Zaloguj się, aby obserwować  
majes

przebudowa talerzówki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majes    5

Jestem w trakcie przebudowy talerzówki na 10 talerzy w układzie v i mam pytanie do uzytkowników nowych, a właściwie prośbę. Możecie mi napisac ile cm w prawą albo w lewą (zalerzy jak ułozone sa talerze) strone patrząc w strone ciągnika przesunieta jest pierwsza oś z talerzami względem drugiej.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

w pierwszym zdaniu napisałem że na 10 talerzy. Chyba jednak nie masz racji że o 1 talerz. Znalazłem info że w kompaktowych o 12 cm są przesuniete.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

i jak, najlepiej ci pracuje przy przesunięciu równo o jeden talerz? robiłes testy z innym ustawieniem?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

ja wole jak jest ustawiona prawa strona równo z kołem wtedy jest najlepszy efekt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez grzegorzw1971
      Witam Wszystkich! chciałem zapytać Was czy można do talerzówki dołożyć jakoś talerze?mam zamiar do zetorka kupić szersze opony(18,4)
    • Przez mimol22
      Witam
       
      W chwili obecnej przebudowuję rozrzutnik tandem polkiej produkcji o ładowności 6t.
      Zaciąłem sie podczas projektowania klapy hydraulicznej znajdującej sie wewnątrz przestrzeni załadunkowej tuż przed bębnami.
      Moje pytanie jest następujące. Czy macie może rozrzutniki z klapami hydraulicznymi podnoszonymi pionowo do góry?
      Jesli tak to czy macie zamontowany synchronizator podnoszenia tj. dwa koła zębate umieszczone od wewnętrznej strony burt na jednym wałku. Wałek z kołami znajduje się w górnej częsci rozrzutnika i współpracuje z klapą poprzez zamontowany do niej łańcuch. Ma to na celu wyrównanie pracy siłownika ponieważ dwa siłowniki niekoniecznie muszą pracować równo co może doprowadzić do zaklinowania klapy i uszkodzenie jej elementów.
      To rozwiącanie jest stosowane w rozrzutnikach MetalFach oraz Tytan Unii Grudziądz.
      Prosiłbym posiadaczy tych rozrzutników o przesłanie zdjęć tego rozwiązania wraz z zdjęciami klapy oraz prowadzeń klapy. Mój mail rybinskim@gmail.com
      Dziekuje za pomoc.
    • Przez Jafarski
      Witam Was serdecznie!
      Oficjalnie korzystam z tego forum po raz pierwszy i przepraszam jeżeli założyłem ten temat w złym miejscu.
      Wiele razy zaglądałem na forum Agrofoto znajdując profesjonalną pomoc z Waszej strony, bez konieczności zakładania nowych tematów.
      Lecz dziś borykam się z poważnym dylematem, licząc na Wasze doświadczenie i wszelakie wskazówki które pomogą mi go rozwiązać.
       
      Chcę zostać producentem mleka i w związku z tym muszę się przebranżowić z trzody chlewnej i opasów na krowy mleczne. Mam świadomość tego, jakie koszty za sobą pociąga taka inwestycja, ale nadal uważam ten sektor za najbardziej rokujący i opłacalny spośród innych w produkcji rolnej (dlatego chciałbym jak najbardziej obniżyć koszty związane z przygotowaniem zaplecza do pracy).
      Bardzo Proszę was o rady dotyczące poniższego schematu (dość prymitywnego ):
       
      -czy wg Was można podzielić-rozplanować jakoś w tym starym budynku miejsce na 30 szt krów dojnych uwięziowo + miejsce na kilka cieląt? (30szt ponieważ tylko takim kapitałem dysponuję i na więcej nie pozwala mi areał 15 ha+ dodatkowy zakup pasz treściwych).
      -czy lepiej wyburzyć ściany działowe i zrobić przejazdową wzdłuż budynku?
      -gdzie wkopać szambo na gnojowicę a gdzie płyta gnojowa
      Dodam że na płytkiej ściółce a obornik jedynie turem który już posiadam
      Dach jest do wymiany więc ewentualna wąska dobudówka wzdłuż budynku wchodzi w grę.
      Rozbiórką i położeniem dachu zajmę się osobiście z bratem który prowadzi firmę budowlaną.
       
      Bardzo Proszę Was o wszelkie wskazówki, porady i opinie jak zaaranżować stary budynek lub go przerobić na praktyczną oborę spełniającą wymogi sanitarne i unijne. Będę wdzięczny nawet za najdrobniejsze porady
      stary budynek.bmp

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Chciałbym podzielić się moją koncepcją z wami... W tym momencie posiadamy 2 obory jedną na 11sztuk drugą na 13 sztuk łącznie z jałowizną... Obie te obory znajdują się na przeciw siebie przez środek podwórka oddalone oddalone od siebie o jakieś 50metrów... głównie doi się na tej oborze gdzie jest to 11 sztuk bo na drugiej była jałowizna lecz teraz gdy jałówki się wycielają doi się i na tej drugiej już 4 sztuki ... Wyciągu obornika ani na jednej ani na drugiej oborze nie posiadamy no oprócz wiadomo w takiej sytuacji wyciągu taczkowego przez co ręce i kręgosłup rodzicom odmawiają posłuszeństwa... Do emerytury mają jeszcze trochę czasu więc wpadłem na pomysł żeby z dwóch obór zrobić jedną taką na 20 sztuk dojnych... Placu mamy baaardzo dużo akurat bo kiedyś moi pradziadkowie ożenili się po sąsiedzku... Więc mam 2 place w jednym ... Mam 2 budynki w której jest ta obórka na 13 sztuk umieszczone równolegle do siebie oddalone raptem o 6 metrów ... Mianowicie wygląda to tak jak na załączonym obrazku
       

       
      Oba te budynki posiadają strop więc z przebudowami nie było by problemu tam gdzie chciałbym zrobić drzwi są okna akurat... Od tej obory mam jeszcze z dobre 100metrów do sasiadów, więc z obornikiem nie będzie problemów ... I dalej krowy obecnie stoją głowami do scian przez co zadawanie paszy jest tragiczne, no i ta wywózka obornika... Chcielibyśmy te dwa budynki ze sobą połączyć, krowy dać tylko na jedną stronę tak by móc im od głowy zadawać paszę ...Planowana obsada to 20 dojnych... wygarnianie obornika - myślałem o wyciągu ale znajomy doradził mi że najlepszą rzeczą jest ciagnik z ładowaczem ... Strop za wysoko nie jest ale spokojnie np. zmieścił by się ciągnik bez kabiny więc to najmniejszy problem... Chce zrobić to jak najmniejszym kosztem ... dojarkę przewodową + zbiornik przeniósłbym do tej nowej obory ...
      Jak uważacie mój pomysł za słuszny czy dać sobie spokój? Na pewno jak te gospodarstwa wszystkie wytrzymają mój brat będzie chciał się tym zająć a ja mu będę pomagał...
    • Przez hodowcamlody
      Aktualnie posiadam 8 krówek, miejsca jest w oborze głównej na 10 a w takiej dodatkowej 8, ale to uwięziówka. Co roku odchowujemy 5-6 jałówek, (część swoje część kupione, głównie Sim, Mo, i Hf czerwony) krowy z którymi mamy problemy zastępujemy tymi jałówkami no i jak któraś daje mało mleka to odpada i na jej miejsce wchodzi jałówka. Resztę przed zimą sprzedajemy bo w zimie jakby tak przyszło samemu robić przy 15 sztukach i to kiszonką głównie karmione (ciężka jak diabli, i krowy stoją głowami do ścian). Jedna obora od drugiej oddalona jest o prawie 150m (stary budynek po prostu przerobiony). Pasuje coś rozwijać bo sprzętu pokupione (prasa, owijarka, karuzela, przetrząsacz, 3 ciągniki c-360, mf 235 i 3050 4wd) a większość sezonu stoi bo zrobi się te 150 bali i parę z słomy i siana. Ornych prawie nie mamy, za słaba ziemia, nie opłaca się, lepiej na pastwisko (koło domu tak że przydaje się). Przechodząc do sedna chcę przerobić część stodoły bo i tak siana mniej się teraz robi ( jak stodoła była doładowana na maxa to dla 15 sztuk starczało od początku listopada do końca kwietnia i jeszcze zostawało =D).
      tak chcę żeby to wyglądało, aktualnie to jak ta stodoła idzie od dołu to idzie tak do samego końca. Wjazd do stodoły jest koło obory i tak zostanie bo inaczej się nie da (spadek terenu ) Strop aktualnie jest na wysokości 2,5m ale ta powierzchnia jest mała więc już lepiej ją stłuc i zrobić na wysokości tak myślę 3m, Strop nad korytarzem również bym dał żeby zamknąć budynek, u mnie góry to się cuda w zimie dzieją. Ogólna pojemność obory to ponad 500m3 więc licząc 20-25 na krowę to chyba ujdzie. Nie wiem z czego by zbytnio zrobić ściany, strop i z czego drzwi (większość do wymiany a na dodatek te wrota od wjazdu do stodoły są z desek i to takie szczeliny że szkoda gadać. Poradzi ktoś z czego to wykonać, czy to ma sens?? Ale się rozpisałem ...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj