News
Kulik

Zwolnienie opuszczania tylnego tuz w Jumzie

Polecane posty

Kulik    2

Witam jak w łatwy sposób zwolnić opuszczanie podnośnika w Jumzie ? bo za szybko opada np.jak opuszczam grabiarkę to aż strach żeby się nie rozleciała tak szybko opuszcza się :unsure:

wojtas972    8

tak jest siłownik na ramieniu zamocowany tak?? nie da rady zastosować jekiegos zaworu dławiącego??

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol323    83

Zwolnić to tylko jakiś dławik albo delikatnie dzwignię do góry podnośić. Ja tak robię z Owijarka ;)

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

piotrkrk25    22

Przerabiałem ten temat jakiś czas temu. Jeśli masz siłownik starszego typu to w nim nyple miały gwinty stożkowe i możesz na powrocie zamontować nypla z dławikiem od t-25. Jeśli masz siłownik nowego typu jak ja to pozostaje zakup zawodu dławiąco zwrotnego i dwóch nypli (koszt ok 120zł) jako przejściówki z gwintu metrycznego na calowy. Zawór montuj na powrocie bezpośrednio na siłowniku. Ja chciałem mieć możliwość regulacji zaworu w kabinie więc dociągnołem go do kabiny ale nie zdało to rezultatu bo nie wytrzymał ciśnienia przewód łączący zawór z siłownikiem.

PS. Mam identyczny zawór jak w linku powyżej tylko mój ma przepływ 50l/m i gwinty 1/2. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę żeby zawór był dławiąco zwrotny bo dławiący będzie dławić w obie strony.

Edytowano przez piotrkrk25

piotrkrk25    22

Ten baryłkowy nie ma regulacji przepływu i może się okazać, że ciężką maszynę opuści zbyt szybko lub lekką opuści bardzo wolno. Ja bym dołożył kilka złotych i wziołbym z regulacją.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jjacekk4
      Witam

Pierwszy raz wziąłem zwolnienie l4 dostałem na 7 dni i wiem że kolejnego nie będzie, wziąłem tylko dlatego że musze usprawiedliwić egzamin na uczelni
      Moje pytanie czy musze to zwolnienie dostarczyć do krus ,
    • Przez rudi0018
      Witam wszystkich.
      TAk jak napisałem w temacie, od kilku dni podczas ruszania, hamowania i jazdy(nie cały czas) coś skrzypi w okolicach tylnego koła. Śruby od koła dokręciliśmy i nadal to samo. Co to może być?
    • Przez kulfonmonika
      Szczegolnie na wolnych obrotach.Serwis twierdzi o winie jakiegos rozdzielacza.
    • Przez boku27
      Witam. Mam pewien problem z UMIG. Otóż kupiłem działkę i zaniosłem akt not. do urzędu aby zwolnić działkę od podatku rolnego. Tam dostałem odpowiedź że nie przysługuje mi zwolnienie od tej działki ponieważ w urzędzie była umowa dzierżawy bez żadnych pieczątek na czas nie określony złożona przy okazji złożenia wniosku o zwrot akcyzy za paliwo. Tłumaczenie że od 1 września nie uprawiam tej działki nic nie daje. Czy ktoś miał podobny problem prosił bym o odpowiedź lub przytoczenie ustawy jak się bronić. W miedzy czasie umówiłem się do radcy prawnego aby coś wykombinował jeśli może. Przy okazji niech będzie to ostrzeżenie dla wszystkich w podobnej sytuacji. Niech żadne papiery nie przewalają się w urzędach gdy myślimy o kupnie bo wszystko jest przeciwko nam.Z góry dziękuję o porady.
    • Przez wojtf23
      Witam. Mam pytanie czy ma ktoś może zdjęcia albo czy mógł by ktoś wykonać zdjęcia bębna blokady mostu ponieważ mam problem z montażem. Blokada nie miała żadnych uszczelnień zaraz przy tym łączniku:

Zakupiłem zestaw uszczelnień blokady tylnego mostu. Po zmontowaniu uszczelnień w tyn łączniku i spręzynki, na ten łącznik wyżej przychodzi jeszcze guma-uszczelnienie
      .
      Jak to wszystko zmontowałem to mi odstaje ten zawór o jakiś 1cm a co za tym idzie odstaje tez pokrywa bęna tylnego mostu. Może ktoś podesłać zdjęcia????
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj