kaszmir25

Sposób na zawieszanie się paszy sypkiej w silosie !

Polecane posty

kaszmir25    0

Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Ja osobiście stosuje prosty sposób, przypierdziel mocno ręką w ścianę silosu .

W przypadku śruty rzepakowej to działa ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jako but mam rozumieć zwężenie ?

 

Jeżeli tak to trzeba zastosować jak mają silosy do cementu tzn jak zaczyna się zwężenie to jest zrobiony taki czubek na 4 kątownikach o średnicy ok. 60 cm i pasza spadając się nie zaciska tylko rozpręża na tym czubku. Mam 2 silosy po cemencie i 1 Michała lejowego w jednym "cemenciaku" jest wspominany stożek i w tym silosie nie słychać jakiegoś tam obsuwania gwałtownego paszy , wszystko idzie płynnie. Szukałem w sieci zdjęcia ale nic takiego nie znalazłem.

 

Tutaj od strony spustu widać ten czubek : http://hiperogloszenia.pl/x-pl/inz/171/171185-silos-na-cement-trociny-zrebki-2.jpg

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszmir25    0

Tak, Pisząc but miałem na myśli to ostatnie zwężenie pod które podpięty jest paszociąg.

 

Z tego rozumiem, że ten stożek powoduje że pasza obsuwa się po ścianach silosu a nie środkiem.

Dzięki SADEK za sugestię dodam, że silos jest z włókna szklanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To żeby za dużo nie kombinować nad tym zwężeniem powieś np. wiaderko i zobaczysz co będzie się działo.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

mam podobny silnik w silosie jest podłączony pod paszociąg i wibruje przy włączonym paszociągu.

Mam jeszcze jeden taki nieużywany jak chcesz możemy pohandlować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
Napisano (edytowany)

Witam.

Również mam problem z zawieszeniem się paszy w silosie. Chciałbym zapytać jak sprawuje się wibrator o którym była mowa wcześniej. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale nie mam pojęcia czy to dobrze funkcjonuje. Z góry dzięki za odpowiedź i radę. A może macie jeszcze inne rozwiązania? 

Pozdrawiam

Edytowano przez Badek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JANCZAK1176
      Witam podczas montażu akumulatora (prawie nowy) nastąpiło pęknięcie akumulatora na zgrzaniu, istnieje jakiś sposób na sklejenie?
      Jakiś klej ?. Wiem że żywica nie klei się z kwasem akumulatorowym
      Proszę o podpowiedź
    • Przez Sport
      Witam chciałbym dobrze zbilansować paszę dla byczków w wieku 7 miesięcy, waga około 250 kilo. Kupiłem preparat Sanbul, kredę pastewną, granulowaną i zastanawiam w jakich proporcjach to stosować z innymi paszami którymi teraz karmię, czyli siano do woli i śruta z mieszanki ( jęczmień, owies) rano wieczór. Czy lepiej zamiast siana byłoby stosować kiszonkę?
       
      Czytałem że ktoś daje sanbul 1 do 10 ze śrutą, ile do tego dosypać kredy? No i ile kilo takiej mieszanki na jednego byczka
      Proszę o propozycje i rady bardziej doświadczonych kolegów, dodam zależy mi na uzyskaniu optymalnych przyrostów przy jak najmniejszym zakupie pasz obcych.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez pawel9898
      witam,
      mam pewien problem ze ścianami w oborze, cały czas są brudne,w oborniku
      jak dotąd nie były tynkowane, tylko od czasu do czasu malowane wapnem, ale to jest słabe rozwiązanie, gdyż po miesiącu są znowu brudne, nie macie jakiś pomysłów czym pomalować te ściany, i czy mycie ich myjką ciśnieniową to dobry pomysł? da się temu jakoś zarazić ? czy trzeba tynkować? proszę o podpowiedzi
    • Przez wikus666
      witam mam pytanie odnosnie ziarna ktore mo tak ok 16.5 % wilgotnosci i miesci sie w silosie bin 200
      jak mozna go dosuszyc zebym nie musial juz sprzedawac.
      prosze o pomoc
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Tak jak w temacie ptaki ciagle rwa folie na silosi z kukurydza , juz nie wiem co mam z tym zrobic silos jest cały obsypany ok 7 cm warstwa ziemi i sa nałozone opony w odległosci od siebie ok 1m .Codziennie musze szukac dziór i je przysypywac ziemia.Gdy ostatnio wyjołem garstke kukurydzy okazała sie ona czarna ,czyli juz niestety plesnieje .Prosze was o porade ,moze mieliscie podobna sytuacje .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj