arczje

co wybrać, New Holland CX 8070 czy John Deere T660

Polecane posty

arczje    0

Stoję przed kupnem nowego Kombajnu.

 

Cenowo JD 50k droższy (ale może się uda jeszcze zbić z ceny coś)

 

Ważniejsze wyposażenie

 

CX 8070

heder 660cm tnącej VARIFEED (a'la Vario w classie)

poziomowanie sit

rozrzutnik plew

waga i wilgotnościomierz

2 Kamery

 

T660

heder 760cm tnącej z przystawką do rzepaku

waga i wilgotnościomierz.

 

Opinie o jednym i drugim są nienaganne, posiadacze JD są zadowoleni, posiadacze NH chwalą NH i tak trudno zdecydować.

 

z tego co zauważyłem to JD w lepiej wykonaną kabinę zdaje się większa. Cała reszta zdaję się być podobna.

 

A z opini zasłyszanych by wychodziło że:

john deere ma większą wydajność,

NH lepiej czyści ziarno,

NH lubi się zpachać przy zielonym rzepaku przed rozdrabniaczem,

JD łamie więcej żiarna niż NH

NH ma większy bęben (NH 770, JD 660)

NH niby mnie pali (info od handlarza NH więc nie wiadomo w sumie)

JD ma DPF

NH AdBlue

NH ma większe sita (?)

 

 

No i tak się zastanawiam co wybrać i na co się zdecydować.

Proszę więc o pomoc w wyborze tudzież opinie o tych kombajnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wziął JD, bo nie musisz lać AD BLUE. Możesz go wyposażyć w wiele udogodnień.(nie pamiętam nazwy, są opisane one na stRonie JD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To cenowo wyglądają bardzo podobnie. Przy jednakowej cenie w NH mamy przód Vario, czego nie ma w JD.

Tylko co sądzicie na temat John Deere T660? Ergonomia, wydajność, zużycie paliwa, niezawodność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

john deere tez może mieć heder od zurna - tzw. premium flow - a co do awaryjności - to na razie jedna rzecz wyszła po 3 sezonie - mega pszenica załawiła wał od ścinacza - tzn - obluzowało się koło na wale i wyrobiło go - ale napawanie i toczenie załatwiło sprawę., plus nowe koło pasowe. Poza tym tylko częsci eksploatacyjne - zobaczymy jak będzie dalej. a no i od tego roku podobno nowy model - większa powierzchnia sit i kilka innych zmian. przy konfigurowaniu dobrze pokobninuj - napewno skrzynia prodrive - jak nie zbierasz słomy to mocniejszy ścinacz i rozrzutnik plew, ew. wzmacniane siłowniki jak będziesz zakładał przystawkę do kukurydzy, warto wziąć jeszcze reduktor obrotów bębna bo czasami zejście poniżej 500 obrotów pomaga przy połówkach( a w strączkowych to konieczność) , pozatym jest bardzo dużo dodatkowych opcji - ja mam nawet adaptację do drobnoziarnistych(facelia - redukcja o połowę obrotów went) opcję do soji - ażurowe pokrywy przenośników i co dodatkowe płyty w przenośniku niedomłotów) - ekrany na heder i spód z kwasówki - i wiele innych pierdół które kiedyś mogą się przydać bo nie wiadomo co przyjdzie nam kosić za rok :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

50k piechota nie chodzi ;) nh pewnie ma troche tanszy serwis no i czesci pewnie troche tansze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Ja również stoje przed kupnem T660 serwisanci mówili że Wymiata nawet Cx 9080 nie ma sznas .Rolnik majacy takie dwa zamienil na jednego T660 .W przyszłym roku che kupić takiego ale z niemiec używanego góra 4 latka na nowego mnie nie stać jak narazie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Na razie mam takie informacje, że T670 lubi się zapalić i że gubi na wytrząsaczach. Uniwersalne sito JD niestety w kukurydzy podobno się nie sprawdza.... A decyzję trzeba do środy podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

tak posiadam t660i my12- co do zapalenia to była akcja poprawy produktu w tym roku i we wszystkich zmieniali obudowę filtra cząstek stałych,w ubiegłym roku zmieniali coś w oprogramowaniu skrzyni bo podobno hamulec elektryczny mógł się zluzować. więc jak dla mnie kolejna zaleta - podaj mi jakąkolwiek akcje w innej marce  2 lata po gwarancji - a wszyscy wiemy że nie ma maszyn bezbłędnych. Co do kukurydzy - to ci nie powiem bo nie uprawiamy już z 10 lat . co do gubienia na wytrząsaczach- ja nie zauważyłem problemu - ale wiem że niektórzy dokładali sobie dodatkowe 2 grzebienie od seri w na klawiszach - koszt kilkadziesiąt euro - a podobno poprawia - my też dokładaliśmy - ale czy jest jakaś różnica ciężko powiedzieć. poza tym była zmiana konstrukcyjna od tego roku zmieniona powierzchnia sit i wytrząsaczy, i schodki i jakieś inne pierdoły podobno skrzynia do 40kmh- ale męcz dealera -  niech ci powie dokładnie co się zmieniło -ja tylko słyszałem że coś pozmieniali i podjadą do mnie na pokaz ale - jak sadze za miesiąc będzie po jabłkach, a  jak kiepski przedstawiciel i nie wie wszystkiego to dzwon do innego 

jak chcesz mogę ci dać nr do mojego - który cośtam opowiadał o zmianach. Aha i dla mnie ksenon to pomyłka jak jest pakiet led - to bierz ksenon  źle znosi kurz - jednym słowem g. widać jak masz zakurzone światła - gorzej jak na klasycznych światłach- a czyszczenie co półgodziny to pomyłka - a w traktorze z pakietem ledowym nie ma problemu bo przykurzony led dużo mniej światła traci- ale to moja opinia inni chawlą xenony. 

Co do kabiny to jest rewelacyjna duża wygodna i naprawdę ergonomiczna . 

do kukrydzy kto z tego co pamiętam musisz mieć uniwersalne klepisko i pakiet do kukrydzy - bo na zbożowym może być problem - w starym 2064 do kukrydzy zmienialiśmy klepisko ze zbożowego na uniwersalne. 

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Dzięki bardzo za odpowiedź. Ile maszyna pali na godzinę pracy?

Klepisko maszyna ma uniwersalne. W kukurydzy sobie poradzi, w zbożu nie jestem pewien.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj