t-25wladek

Ciągnik na 13 ha [połączone]

Polecane posty

t-25wladek    1

Witam planuje zakup ciągnika na niecale 13 ha. Narazie mam tylko t-25 z turem. Na ciagnik i na prase rolująca mam 30 tyś. Chciałem kupić c-360 ale ojciec coś marudzi wolał by coś lepszego, ale się martwie żeby na prase rolującą starczyło. A jak traktor zakupie to maszyny do niego już zakupie za inne pieniądze. Więc proszę o pomoc a podobnego tematu nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ale czy prasa na 13 ha jest ci w ogóle potrzebna? czy nie lepiej nająć a pieniądze zainwestować w traktor, sama prasa to spory wydatek a kupić starego rzęcha na którego remonty wydasz więcej jak na usługę to myślę że nie warto. Moim zdaniem na ten areał to najlepszy 7211..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli ojciec zadecyduje to może zacznijmy od tego czy mając na uwadze coś lepszego mówimy to również o czymś 4x4?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25wladek    1

No też właśnie tak myślałem że 4x4.

 

@maniana, tak na 13 ha przyda nam się prasa zazwyczaj kiedy chcemy zeby sąsiad albo znajomy sprasował to musimy czekać bo swoje prasuje i albo sprasuje i albo nie sprasuje.

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Lepiej w tym roku kupić jakiś fajny, komfortowy ciągnik, a za rok jak się uzbiera troche pieniędzy kupić prase :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Panie weź pan nowego dżon dira na raty, na 25 lat i dopłatami spłacisz, a co wyprodukujesz będziesz miał na życie i jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
http://allegro.pl/zetor-8045-8145-stan-bardzo-dobry-i3298609184.html do około 30tysiecy i z przodem to bym tylko takie cos widział. zwlaszcza ze gospodarstwo nie jest duze wiec nie ma co i sie pchać w zachodnie ciągniki skoro fundusze na to nie pozwalają a tutaj naprawy nie powinny byc zbyt uciażliwe dla portfela a te ciagniki cieszą sie dobrą opinią

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc tak jak kolega wyżej wspomniał może w tym roku ciągnik a za rok prasę. Bo w tej cenie to ewentualnie coś takiego żeby na prasę zostało



@Rolnik1973 ale Ty głupoty gadasz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Corrado to nie są głupoty, to rzeczywistość małych gospodarstw. Sam mam 14 ha. Duży może sobie pozwolić na nowy traktor bo 2 lata odłoży dopłaty i kupi nowy wypasiony. A nam i tak najlepszy mf 255/ u3512. I tu do t25 najlepszy byłby mf 255 bo prawie spali tyle samo a swoje zrobi. I jest trwały i bezawaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Trochę dużo pali, części ogólnodostępne no i trochę awaryjny jak starszy model.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

@corrado

nie gadaj, że mf 255/ u3512 jest awaryjny i dużo spali ;) tzn. będzie awaryjny jak kupisz zatyranego.... mój ma 16 lat (sierpień 1997), ma 12k mth (orientacyjnie, licznik nie działa od nie pamiętam kiedy) i z jedyną poważniejszą awarią jaką miał było spalenie sprzęgła. Poza tym wymieniam jedynie filtry, pasek klinowy i leję paliwo. A paliwa też dużo nie łyknie, mam c360 i w tych samych pracach u3512 jest spooooro oszczędniejszy ;) w tej lidze wg mnie nie ma lepszego ciągnika (zetory w tej mocy są sporo droższe)i do tura jest luks, bo zwrotny i szybki wsteczny ma ;)

szczerze, jeżeli chcesz kupić jeszcze prasę (najlepszą opcją będzie chyba sipma classic bądź jd 550) to masz tak naprawdę do wyboru:

-u3512/255

-c360/3p

-MTZ 82

-JUMZ

-c-385

Wtedy będziesz mógł kupić i prasę i zostanie trochę grosza w kieszeni na podreperowanie stanu, bo maliny to się nie spodziewaj ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mój post wyżej tyczył się do MTZ-a :) ON właśnie przyjechał i bramę byłem otworzyć a potem nie odświeżyłem strony.

 

@Rolnik1973 pisząc: Panie weź pan nowego dżon dira na raty, na 25 lat i dopłatami spłacisz, a co wyprodukujesz będziesz miał na życie i jakoś to będzie - stwierdzam że to głupoty pisząc tak. Jak ktoś ma to kupuje nowy jeśli nie stać go to kupuje używany i też można pracować. Mam trochę więcej niż Ty i nie narzekam. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

jezeli chodzi o 255/3512 to mogę polecić, u nas jest 2812 i jak na tą moc jaką reprezentuje - 38KM to silnik pozwala ciągać po drogach i 10ton z omijaniem trzeciego biegu

co do awaryjnosci to tez wielkich problemow poza ładowaniem akumulatora nie sprawia, ale przewod paliwowy ma cieniutki i lubi sie przytkąć.

jedynie mógłby mieć obciążniki na tylnej osi bo i na asfalcie potrafi zostawić czarne slady, a i komfort pracy pozostawia wiele do zyczenia


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do prasy belującej to conajmniej 80 koni. Żadna 60 nie wchodzi w grę. belarka żeby dobrze zbiła musi mieć siłę a 60 po podmokłym polu z mokrym balotem wystarczająco będzie miałą ciężko, Co do prasy to u mnie w rodzinie wszyscy mają welgerki i ja ta prasę moge polecić bo jak się trafi zadbany egzemplarz to jest prawdziwe szczęście.

Edytowano przez Przemek15_03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

najmniejszym złem bylby jakiś stary ursus/ zetor 4garowy. bo jak wydać 20tys czy iles tam na mf 255 to szkoda zachodu. pało pali ale i malo zrobi, jak są odpowiednie warunki to ciagnik dobry ale mokra wiosna i w maju na pole nie można sie dostać...

wszystko zależy od tego jak dużą kwotę możesz przeznaczyć na zakup ciągnika, lepiej odłożyć zakup prasy o rok czy dwa a miec ciągnik ktorym już cos mozna zdziałac


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam ja miałem na wiosnę podobny problem jak ty ale zapomni o c360 ja kupiłem starego zetora z ok 8000 i jestem zadowolony ma on 67 k opony spore c360 wygląda jak mały ciągnik przy nim a robić to mało co robiłem przy nim a teraz myślę kupić prasę za 20000k pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja polecił bym mtz 4x4 mocny tani w zakupie i amortyzacji za ok 20tyś kupisz ok.90roku w dużej kabinie i na prasę starczy np jd. lub krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ciezko cos znalesc do tych powiedzmy 20tys.

ja szukalbym moze cos z MF lub landini, czasem dosc ladny renault sie trafi

ursus czy zetor jest najgorszym co mozesz wybrac, maly komfort i duza awaryjnosc, do tego stare konstrukcyjnie, a ceny szczegolnie zetorow kosmiczne

co do prasy to JD 540/550, osobiscie innych nie uwazam, ale wiem ze ii rozne kronki i welger ludzie sobie chwala


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Kup jakiegoś ursusa albo zetora jeżeli nie przeszkadza ci wielkość ciągnika to za około 15tys kupisz ładną szóstkę ursusa 1201/1222 ja osobiście takiego posiadam nie prawdą jest że dużo palą oczywiście w przeliczeniu na areał jaki zostaje uprawiony itd. Ja bym brał coś takiego ja sam mam 22ha i na to 1201 oraz 16245 i do lekkich prac 360 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozejrzyj się na np. allegro i zobaczysz jaki wpadnie Ci w oko :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko nie kupuj 6 cyl ursusa czy zetora bez przodu bo jak przyjdzie ci jechac na podmokłe terny czy do lasu to jak Ci siadzie to nie bedzie fajnie jak chcesz 6 to tylko z napędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To fakt widzę jak znajomy się męczy 6 bez przodka, masakra jak mokro to nie ma pracy tym ciągnikiem, po prostu się top tył niby idzie po wierzchu a przód do dna :(


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A ja powiem tyle żeby w ogóle nie kupować traktora bez 4x4 bo to nie ma sensu jak się raz drugi przejedziesz po mokrym to zrozumiesz prędko co to za luksus 4x4. A nie lepiej sprzedać władka i kupić coś fajnego do 30tyś ciągnik a kasa z władka na prasę?

 

Bo i tak z belami to nim nie nawojujesz a coś byś za niego wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj