tom31

kran wody jaki gwint???

Polecane posty

tom31    11

Witam! mam pytanko jaki jest rozmiar gwintu na kranie wody w silniku bizona z056 bo kran przepuszcza i musze wkrecic zaślepke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Śmiem twierdzić że 10*1 taki ma Rekord a czemu nie wymienić kranika na sprawny ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

dzis te nowe kraniki maja wiele do zyczenia kupisz leci a jak leci to zabawa z pasta i docieraniem go to lepiej wkrecic korek i spokoj po zniwach płyn zwalasz i maszyna gotowa i pewna do zimowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

kup oryginalny kranik od sw 400 jest on zakręcany jak odpowietrznik w układzie hamulcowym.A jak nie to w tym od strony gwintu nagwintuj na 6 śrubkę i wkręć na teflon i już masz zaślepkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

odświeżenie tematu jaki gwint jest w bloku w sw 400 bo na pewno nie 10*1 jest coś w okolicach 14 mm niby kranik od mf255 pasuje ale nie dam rady wkręcić może przegwintować na jakiś bardziej chodliwy rozmiar ? ma ktoś jakiś pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

MF zapewne ma gwint calowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiu12
      Witam.Obora pokryta jest blacha trapezową pod blachą jest folia i podbite jest to od środka styropianem.  Strasznie skrapla sie woda pod styriopianiem  i później leci po scianach. Co moge z tym zrobic? zmienić podbitke? Macie jakies pomysły?
    • Przez kellyq
      cześć
      Znajdzie się jakaś dobra dusza która by zmierzyła jaki jest gwint w czujniku temperatury wody w mtzcie np takim. Chodzi o tą dużą nakrętkę którą przykręca się czujnik.
       

    • Gość adrian
      Przez Gość adrian
      witam kupiłem nowy kran i po zakreceniu zaworu baterii muszę chwlie odczekać az woda splynie z tej rurki i potem nawet kropla nie poleci. Czyli uszczelki na glowicach ok mysilalem że uszczelka na tej rurce wylewowej ale też ok na końcu kranu jest sitko ale też nie widzę żeby było uszkodzone dodam że w starym identycznym jak nowy problemu tego nie bylo
    • Przez Arek
      Chcę założyć filtr wody i reduktor na linii pojenia, głównei dla zminimalizowania strat wody w poidłach. Co byście polecili?
      Czy np. http://allegro.pl/reduktor-cisnienia-wody-1-2-manometr-honeywell-i6745752717.html
      reduktor ciśnienia wody honeywell z manometrem będzie ok ? Mosiężny chyba lepszy niż ocynk? Jakie ciśnienie powinno być ustawione ?
      Filtr wody http://allegro.pl/filtr-do-wody-obudowa-korpus-narurowy-1-2-10-cali-i6361493851.html#
      czy http://allegro.pl/honeywell-filtr-do-wody-ff06-1-2-z-oplukiwaniem-i6976072232.html
      Plastikowy lepszy bo nie skoroduje ale znowu mosiężny ma opcje wypłukania osadu. Który lepiej wybrać ? I jaka gęstość wkładu ?
       
    • Przez Rasoir
      Koledzy taka smutna sytuacja, mam na warsztacie MF255 z 85 roku, zwaliłem głowicę bo dmuchało do chłodnicy i się okazało że jakiś rzeźnik uwalił gwint na wszystkich (tak wszystkich, łącznie 18 sztuk) dziurach. Coś tam próbowali połatać ale efekt jak widać.
      Co mi radzicie? Helicoil'e wydają się najmądrzejsze, ale niestety do wspaniałego ferdka nie ma rozmiaru (M11X1,25) chyba że jest, a ja jestem zbyt tępy żeby je znaleźć?
      Wiercić większe dziury i dać "normalny" skok gwintu (jest tam w ogóle na tyle mięsa?) czy próbować wstawić helicoil'e na M11x1,5 i zmienić szpilki?
      Miał ktoś taki smutny temat u siebie? Od razu proszę sobie darować propozycje typu kupić nowy blok... tyle to ja sam potrafię wymądrzyć  
      PS. Ciągnik pyrka, a nie pracuje więc nie będzie jakoś szczególnie katowany (jest używany 2x do roku).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj