Skocz do zawartości
maniek1682

Sipma z224 wiązanie sznurka

Polecane posty

WHATEVER

maniek1682    0

Witam

Kupiłem w tym roku prase kostkującą sipma z 224. Jest to mój pierwszy kontakt z tego typu maszyną. Mam więc problem odnośnie łączenia kłębków sznurka- nie wiem jaki węzeł zastosować przy łączeniu. Czy jest jakiś specjalny węzeł?Z góry dziękuje za odpowiedź.

michal1993    350

Ja zawsze składam dwa końce sznurka razem, owijam na palcu i końcówkę wkładam w powstałe po palcu oczko. Nie znam dokładnie nazwy tego węzła, więc napisałem po "naszemu". A tak szczerze to moim zdaniem wiąż jak chcesz tylko żeby węzeł był wytrzymały, tzn. żebyś go rękoma nie rozciągnął.

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

wmen    11

michal1993    350

Faktycznie, nawet taki jest na kłębkach ze sznurem. Ogólnie to każdy węzeł dobry, byleby przeszedł przed napinacz sznurka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez sstefan93
      witam, mam na sprzedaz kombajn Dronningborg D2250 na hydrostacie, 4,5m heder, 5 wytrzasaczy, stan dobry, nie wymaga wkladu finansowego oraz prase kostkujaca sipma z224 w bardzo dobrym stanie, wiecej Priv. http://olx.pl/oferta/kombajn-dronningborg-d-2250-nie-bizon-john-deere-claas-volvo-mf-CID757-IDfFjMf.html
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez lukas15
      Witam, mam problem z sipma z 224/1. Wjechałem w czwartek do pierwszej słomy w tym sezonie (wczesniej prasowałem siano, wszystko było ok) i po zrobieniu około 15 kostek zauważyłem że aparat po prawej stronie (tej od podbieracza) nie wiąże. Wychodze patrze a tam aparat rozwalony (pęknięty w miejscu gdzie jest sworzeń zabezpieczający) i tarcza napędowa tylko ze od aparatu lewegp. Prasa trafiła do fachowca który orzekł iż cos musiało wpaść. Wymienił aparat, obydwie tarcze i wyregulował. Dziś wjeżdżam do słomy i po zrobieniu około 30 kostek znów pęknął ten sam aparat tylko że na tulei, która jest na wałku na którym są osadzone aparaty i tarcza tyle że prawa. Wie ktoś z Was co to może być? Sprawa dość pilna. Dodam że prasa współpracuje z Ursusem C-360-3P