Zaloguj się, aby obserwować  
Gość adrian

głębosz czy kultywator po kukurydzy

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian

Witam, zastanawiam sie co bedzie lepsze na uprawe scierniska po kukurydzy, kultywator czy głebosz.

Obecnie posiadam talerzówke ciężką ruska 3 metry i sprzet jest stary a renowacja nie jest warta świeczki.

Czym uprawiacie u siebie, dodam ze ciągał by to ursus 160 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

z tego co wiem głęboszowanie wykonuje się w celu zniszczenia podeszwy płużnej robi się to raz na kilka lat i wtedy gdy jak jest to wymagane. Jak nie masz podeszwy to mi się wydaję bez sensu używanie głębosza, ropy pójdzie w ciul i za pewne zaraz po tym będziesz robił orkę zimową a nie wiem czy będzie dobrze szło po głęboszowanym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

kup najlepiej jakiegoś grubera albo talerzówkę i po sprawie bo jeśli byś to głęboszował to ziemia by była za pulchna i razem z resztkami podczas orki by się ci to wszystko spychało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak kolega wyżej napisał albo talerzówka albo gruber, ja osobiści używam talerzówki jak masz dobre talerze to ładnie na polu zrobi. Nie wiem jak to jest z gruberm ale z tego co u znajomego widziałem że też źle nie jest.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

kup najlepiej jakiegoś grubera albo talerzówkę i po sprawie bo jeśli byś to głęboszował to ziemia by była za pulchna i razem z resztkami podczas orki by się ci to wszystko spychało

 

Po to się bierze głębosz z wałem żeby ziemia szybko osiadała, a tak to nikt nie robi orki zaraz po tym zabiegu tylko min 3 tygodnie bo wszystko zepsujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Tomek90 oczywiście wszystko się zgadza i najlepiej na takie ściernisko jeśli będzie zaraz orka to gruber lub talerzówka i lepiej przemiesza ziemi z resztkami nie będą za głęboko aby ich podczas orki nie wyrywać na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, wracam do tematu głebosza, na pola wylewam gnojowice beczka 5tys wiec pola sa dość mocno zjeżdzone i ubite. Orke wykonuje na ok 25-30 cm ale zastanawiam sie nad podeszwą płużną bo chciałbym zlikwodować maksymalnie zastoe wodne zeby wczesniej wejśc w pole.

Stosował bym go po żniwach po wylaniu gnojowicy, najpierw gruber a powiedzmy za 2 tyg głebosz potem orka jesienna a wiosna kukurydza.

Pytanie do was czy kukurydza przy swoich rozbudowanym systemie korzeniowym niszczy podeszwe bo moze wcale nie potrzebuje nowego sprzetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez bonus25
      Mam lekki problem z gleboszem iz podczas pracy jedna strona czasem plycej robi a druga idzie po rame próbowałem różnych ustawień. Glebosz nie posiada wału
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj