Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marasc-385a

Chlewnia na głębokiej ściółce

Polecane posty

marasc-385a    5

Witam. Jestem w trakcie budowy chlewni na głębokiej ściółce. I czy wie ktoś jakie powinna być różnica wysokości między podestem na paśnik a posadzka. I ile schodków powinienem zrobić. A jeśli ktoś wie to jakie wymiary byłyby najlepsze. Z góry dzięki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

my mamy schody 10x10 5 sztuk i różnica między posadzką a karmikami jest ok 60cm ale czy dobrze to nie wiem oglądałem u innych i mieli podobnie a co dalej to się okaże w praktyce a mamy dopiero na tym systemie 2 tygodnie

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chlewnia jest 40x14 ale nie stawiana prze zemnie tylko kupiona i na razie zrobiliśmy tylko jeden kojec na próbę jak to będzie się sprawowało a kojec mam wymiary ok 13długości a 6 szerokości. Mamy 53sztuki w nim i jak to będzie się sprawować zobaczymy

karolci13    26

Schodki możesz mieć wyższe poradzą sobie a wysokość podestu to jeśli będziesz wyrzucał tylko po zakończeniu to 60cm zrób, a obsada jeśli przyjmiesz przelicznik 0,7 to nie nadążysz ścielić, ogólnie ja na głęboką drugi raz bym się nie zdecydował

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

my mamy firmy wesstron karmiki skrzynkowe od paru lat i teraz też kupiliśmy od nich i jesteśmy zadowoleni

Edytowano przez szymon1089

marasc-385a    5

A mój tata uparł się żeby przy paśnikach zostawić około metr podestu. Czy ma on rację? Według mnie świnie mogą stać po skosie jedząc paszę.

marasc-385a    5

Myślałem że sobie w miarę poradzą jak by stały na schodach i tylko przednimi nogami by stały przy paśniku przy podeście. Dużo miejsca by się zaoszczędziło.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ganek na którym świnie jedzą jest 150cm

ZETTI77    1

mam wysokość w komorach 3,4 i nie na ile od sufitu opóścić komin wentylacyjny z wentylatorem żeby było najlepiej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez koma666
      Witam jak w temacie
      zastanawiam sie nad tym ile musiałbym miec słomy aby utrzymac stado 20 byków w oborze wolnostanowiskowej na głebokiej sciółce, stado podzielone by było na 2 kojce a w kazdym po 10 szt i powiedzmy 10 byłoby z jednego roku powiedzmy 2013 a pozostałe powiedzmy o rok starsze czyli 2012 po to zeby 10 sztuk sprzedac co roku.
    • Przez claaspl
      Kto ma takom tuczarnie w świętokrzyskim lub mniejszom
    • Przez NHCS
      Otoz chyba dosyc prostu problem, ale w sumie to duzo glowie sie nad nim. Chodzi o to, w ktora strona powinny byc spady w kojcach: do wnetrza chlewni, tj w strone karmikow tak aby gnojowica, ktora wycisnie sie z obornika nie wyciekala na zewnatrz i zostawala w kojcu, czy moze wlasnie w kierunku drzwi, konca kojca od strony wybierania obornika, tak aby wlasnie nadmiar wyciekal, ale przez to robil sie tez syf na zewnatrz. Jak uwazacie i jak jest u Was?
    • Przez cover
      Witam. Nie wiem czy w tym dziale powinienem o to pisać bo to bardziej o przepisy chodzi, ale myśle że coś tam nawiązuje do tego tematu. A mianowicie. Wraz z tatą myślimy nad przerobieniem połowy stodoły na chlewnie. Cała stodoła ma wymiary gdzieś w granicach 17x13 i przylega do niej obora, teraz praktycznie już chlewnia. Chcemy część stodoły gdzie znajduje się słoma czyli połowe przerobić na chlewnie. postawic ściane pomiędzy klepiskami, zalać strop no i oczywiście jakieś słupy, okna zrobić itp. I tu pojawia się pytanie ,czy na taką adaptacje potrzebujejakies pozwolenia? Aby starą z nową chlewnie połączyć wybudował bym dobudówkę, ale zmieściłbym się w 25m2 więc tylko pozwolenie by wystarczyło. Dachu na stodole bym niezmieniał, tylko ściany strop i okna. Na nową chlewnie to rózne pozwolenia są potrzebne, a na taką przeróbkę? Jak to jest? Orientuje się ktoś?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      posiada ktos taka tuczarnie ?
      zastanawiam sie na przerobieniem obory po bydle i zastosowaniem takiego systemu