Kulik

Zwolnienie opuszczania tylnego tuz w Jumzie

Polecane posty

Kulik    2

Witam jak w łatwy sposób zwolnić opuszczanie podnośnika w Jumzie ? bo za szybko opada np.jak opuszczam grabiarkę to aż strach żeby się nie rozleciała tak szybko opuszcza się :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

tak jest siłownik na ramieniu zamocowany tak?? nie da rady zastosować jekiegos zaworu dławiącego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Zwolnić to tylko jakiś dławik albo delikatnie dzwignię do góry podnośić. Ja tak robię z Owijarka ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Przerabiałem ten temat jakiś czas temu. Jeśli masz siłownik starszego typu to w nim nyple miały gwinty stożkowe i możesz na powrocie zamontować nypla z dławikiem od t-25. Jeśli masz siłownik nowego typu jak ja to pozostaje zakup zawodu dławiąco zwrotnego i dwóch nypli (koszt ok 120zł) jako przejściówki z gwintu metrycznego na calowy. Zawór montuj na powrocie bezpośrednio na siłowniku. Ja chciałem mieć możliwość regulacji zaworu w kabinie więc dociągnołem go do kabiny ale nie zdało to rezultatu bo nie wytrzymał ciśnienia przewód łączący zawór z siłownikiem.

PS. Mam identyczny zawór jak w linku powyżej tylko mój ma przepływ 50l/m i gwinty 1/2. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę żeby zawór był dławiąco zwrotny bo dławiący będzie dławić w obie strony.

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Ten baryłkowy nie ma regulacji przepływu i może się okazać, że ciężką maszynę opuści zbyt szybko lub lekką opuści bardzo wolno. Ja bym dołożył kilka złotych i wziołbym z regulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez asso2
      Witam. Wycieka mi olej z mostu tylnego ale mam nadzieję że w dobrym miejscu, bo z okolic dekla z którego wychodzi już oś do koła - jest pochlapana felga. Domyślam się że muszę odkręcać koło tylne, wtedy wymienię uszczelkę tego dekla i jakiś symering. Chciałem się dowiedzieć czy dobrze sie domyslam i czy do tej roboty muszę wypuścić olej z skrzyni i tylnego mostu? Pozdrawiam.
    • Przez Damianus15
      Witam , niedawno kupiłem mf 255 i mam w nim problem z blokada tylnego mostu , nie da sie wcisnac dzwigni , poprzedni własciciel mówił ze jej nie uzywał i moze sie zastała , ktos moze wie jak ja ruszyc , bo nie chcem nic na chama zeby nic nie pękło , miał ktos cos podobnego ?
    • Przez jjacekk4
      Witam
       
      Pierwszy raz wziąłem zwolnienie l4 dostałem na 7 dni i wiem że kolejnego nie będzie, wziąłem tylko dlatego że musze usprawiedliwić egzamin na uczelni
      Moje pytanie czy musze to zwolnienie dostarczyć do krus ,
    • Przez rudi0018
      Witam wszystkich.
      TAk jak napisałem w temacie, od kilku dni podczas ruszania, hamowania i jazdy(nie cały czas) coś skrzypi w okolicach tylnego koła. Śruby od koła dokręciliśmy i nadal to samo. Co to może być?
    • Przez kulfonmonika
      Szczegolnie na wolnych obrotach.Serwis twierdzi o winie jakiegos rozdzielacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj