Zaloguj się, aby obserwować  
Bercik92

Spadek wydajności mlecznej

Polecane posty

Bercik92    2201

witam pare dni temu z dnia na dzien obniżyła mi sie wydajnosc mleczna o około 20% od miesiaca krowy wyszły na łąke i troche z poczatku laksowały co poniektóre ale to pewnie z winy zmiany zywienia co to moze sie dziac? jednej nawet troche cieklo z nosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

jakie pasze objętościowe i treściwe? jakie parametry mleka białko, tłuszcz, mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Sam sobie kolego odpowiedziałeś na pytanie:

Zmiana pokarmu ciągnie za sobą zmiany w żołądku krowy, za ok 20 do 30 dni wydajność powróci do pierwotnego stanu.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Pamiętaj że trawa to głównie białko a nie energia - jeśli żrą trawę a przez to mniej qq to mają teraz braki skrobi w dawce (uzupełnisz bez problemu zwykłym zbożem jak masz)... laksowanie po pierwszych dniach pastwiska to normalka...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

spadek wydajnosci mogl powstać z pokoszenia łąk na której chodzą krowy trawa została skoszona i już nie miały jej pod dostatkiem i zamiast leżakować i produkować mleko skubali trawke i prawdopodonie stad ten spadek. po pewnym czasie jak juz trawa odrostała mleko tez wzrosło ale juz nie było jego tyle co po skoszeniu 1 pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

potrzebuję porady czemu krowy drastycznie ucięły mleko, dostają kiszonkę z mieszanki z trawą i słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

I tak bez kukurydzy, śruty zbożowej lub gotowej paszy treściwej???

 

Bercik wypuściłeś krowy na skoszoną łąkę gdzie nie ma trawy i się pytasz dlaczego mleko spadło...

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piter8
      Witam mam ok 10 ha III kl ziemi miejscami II, 3,70 ha IV i V kl ziemi (przeważa IV), 1,60 VI kl 2 ha łąk koszone 2 razy w roku i moje pytanie brzmi ile bym był w stanie utrzymać Krów Mlecznych na takim areale ? prosze o odpowiedz.
    • Przez tomasz38
      witam. O jakiegoś czasu urozmaiciłem swoim opasom dietę. Wprowadziłem suche wysłodki / tofii. Lepiej nieco jedzą, i wydaje mi się że bardziej im przybywa na wadze, szybciej. Oprócz tego daję ospę własną, ziemniaki i dodatki paszowe dla opasów. Ciekaw jestem jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie ???
    • Przez PatrycjaFrelek
      Witam.
      Mam problem.
      Wydoilem rano krowe, która się po tym położyła i nie chce się podnieść.
      Lekarz był i dał wapno bo stwierdził że jest odwapniona.
      Ale nadal do tego czasu się nie podniosła.
      Czy ktoś miał takie doświadczenie ?
      Co można by było jeszcze coś zrobić, podać jej.
      Proszę o pomoc.
    • Przez leszek1000
      Witam jak prawidłowo zasuszać krowy.U nas doi się najpierw raz dziennie później raz na dwa dni i na końcu raz na 3 dni.Chciałem teraz zmienić zasuszanie, na dojenie raz dziennie przez tydzień i zasuszenie z antybiotykami. Jak wy zasuszacie.Oczywiście zmieniam dawkę pokarmową na słomę  i trochę sianokiszonki.
    • Przez leszek1000
      Witam nie mogę wyleczyć jednej ćwiartki. Dostałą już pełno antybiotyków masti jet i inny.Dostała też domięśniowo i nic nie pomogło.pierwsze strudzi jest kilka serków później mleko czyste ale na pewno ma dużą somatyke. Jak mogę  prawidłowo zasuszyć ćwiartkę. Krowa daje 30l dziennie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj