj