Zaloguj się, aby obserwować  
Grzes5

Pompa Case JX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzes5    10

Witam wszystkich. Mam pytanie w sprawie pompy hydraulicznej w Case JX 95, ciągnik przepracował 1100mth i padła pompa hydrauliczna. Czy ktoś już wymieniał taką pompę i czy da się kupić pojedynczą pompę do hydrauliki bez tej do wspomagania co jest z nią skręcona? A może ktoś robił regenerację? Proszę o pomoc. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Poszukaj nr. w necie do serwisu firmy Bosch. Chyba w Warszawie gdzieś jest. Najlepiej im zawieźć max z tyś zł pewnie zapłacisz za regeneracje a nowa to juz pewnie około 4 tyś bedzie kosztowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

powiedz jakie masz objawy tego że padła ci pompa? tzn moje pytanie jest następujące: czy jesteś pewien że padła właśnie pompa? 1100mth to niewiele, i wiem z doświadczenia że raczej po takim przebiegu pompy nie siadają. Ne jestem pewien, jeśli się mylę to mnie sprostuj ale ta pompa wygląda na zwykłą pompę zębatą (mówię co prawda tylko o tym co znalazłem w necie na schematach serwisowych np http://www.messicks.com/CAS/51753.aspx:) tam są po prostu dwie zębatki, kilka uszczelnień, które nawet jak pękną albo się jakoś inaczej zużyją to ich wymiana nie sprawia kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes5    10

Nowa pompa kosztuje 3200zł. Objawami jest słabe podnoszenie tura i podnośnika oraz szybkie grzanie się pompy i oleju. Z tego co stwierdził mechanik to jakieś uszczelniacze lub zimeringi poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes5    10

Ciśnienie pompy hydraulicznej jest słabe a od wspomagania pompa jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

jeżeli stwierdził że poszły simeringi czy uszczelniacze to nie ładuj się w koszt wymiany całej pompy. jeżeli masz jakieś pojęcie (a zakładam że masz) o mechanice, to zdemontuj pompę. ona będzie miała zakrętkę na wale napędowym i pewnie ze cztery śruby ściągające (spinające) całość - odkręć je. uważaj żeby nie uszkodzić powierzchni pracujących wewnątrz pompy, każde zarysowanie będzie złe. wyciągnij simering na wale wyjściowym i uszczelniacze - podejrzewam że po dwa identyczne z każdej strony. zanieś całość albo same uszczelniacze do jakiejkolwiek dobrej hurtowni uszczelnień, nawet jeśli będziesz musiał poczekać na calowe (bo case głównie takowe ma) to zapłacisz max 20-30 zł za komplet nowych uszczelnień, jeśli zrobisz to w oryginalnych częściach z serwisu case koszt będzie ok. 200 zł. składasz wszystko do kupy i gra. a swoją drogą sprawdź filtr układu hydraulicznego, jeżeli układ jest nowy to czasem jest w nim po jakimś czasie sporo opiłków i ten filtr się zapycha, powodując stłumienie przepływu oleju hydro.

Edytowano przez bimbrownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez gandi77
      Witam mam taki problem mam chyba zepsuty termostat w case mx 135 ponieważ silnik osiąga niską temperature pracy wczoraj przy agregacie ledwie przekroczył żółte pasmo na wskaźniku, czy może ktoś mi napisać gdzie ten termostat się znajduje w którym jest miejscu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj