Polecane posty

eminem    1

moja prasa jest na dolny zaczep i stasznie sciaga sie pod nim sloma, macie na to jakis sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Kazda jest praktycznie na dolny. Mozesz odwrocic zaczep w ciagniku lub troche podnies dyszel w prasie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

wszystko jest juz na maxa do gory ustawione a zaczep jest pare cm nad ziemia, i ciagle sciaga. probowal ktos zapiac na hak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

te sruby od dyszla mozna jeszcze w inne miejsce dac. Na hak chyba nie da rady..


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

ursus 1224, wszystko jest ustawione zeby bylo jak najwyzej, a sloma sie sciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes28    0

jak podglosnic ten glosniczek zebym go slyszal bo nie moge nigdzie nic znalesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes28    0

Mam problem z ta prasa, ostatnio zauwazylem ze owija za duzo siatki. Mam ustawione 1,5 a owija mi 3 razy.. Grzebalem cos w funkcjach serwisowych(ksiazka) nie wiem czy moglem tam cos przestawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek892    0

Kupiłem niedawno prasę New Holland 654 i nie działa wiązanie sznurkiem, mógłby mi ktoś podesłać zdjęcia jak wygląda ten aparat do wiązania sznurkiem (bo mój jest chyba niekompletny) i jak się przekłada przez niego sznurek i zdjęcie gdzie powinny być noże do odcinania sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan4321    0

skracalem wszystkie pasy w swoim New holland i teraz jest tak ze jak komora jest zamknieta to jest ok a jak jest klapa do gory to pasy schodza w jedna strone. Co moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Jedna strona dłuzsza, druga dłuzsza? Pasy wchodzą tam gdzie mają lżej. Ta prasy ma zresztą orgraniczniki na schodzenie o ile pamiętam. Zobacz gdzie schodzą i tam szukaj przyczyn


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Inaczej będą schodzic przy belowaniu i na pusto, i na otwartej klapie. U mnie pqsy też troszke się obcierają. Bo nigdy nie bedą idealnie pracowac.jesli mocno się obcierają.
to moze coś z wałkiem masz. Jedna strona nizej druga wyżej, np problem z łozyskiem.
Może brudne wałki masz. Musi być dobrze ustawione, tak jak dmuchawa albo krajzega aby niespadł pas


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schiftern    0

Witam

mam pytanie odnośnie tych pras. Czy nie psuje Wam się kiszonka po tych prasach pasowych? U mnie jest tragedia. Jak wcześniej prasował mi szwagier prasą  New Holland tylko łańcuchową było wszystko ok. W tamtym roku kupiłem swoją Fiat Agri 5880 owija siatka. Wierzchnie warstwy beli są praktycznie do wywalenia. Nawet te z tego roku nie wspominając z tamtego w których muszszę co najmniej jedną trzecią beli odwinąć by było coś dobrego. Nie wiem co jest bo zgniot ustawiony maksymalnie bela twarda jak kamień do tego mam zamontowany aplikator i dodaję środki zakiszające. W tamtym roku kwas mlekowy w tym Em-y. Zero różnicy. Psują sie i te i te. Macie może coś takiego u siebie?

Nie wiem czym już to jest spowodowane. Prasa działa jak należy a belki sianokiszonki nie wychodzą. Strata jak nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

widocznie masz błedy przed przygotowaniem przed prasowaniem lub po  prasowania, prasa nic nie ma raczej do rzeczy. Zachodzi ci pleśń ? przeczytaj od czego sie pojawa np. w mieszkaniach i wszystkeigo powinnes sie dowiedziec


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Kupiłem 654 i nie miałem na czym wypróbować. Zacząłem sprawdzać na sucho i jest tak że siłownik od siatki wysuwa mechanizm do oporu a nie może wrócić. Jak zdejmę go z mocowania to chwytając ręką za ramię podające siatkę jestem w stanie bez problemowo cofnąć mechanizm do początku. Siłownik nie zamontowany chodzi swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2005    0
Napisano (edytowany)

witam mam pytanie do urzytkownikow nh 654 czy warto taka prase kupi ile moze miec wysokosci i na co zwracac uwage przy kupnie oraz najwarzniejsze czy ciagnik 60 km da sobie rade robiac belki 120 /120 robiac slome siano i kiszonke 

 

 

Edytowano przez karol2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Mialem rozebrany tlok od napinacza. jak teraz prawidlowo napelnic go olejem?

 

Kolego  mówisz o tłoku od zgniotu ?? jak go rozebrałeś bo mojego nie da sie rozebrać raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ten tlok akurat jest skrecany na gorze. Wystarcz rozkrecic i wyciagnac ale za bardzo nie ma po co. Jesli jest problem ze zgniotem to raczej winny jest zaworek ktory znajduje sie na dole tloka. W mojej prasie problem jest ze prasowany material owija sie na walkach po ktorych chodza pasy . W slomie nie ma tego problemu ale we wszystkich zielonkach trzeba co jakis czas skrobac te walki. Ma ktos na to jakies rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dosunąć bliżej wałka ten nuż zgarniający, on ma tam regulacje, moze to cos da. Ostatnio prasowałem żyto i u mnie też troche nawija, nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

zyto jest dlugie to wmiare jest ok. najgorsza jest krotka drobna trawa to wtedy wszysykie walki oklejone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Kupiłem 654 i nie miałem na czym wypróbować. Zacząłem sprawdzać na sucho i jest tak że siłownik od siatki wysuwa mechanizm do oporu a nie może wrócić. Jak zdejmę go z mocowania to chwytając ręką za ramię podające siatkę jestem w stanie bez problemowo cofnąć mechanizm do początku. Siłownik nie zamontowany chodzi swobodnie.

 

Pytanie nadal aktualne. A może ten siłownik elektryczny jest zepsuty i pod obciążeniem nie da rady cofnąć ramienia (na pusto chodzi).

Jaki olej lejecie do smarowania łańcuchów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj