zetor5321

laptop czy komputer stacionarny

Polecane posty

Danex89    16

Wszystko zalezy do czego go używasz.....

Jeśli jesteś zapalonym graczem i grasz we wszystkie nowości to najlepszym rozwiązaniem jest konsola, np XBOX360 a tego doprowadzić do użyteczności.

Jesli ma to byc komp tylko do pracy na dokumentach i buszowania po necie to najlepszy laptop, do tego jakis routerek z

Wi-Fi i możesz latać z laptopem po calym domu.

No a jeśli ma to być uniwersalny do wszystkiego to tylko desktop bo jednak pomiędzy lapem i desktopem o podobnych parametrach jest spora różnica w cenie, żeby kupić porządnego laptopa do grania trzeba niestety wydac 40-50% wiecej kasy od podobnego zwykłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Powiedz ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na komputer...?? :P

 

Ja mam i komputer stacjonarny i laptopa, moim zdaniem największą różnicą jest to, że laptopa możesz przenosić z miejsca na miejsce, czego nie da się robić z komputerem stacjonarnym...cena za laptopa jest dość wysoka, taki sam stacjonarny wyjdzie dużo taniej (tylko do stacjonarnego trzeba doliczyć cenę monitora)... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
spalił mi się komp i mam dylemat

co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

jak chcesz abierac kompa do internatu akademyka czy coś w tym temacie to laptop, ale ja wole stacjonarny mam taki i taki i na stacjonarnym nie martwisz się że zalejesz klawiature jakąś cherbatą itp. a laptop to jest jednak delikatna zabaweczka i nie ma właściwie możliwości rozbudowania go, a te skróty na klawiaturze i mała klawiatura wogóle jest dobijająca, mały monitorek, za cene laptopa będzie porządny pc do domu z dużym panoramicznym ekranem do filmów, polecam zakup UPS-a komp stanie się zupełnie bezawaryjny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja osobiście wolę laptopa, trochę droższy, ale jesteś wolny (a nie przywiązany do biurka). Mam swojego od 2,5 roku i już wiem że następny komp to teżbędzie laptop. Tylko że ja codziennie go przenoszę dom-uczelnia-gospodarstwo-(nawet kiedyś na ciągniku go miałem), i to w laptopie jest najlepsze, jeden minus to cena i to że ciężko coś póżniej do niego dołożyć (nie tak jak w stacjonarnym), no i naprawy laptopa są droższe, jak ostatnio padła mi w nim karta graficzna to lutowanie kosztowało aż 400 zł, zwykła kartę do stacjonarnego polutują ci do 100 zł (albo ją sobie sam wymienisz na nową). Więc wybór należy do ciebie. Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

byłem zadowolony z laptopa do wczoraj ma 2 tyg i od wczoraj nie mam klawiatury i mysz tylko podpinana tylko działa a te dotykowe dziadostwo wogóle nie działa, no i wcześniej te skróty klawiaturowe to też trzeba się nazastanawiac, a klawiatura jak zaklęta wirtualną klawiaturką musiałem chasło wpisywać, czyżby się zj***ł czy może przypadkiem jakiś skrut klawiaturowy nadusiłem i wyłączyłem ale chyba nie ma takiej opcji a klawiature jak pocuduje to włącze ale po restarcie znowu nie działa i tak w kółko, a może jakiś wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
byłem zadowolony z laptopa do wczoraj ma 2 tyg i od wczoraj nie mam klawiatury i mysz tylko podpinana tylko działa a te dotykowe dziadostwo wogóle nie działa, no i wcześniej te skróty klawiaturowe to też trzeba się nazastanawiac

 

To co Ci się stało w nim...?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

U mnie to jedno i drugie, stacjonarka w domu dla calej rodzinki, lapek to smigam z nim nieraz i na pole;p jak nie mam nic do roboty;p


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To co Ci się stało w nim...?? :P

nie mam pojęcia co się stało włączyłem chce wpisać chasło i klops nie działa klawiatura wziołem klawiature na ekranie i rolka teżnie działa tylko podłączana mysz działa trzeba chyba reklamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

dołącze się pod temat.

Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
dołącze się pod temamt.

Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

 

Ja mam miesiąc drugi komputer (laptopa), jest firmy "ACER", na razie sprawuje się bardzo dobrze, nie miałem z nim dotychczas problemów, system operacyjny mam Windows Vista, różnica miedzy XP, a Vistą jest, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

o tą viste pytałem z ciekawości bo wiem że jest bardzo wymagająca i niestety mój program do faktur nie mędzie w niej działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
o tą viste pytałem z ciekawości bo wiem że jest bardzo wymagająca i niestety mój program do faktur nie mędzie w niej działał

Jak poszukasz to znajdziesz laptopa bez visty lub z xp. Wejdź na skapiec.pl i tam będą propozycje cenowe i opinie użytkowników . Ja niedawno przy pomocy skąpca kupowałem laptopa hp( dwurdzeniowy AMD) w firmie notebooki.pl. XP oem kupiłem oddzielnie za niecałe 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

raczej wybiore taką opcje że kupie "gołego" laptopa a Microsoft XP dokupie sobie sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam tą wiste nic nie muli laptopa ale 3/4 programów gier itd nie chodzi trzeba ściągać sterowniki i cudować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
raczej wybiore taką opcje że kupie "gołego" laptopa a Microsoft XP dokupie sobie sam

Słuszna decyzja bo w Viście całe para poszła w efekty specjalne i trzeba nie lada bestię by pociągnęła ten skład. Jeszcze mało co chodzi pod vistą i nie każdemu to pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
spalił mi się komp i mam dylemat

co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

A co padło w tym kompie, jeśli był w miarę młody to można reanimować niewielkim kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmmmm moze ile masz kasy na wydanie....bo z tego co wiem jak ma sie kupic laptopa za 2000zł to lepjej go nie ruszac i kupis PC


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Za 3tyś zł już można wybrać ładnego laptopa, co do Visty to nie polecam.. zależy gdzie byś go kupił w pewnych sklepach możesz sobie wybrać system jaki chcesz mieć.. Jeżeli ktoś studiuje to tylko laptop, w każdej chwili można go zabrać go ze sobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Przyszłość to mobilność, bezprzewodowość ,tylko na dzień dzisiejszy nie widzę sensu wybierać za system operacyjny viste>> problemy i widoczny spadek mocy, xp nadal rządzi i nie prędko jakikolwiek system go obali.

Polecam laptopa a co do gier ma on jeden plus oduczysz się w końcu grania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
kupiłem już stacionarny.

 

Dziwny temat, na prawdę, bardzo... ;):P

 

Wielce piszesz, "doradźcie mi" (pomijam już ten błąd twój), a w temacie nic nie napisałeś, dużo osób pytało Cię o coś, a ty nic...więc po co zakładałeś temat, jak już wszystko miałeś wcześniej ustalone...gdyby tak nie było, to byś pisał w tym temacie, pytał się innych, odpowiadał na pytania itd... :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

I dobrze zrobiłeś. Mój znajomy pracuje w firmie gdzie wysyłają komputery do naprawy, to on mi powiedział iż laptopy dużo częściej się psują niż komp stacjonarny. I jeszcze trzeba dodać iż naprawa takiego laptopa jest dużo wyższa niż naprawa stacjornago. Myślę że dobrze wybrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

zależy jakiej firmy, ja mam starego compaq z 2002 roku i jedynie dysk ma pare bad sectorów po upadku i dalej ustrojstwo działa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Stacjonarne są najlepsze bo są najefektywniejsze. Ja bym się na lapku zamordował. Bo do szkoły musze nawet robić w Photoshopie CS3 a to ma wymagania.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj