Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celtis    12

Witam, ile wody stosujecie na 1 hektar w opryskach? Aktualnie opryskiwacz mam 400l i jest ustawione że jednym opryskam hektar, jednak wydaję mi się że jest to sporo za dużo. Jaką polecacie uniwersalną dawkę do wszystkich środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Ja tak jak kolega wyżej mniej więcej ~300l/ha. Chyba większość środków ochrony roślin ma zakres od 250-300l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Na większości środków pisze od 200 do 300 l/ha ja osobiście w tym roku zacząłem pryskać 200 l/ha i moim zdaniem jest bardzo dobrze efekt nawet lepszy według mnie bo stężenie jest większe. No ale zależ też od końcówek jakich się używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

X lat temu pryskałem ok. 170 l/ ha dziś (dawka min + dawka max)/ dzielone przez 2. Nie mniej jednak jak 200 l/ha, choć niektóre min jest 150 l/ha.

 

Pod uwagę też biorę wielkość roślin .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA pryskam od 100 do 300.

100 litrów pszenice na rozkrzewienie modusem.

140-200 l odżywki, herbicydy, insektycydy i fungicydy.

300 l nie które fungicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przy odżywkach i nawozach najczęściej bierze się pod uwagę stężenie to chyba im więcej wody to lepiej?

Więcej pójdzie na jednostkę powierzchni np siarczanu Mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez takiten
      Witam pierwszy raz będę stasował rsm, wiec chciałbym się was poradzić jak ustawić dawkę, aby wyszło wszystko dobrze. Mam opryskiwacz z przepławką i komputerem teejet, opryski wodą wychodzą idealnie, czyli ile litrów na hektar ustawię tyle wychodzi. Wiec jak mam ustawić na rsm? Nic nie ruszać i jeśli chce wylać 200 litrów rsm to ustawić 200 litrów? Czy może  ustawić 230 litrów aby wyszło faktyczni 200 ( spotkałem takie porady bo ponoć przelicznik dla rsm 32% to 1.15.) Czy może ustawić w ustawieniach komputera gęstość na 1,32 i ustawić 200 litrów na hektar i tyle wyjdzie. Robię to pierwszy raz, więc mam nadzieje że ktoś kto ma jakieś doświadczenie podzieli się dobrą radą.
    • Przez Skauboy
      Ile powinien zjeść byk dziennie śruty chodzi mi w KG dodajcie coś od siebie jeszcze coś abym wiedzial z czym mam sie liczyć
    • Przez Jaca303
      Witam serdecznie. posiadam staw 12/30 metrów, głębokość to od 1.5m do 2,3m  za stawem w odległości ok 20m płynie mała rzeczka jest ona znacznie niżej op poziomu stawu. Mój kłopot polega na tym że w stawie utrzymuje sie stan wody ok 70cm. Pare razy napełniałem go do pełna ,ale po  paru dniach iewoda zawsze spadała. Nie chciał bym wykładać go folią, znajomy mówi że po paru latach dno się zamuli i przestanie puszczać wodę. Czy są na to jakieś sposoby?
       
    • Przez Marecki2922
      Witam , dostałem myjkę która nie odpala grzania wody prawdopodobnie padł czujnik przepływu wody i moje pytanie jak go sprawdzić  ,czy można ten czujnik zmostkować w celu sprawdzenia ?
    • Przez Xeon
      Witam,
      Jestem w trakcie przygotowywania nowej dojarni (przechodzę z bańkowej na przewodówkę) i mam dylemat jak podgrzewać wodę. Myślałem o zamontowaniu zwykłego bojlera izolowanego z 2 grzałkami po 1,5 lub 2 kw każda żeby szybko zagrzać wodę (bojler powieszony poziomo).
      Jednak zastanawiam się, czy jeżeli wymienię schładzalnik na większy (ok 2000 l) z odzyskiem ciepła (obecnie mam 1100 bez odzysku), to czy ten ww. boler przyda się na coś? A może lepiej kupić bojler z wężownicą albo z płaszczami (większa sprawność) i w przyszłości ew. pod nie podpiąć odzysk ciepła (da się tak)?
       
      Tak nawiasem jakiej wielkości potrzebny byłby bojler do mycia całej instalacji na 40 krów + 6 aparatów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj