Polecane posty

Damianson    0

Witam jak podłączyć silnik wycieraczek od poloneza pod ten przekaźnik i pod instalacje ciągnika, nie jest to oryginalny przekaźnik do tych wycieraczek ale mam nadzieje ze da się go podłączyć.

http://obrazki.elekt..._1370619416.jpg

http://obrazki.elekt..._1370619414.jpg

http://obrazki.elekt..._1370619418.jpg

 

Z góry przepraszam za błąd w temacie proszę moderatora o poprawienie błędu.

Edytowano przez Damianson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Masz dużo tematów o tym jak podłączyć przekaźnik. Podłączasz tak jak do halogenów tylko że zamiast reflektorów masz silniczek. Poza tym do silniczka od wycieraczek potrzeba chyba więcej kabli niż + i - tam przychodzą dwa plusy jeden od wyłącznika drugi na podtrzymanie a możliwe że fachowcy z FSO cos tam jeszcze wymyślili (bieg wolny i szybki albo cos tam jeszcze)

30- plus z akumulatora (koniecznie przez jakiś bezpiecznik 8A)

87- plus silniczka wycieraczek (ten plus od wyłącznika a nie podtrzymanie)

86 - masa

85 - plus od wyłącznika wycieraczek (wyłącznik tez z bezpiecznikiem 8A)

Ale generalnie to po co stosować przekaźnik do silniczka wycieraczki skoro on nie pobiera ąz tak wielkiego prądu i spokojnie mógłby być zasilany przez jakiś mocniejszy wyłącznik?

Edytowano przez Karol445
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam nie ma cudów. Masz tam 15, 31, pierwszy bieg, drugi bieg i styk ruchomy. Kolejność musisz sobie sam znaleźć rozbierając przekładnię. A schematów podłączenia jest pełno w sieci. Jak nie chcesz żeby wycieraczki zatrzymywały się w skrajnym położeniu, to interesuje Cię tylko pierwszy bieg, drugi bieg i 31. A jak chcesz wykorzystać tą funkcję to musisz podłączyć wszystko i zastosować odpowiedni włącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianson    0

A mogę to podłączyć minus pod czarny a zielony i czerwony to biegi ? Nic się nie stanie przy takim podłączeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego nie wie nikt... Jeszcze do Ciebie nie dotarło, że masz rozebrać silnik a wtedy wszystkiego się dowiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Podczepię się do tematu. Wala się u mnie "sterownik" wycieraczek PW1 bodajże od poloneza, ma on 4 piny wie ktoś jak to podłączyć?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłącza się bardzo prosto, tylko najlepiej jakbyś miał oryginalny przełącznik, bo inaczej będzie trochę kombinowania. Jak znajdę chwilę, to narysuję Ci schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Włącznik mam w manetce od MB 124. Byłbym wdzięczny z instrukcje jak to podłączyć.

 

Edit.

Już doszedłem jak go podłączyć.

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

CO moze byc popsute jak właczam wycieraczke to pare razy ładnie chodzi a potem przestaje i tylko juz slychac jak przekaznik cyka. Po jakims czasie znowu to samo. Czy to juz silniczek do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Rozbierz silnik i sprawdź stan styków na przekładni. Rzuć okiem też na szczotki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Jest rozbieralny? Mozna w nim szczotki wymienic? Mam wrazenie jakby silnik mial ciezko z miejsca ruszyc jak mu lekko pomoge to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

ten w zetorze ? jest taki sam jak w skodzie 120 i jest w pełni rozbieralny. Można zastąpić go silnikiem z Poloneza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj