Olik

Deutz Fahr K100 -Jak zdjąć blokadę prędkości?

Polecane posty

Olik    3

@Karol ja mam 3*52 Ibis z Unii Grudziądz...to na 4 klasie ziemi orałem kiedyś tydzień dzień w dzień to spalił mi średnio 10 l/mtg a przez godzinę orze się coś troszkę ponad hektar :(


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@Karol ja mam 3*52 Ibis z Unii Grudziądz...to na 4 klasie ziemi orałem kiedyś tydzień dzień w dzień to spalił mi średnio 10 l/mtg a przez godzinę orze się coś troszkę ponad hektar :(

Proponuję utworzyć klub "Dziesięciolitrowców"-tzn.ludzi którzy przy orce (im cięższa,głębsza i mniejszym pługiem tym lepiej :( ) wyrabiają się poniżej 10 l/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ jaro

Jestem zdecydowanie za :( . Bo już mam dosyć czytania przechwałek (czczych) jak to hektar się orze na kropelce.

U siebie na ziemi lekkiej minimum co mi kiedyś wyszło MTZ 82, pole 800 m długie, pług 3 skiby atlas 45 na skibę, orka ok.22 cm to wyszło ok 13 l na ha.

Aha i jeszcze co mnie wkurza w tym klubie ,,10 litrowców '' zaden nie opisze warunków (długośc pola, ile ha, rodzaj gleby, uwilgotnienie, typ maszyny, waga, szerokośc robocza, gł. rob., jaki bieg, ile obr. na min.).

Przepraszam za OT.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ludzie coś wam nie pasuje? To zapraszam na wiosnę będę orał gorczycę którą zostawiłem na zimę nie oraną i się zmierzymy...I to nie są jakieś przechwałki ale jak ktoś umie wykorzystać odpowiednio moc ciągnika to uda mu się ta sztuka...Co z tego że ja ci napiszę że orałem 2 l lub 2 m jak Ty i tak tego nie zrozumiesz bo nie wiesz jakie prędkości są w DF na takim biegu :( wiec przestań się tu wywyższać i zapraszam na "zawody" :(


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@Olik

Przy jakiej głębokości orki i jakich obrotach silnika DF daje radę na 2M z Twoim pługiem? Ile masz wtedy % poślizgu? Ja mam V&N XM (chyba- nie chce mi się iść sprawdzać, ale rama 150 mm wysoka, wysokość 82 cm i odległość korpusow 105cm orze równe 150 cm) i na moich średnich glebach to nawet o 2 L nie ma mowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Poślizgu jest maxymalnie 10 % ale jak włączy się wszystkie napędy to jest nie najgorzej...Ja orałem na zimę ale po talerzówce więc może dlatego było lekko :( a prędkość była 10 km/h a obroty przy których jest największa moc w k100 to 1800 rpm/min :(


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@deer i o to chodzi, że nie opisują warunków pracy :( zarazby się pogubili w wyliczeniach... :(

 

 

@ktoś można prosić jakieś zdjęcia??? :) szalenie jestem ciekaw jak Twój Df wygląda na kołach 28 i 38 :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Olik-to nic osobistego ale było nie było trochę latek już się pracuje-wiem doskonale gdzie ile paliwa idzie ,kompletnie nie wierzę w jakieś tam olbrzymie różnice w spalaniu poszczególnych marek-bo choćby pierwszy z brzegu przykład-i co z tego że Perkins sąsiada mało spala jak ma lekko ?-orka to nie przelewki i taki dajmy na to Zetor więcej nie spali na zaoranie hektara.Realne zużycie paliwa to moim zdaniem od 13 l/ha w górę (i to na lekkich ziemiach).Owszem jakimś tam leciutkim pługiem na 15 cm to może i do 10 l/ha idzie zejść-ale zastanówmy się-nawet głupie wydźwignięcia pługa który waży często 1-2 tony też potrzebuje paliwa,skrzynia która często waży tyle co C-330 :(-potrzebuje paliwa,klima-potrzebuje paliwa-aha zapomniałbym-rozmawiałem kiedyś z P.Pliszką (człowiekiem od tuningu ciągników)-i on stwierdził że te 10 l/ha jest też możliwe w innym przypadku-ponad 300 KM i naprawdę duuuży pług-tak aby prawie w 100 % wykorzystać siłę uciągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Ludzie coś wam nie pasuje? To zapraszam na wiosnę będę orał gorczycę którą zostawiłem na zimę nie oraną i się zmierzymy...I to nie są jakieś przechwałki ale jak ktoś umie wykorzystać odpowiednio moc ciągnika to uda mu się ta sztuka...Co z tego że ja ci napiszę że orałem 2 l lub 2 m jak Ty i tak tego nie zrozumiesz bo nie wiesz jakie prędkości są w DF na takim biegu :( wiec przestań się tu wywyższać i zapraszam na "zawody" :(

 

Z tym biegiem masz racje, lepiej podawać prędkośc orki i na jakim biegu, ile obr. na min., model ciągnika.

Nie uważam bym się wywyższał, tylko parę mth w życiu zrobiłem i jak o czymś rozmawiać to konkretnie co, gdzie, kiedy, jak, ile ? Okrągła gadka mnie nie bierze.

Na tym forum praktycznie czytam 90 % postów (nałóg :) ), jak czytam niektóre, to chciałbym coś napisać wdać w się w polemikę, ale częto odpuszczam, przychodzi jednak moment że nie da rady odpuścić. Nie zrozum mnie źle :) .

Zaproszenie na zawody przyjęte, podaj gdzie i kiedy na PW ^_^


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Dobra ja wiem swoje wy swoje...A teraz wróćmy do tematu bo troszeczkę odbiegliśmy ;]


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Proponuję utworzyć klub "Dziesięciolitrowców"-tzn.ludzi którzy przy orce (im cięższa,głębsza i mniejszym pługiem tym lepiej :) ) wyrabiają się poniżej 10 l/ha .

A jeśli mi wyszło 10 z ogonkiem na hektar orki to też moge sie zapisać do klubu? :( Warunki już gdzieś opisywałem, nie orze głęboko bo sie nie da (wyoruje sie piasek). Jednak rozbił mnie post właściciela pewnej Valtry 105KM orzącego a raczej głęboszującego na 37cm pługiem 2,5m i wałem co spala poniżej 12 l/ha w górach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niestety mirasek-TYLKO PONIŻEJ 10 l/Ha :(-poleciałeś chłopie za ogonek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Gdyby nie drogi i melioracja miałbym spore szanse dostać sie do tego elitarnego klubu :( Mam piękny pasek 1,3km podzielony niestety na 5 kawałków. Ale wróćmy do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Próbowałem sobie dzisiaj wyciągać bezpieczniki to jakiego bym nie wyjął (no oprócz od świateł, radia, i podświetlenia w kabinie) to nie chciał mi ciągnik zapalić więc doszedłem do wniosku że tym sposobem nie dojdę do skutku :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A prędkość jest ograniczona obrotami silnika czy brakiem ostatniego półbiegu na czwórce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
ostatniego półbiegu na czwórce

A właśnie, że nie bo prędkość jest ograniczona obrotami normalnie, na każdym biegu osiąga 2400 obr/min a na 4h tylko 1900 obr/min !


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Patrzę że sam nic nie zmajstruje ale mogę się pochwalić że rozpędziłem się kiedyś DF do 61 km/h ;) prowadziłem rozrzutnik od dealera i była dłuższa górka to sobie na luz wrzuciłem :D Wiem że się tak nie powinno robić, że na luzie ale trzymałem ciągnik na wyższych obrotach, wtedy skrzynia miała odpowiednie smarowanie :D hehe


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No wrażenia całkiem super, osobiście polecam ;) A co do drogi to rzeczywiście była równa bo inaczej to coś czuję że by mnie wysadziło raz, dwa z tej kabiny :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

tylko ze wiesz DF jest przystosowany do 50 km a taki C-360 to już na 5 na pełnym gazie chce zabić rykiem zwolnic i ataku a co tu dopiero mówić o górkach Zjerzdzanie jest niebezpieczne nie przesadzaj bo sie wyp******** i 250 tyś pójdzie na złom a ty w najlepszym przypadku w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj