Gość Profil usunięty

JKM, powrót świra czy może geniusza?

Polecane posty

Sadek    1116

Nie będę się spierał ale nie wiem czy nie są to wielokrotności tych 65 zł (ale u nas Ci co korzystają z opieki społecznej nie chodzą na wybory) , ale władzę mam na myśli wójta mamy OK.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wy macie ale ja np nie mam. A glosy zbiera od tych którzy najwiecej biorą z gminy. A Ci ktorzy chcą coś zmienić są zawsze w mniejszości


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wy to kogo miałeś na myśli ??

 

Jak napisałem u nas korzystający z opieki nie pojawiają się na wyborach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

chodziło mi o to że macie podobno dobrego wójta:) ja nie mam


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Bo widzisz Sadek, z tego co piszesz to wygląda na to, że przejawiasz poglądy socjalne. A co niby złego w tym, że ja chcę o sobie sam decydować i nie chcę żeby jeden menel z drugim, którym nie chce się pracować, brali zasiłki z podatków osób pracujących? Wszystkie tego typu poglądy obciążają ludzi pracujących na rzecz nieróbstwa i zachowań patologicznych. Możesz mnie posądzić o egoizm, bo się o bliźniego nie troszczę. Tak, jestem egoistą, bo chcę mieć na względzie tylko dobro własnej rodziny i o nią się troszczyć, a nie o tych, którzy wolą pójść po zapomogę niż do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

Rozwali ZUS który i tak się sam rozpadnie bo na emerytury już nie ma. Według wyliczeń odkładając 400zł składki emerytalnej na konto na 3% po 40 latach mamy co miesiąc 2009zł na rękę przez 20 lat i emerytura jest dziedziczna.

 

KRUS - patrz wyżej.

 

Ministerstwo rolnictwa rolnikom do szczęścia nie jest potrzebne. Sami produkujemy, sami sprzedajemy.

 

UE - z mojej kasy utrzymuje się 50 europosłów którym wypłacane jest co miesiąc ok 60 tys zł i dożywotnia emerytura 4,5tys zł. W zamian za to mój kraj realizuje politykę Niemiec.

 

System opieki zdrowotnej sam się rozwali, już jest tak niewydolny że i tak dużo osób chodzi do prywatnych specjalistów i na prywatne badania - rezonans magnetyczny ok 450zł za 1/3 kręgosłupa - państwowo trzeba z rok czekać.

 

Uderzył Boniego bo zasłużył, postąpił honorowo - doczytaj o gentlemanach w dawniejszych epokach.

 

Rozwalić chory system i dać ludziom wolność. Zlikwiduje się w ten sposób tysiące problemów.

 

 

ZUS jest kwestą czasu i nie jest to tajemnica. poprostu w tv nikt o tym nie mówi żeby kowalski który wróci do bloku był zadowolony, mógł walnąć piwo i iść spać. zresztą ostatnio ogladałem wywiad z jakaś tam byłą prezes ( ZUSU, czy czegoś tam ) która mówiła że podniesienie wieku i reforma były po to żeby było mniej emerytur i mniejsze. zapewne w TV mało kto o tym słyszał :)

krus sam w sobie by się zamknął gdyby nie taksówkarze, mali sklepikarze , pseudorolnicy którzy ziemie oddali w dzierżawę a sami praują w mieście, oczywiście umowy śmieciowe bo na krusie siedzą itp. ale rząd nic z tym nie zrobi bo łatwiej powiedzieć KRUS jest złem

mi z UE wystarczyło by zlikwidowanie dopłat bezpośrednich, sądzę że w ciągu 3 lat mógłbym kupować fenda claasa itp bez krechy

system opieki to bardzo złożony i trudny temat , sam nie mam zielonego pojęcia jak to ugryść, na pewno nie możę być tak że płacę 80 zł za wizytę u olulisty a za prośbę o paragon lekarz mi mówi żebym dopłacił

ja na miejscu boniego zapewne bym oddał i wstydził się o tym mówić , ale skoro on woli się tym chwalić to jego sprawa.

na pewno niech nikt nie myśli że przyjdzie nowy człowiek ( partia) do władzy i zrobi z gówna kokos, mi się wydaję że refeormy które zostały by wprowadzone w tym roku , realne polepszenie komfortu życia mogą dać za 10 - 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

nic. po co mi zus i krus i chory system opieki społecznej? powstana prywatne agencje gdzie sie ubezpiecze o ile bede chcial a nie MUSIAŁ.

Śmieszne, jedna dawka w chemioterapii białaczki to 6000zł, są zwykle 3 sesje po 4-5 dawek. 72-90tys zł za sam lek, do tego koszt opieki, antybiotyków itp. No i wyjdzie kwota którą przeciętny Kowalski nosi na dnie kieszeni ;[ . Samofinansować to można ból zęba a nie całą opiekę medyczną. Prywatny ubezpieczyciel będzie finansował twoje leczenie do wysokości wkładu, po stopnieniu funduszy dostaniesz wiadomość "sorry Winnetou, biznes jest biznes" i reklamówkę zaprzyjaźnionego zakładu pogrzebowego.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

taka jest prawda , tylko co niektórym się wydaje że za to co płaci to eldorado się należy .....mamy prywatną stomatologię i co ? ilu nosi implanty za kilak tys zł ? mamy społeczeństwo bez zębów ?

w prywatnych agencjach to będzie stać na ubezpieczenie tylko bogatych, ale co tam po co płacić lepiej umierać na własne życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tylko ze jest przyklad leków refundowanych, gdy znikneły z listy i ministerstwo przestało dopłacał to zrobiły się jeszcze bardziej taniej niż wcześniej po refundacji.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a jak dano rolnikom dopłaty to ceny nawozów zostały w miejscu?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a jak nie było dopłat to taniały?

lepiej kupować na kredyt czy za dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Bo widzisz Sadek, z tego co piszesz to wygląda na to, że przejawiasz poglądy socjalne. A co niby złego w tym, że ja chcę o sobie sam decydować i nie chcę żeby jeden menel z drugim, którym nie chce się pracować, brali zasiłki z podatków osób pracujących? Wszystkie tego typu poglądy obciążają ludzi pracujących na rzecz nieróbstwa i zachowań patologicznych. Możesz mnie posądzić o egoizm, bo się o bliźniego nie troszczę. Tak, jestem egoistą, bo chcę mieć na względzie tylko dobro własnej rodziny i o nią się troszczyć, a nie o tych, którzy wolą pójść po zapomogę niż do pracy.

 

 

Kolego ja też stawiam na własną rodzinę ale nie wszyscy którzy biorą zasiłki to menele, są też tacy ludzie których sytuacja życiowa zmusiła do korzystania z opieki społecznej.

 

Ale mimo wszystko uważam że pieniądze które idą na opiekę społeczną są i tak mniejsze niż nasi rządzący wydają na swoje prywatne sprawy pieniądze podatników.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jak nie było dopłat to i tak zarabiałeś 30%, jak dostałeś dopłaty to i tak zarabiasz 30%

 

Porownaj ceny % pszenicy do saletry, ile % wzrosła cena pszenicy a ile saletry od 2004-2005 roku. Gdzie nawozy nie sa jedynym czynnikiem który kształtuje cenę. ON, ŚOR.

 

Jakbyś miał teraz nawet podwojone dopłaty to i tak surowce do produkcji poszłyby do góry do pewnego poziomu który pozwalałby Ci i koncernom zarobić.

 

Hipotetecznie, zabieramy doplaty i uważasz że cena srodków do produkcji (poza ON) nie spadnie?

 

Kolego ja też stawiam na własną rodzinę ale nie wszyscy którzy biorą zasiłki to menele, są też tacy ludzie których sytuacja życiowa zmusiła do korzystania z opieki społecznej.

 

Ale mimo wszystko uważam że pieniądze które idą na opiekę społeczną są i tak mniejsze niż nasi rządzący wydają na swoje prywatne sprawy pieniądze podatników.

 

 

To wejdz na naszakasa.pl i zobacz ile w Twojej gminie wydaje się na opieke socjalna. Przelicz to na 1 mieszkańca i zobacz czy to jest tak malo


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

​to są tylko dywagacje , nikt nie wie jakie były by ceny ....rynki światowe maja za duży wpływ aby nasz rynek coś znaczył

uważasz że nie było by spekulacji i koncerny nie wyrwały by od nas kasy ?

 

chciałbyś zabrać te parę złotych tym biednym ludziom ?mało bezdomnych?i co byś z tym zrobił , wynajmiesz ochronę żeby Cię nie okradli ?

​menel nie pójdzie pracować ,tylko kraść ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

pewnie żeby wyrwały, ale to jest tak że rolnik zawsze jest na dole łancucha pokarmowego (gospodarczego). Koncerny nigdy nie dopuszczą do tego aby był na minusie bo kazdy na nim zarabia. Moim zdaniem to normalna kolej rzeczy.Jest żywiciel i jest biorca.

Fakt, to są dywagacje.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Patrze tu ktoś wpsomniał o służbie zdrowia, ok. chemioterapia kosztuje, ale na wolnym rynku usługi są zawsze tańsze. Na wolnym rynku wybierzecie sobie ubezpieczenie, gdy jest konkurencja ceny spadają i wtedy płacąc załóżmy już 100-200$ jak to jest w USA jesteście ubezpieczeni, możecie płacić 300zł i mieć full pakiet a nie jak teraz pomijając całe te kolejki to cześć usług nie jest refundowana. Cały NFZ to kasa, ludzie, łapówki, machlojki i układy i trzeba z tym skończyć. Samo odejście od tej biurokracji to miliony, ba miliardy oszczędności.

Kolega wyżej ma racje zysk jest ten sam, wzrosły ceny masz przez dotacje popatrzcie na ceny samochodów na przestrzeni 10lat ile wzrosły 10 góra 15%. Przykład vw polo 2003= 40tys. brutto podstawa teraz ok.50tys. może 45tys.

Wolny rynek jest w obrębie jednego państwa, po za tym jest wojna gospodarcza i powinniśmy bronić swój rynek chociażby przed importem wieprzowiny i EU czy inncych towarów. CI przy władzy starają się nam wmówić, że jak wyjdzie z EU to staniemy się bezbronni i mało silni w konkurencji. A jak jest konkurencja naszych firm? Jak kopalnie mają nie upadać jak dostajemy po d*pie poprzez walkę z globalnym ociepleniem.

Korwin jest jaki jest ale ma realny program i po prostu mówi jak jest. Można się z Niego śmiać ale 2x byłem na jego spotkaniach i dwukrotnie chętni się niezmieścili. Raz w kiepskiej lokalizjacji 400 osób, drugi raz było po 1tys. i żadnego dziennikarza.

Są tylko 2 partie antysystemowe, reszta to Ci sami ludzie z okrągłego stoliczka. I dam sobie rękę uciąć, że przy dalszych rządach PO,PiS,PSL, TR czy innych tworów nie zmieni się nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Problem kradzieży łatwo rozwiązać wprowadzić ucinanie ręki za kradzież i tyle, mogę się o stówę założyć, że kradzieże t\diametralnie spadną...

 

Pytacie się co po zlikwidowaniu zusu czy krusu, nfz. Powiem tak gdyby był dobrowolny wybór czy opłacać składni czy nie same te instytucje padną bo nikt do nich nie będzie wpłacał.

 

Przykładowo gdybym miał teraz pracować to nigdy legalnie, bo za tą kasę szczerze ledwo idzie wyżyć, tylko na czarno wtedy mam czysty pieniądz na rękę bez okradania mnie...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jasne tym samym przybędzie inwalidów do utrzymania ... takich filozofów ten kraj nie potrzebuje

a ja się założę że tacy jak ty nie wiedza co to praca , bo tylko pluć potrafisz i bzdury wymyślać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polityka to bagno, które wciąga i niszczy. Nie trzeba być u władzy, wystarczy się ponad miarę interesować polityką i to już wystarczająco ryje mózgownice. Według ludzi z prawej strony reszta to lewactwo i złodzieje, zaś dla tych z lewej reszta to oszołomi i idioci. Stwarza to tylko niepotrzebne konflikty, szkoda sobie nerwów psuć i lepiej zająć się jakąś robotą, jak powiedział tow. Stalin "Nie siedź gołą d*pą na kamieniu. Idź do Komsomołu albo na robotniczy fakultet. " Z biegiem czasu jestem coraz bardziej sceptyczny do programu JKM, owszem jest kilka pomysłów które może warto wprowadzić w życie, ale puszczenie gospodarki w samopas to jest zwyczajne samobójstwo, państwo musi ingerować w pewnych kwestiach, ale mądrze, kierując się dobrem własnych obywateli. To nie jest XIX wiek, że każdy sobie rzepkę skrobie. Teraz pojedyncze państwo jest zależne od innych państw. To co się teraz dzieje nie jest dobre, ale czy jest jakaś dobra alternatywa na to, moim zdaniem nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@zenekc330 racja, wszędzie znajdowie się uczciwi, ale jednak i tak reszta ich zagłuszy i po prawo i lewo. KNP nie od razu rzuci Polskę na głęboką wodę tylko stopniowo, mają ludzi od tego, ekonomistów i myślę, że wiedzą co robią. Taka XIX wieczna wizja jest na razie bardzo odległa, teraz co można usłyszeć zreszta w mediach KNP skupia się i ma zamiar skupić na sprawach najważniejszych typu likwidacja podatków dochodowych, obowiązku ubezpieczeń czy reforma całego systemu podatkowego i wystarczą im konkretne postulaty na początek. Od razu monarchi nam nie stworzą. Jeśli jesteś sceptyczny to można powiedzieć celujesz w program Ruchu Narodowego, teoretycznie to też partia konserwatywno liberalna, ale za dużo tam tych czerwonych solidaruchów. Ale ważne, że są z poza systemu a to dla mnie najważniejsze. Uważają się za patriotów i można im przyznać racje, bo np. Marsz Niepodleglosci jest godny pochwaly. Nie podoba mi się wszystko co robią ale kibicuje im, bo to patrioci i nie ważne czy z prawa czy lewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Każdy z polityków mówi o honorze a tak naprawde może 10 % polityków go ma .. moim zdanie bardzo dobrze że dał mu w ryj .. popieram inaczej do hołoty sie nie dotrze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jest jeszcze taka kwestia: paliłeś i wyhodowałeś sobie raka płuc - masz problem, dlaczego ja mam płacić za cudzą głupotę? Piłeś i masz marskość wątroby - na własne życzenie. Żarłeś bez opamiętania, nie chciało się tyłka ruszyć i pospacerować - masz otyłość ale ja do tego grosza nie dołożę. Drogie zabiegi pokryłoby nam ubezpieczenie prywatne a te megaskomplikowane sytuacje i w obecnym systemie i w systemie Korwina są i byłyby refundowane przez fundacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

No, to można rozszerzyć: złamałeś nogę, po co lazłeś po oblodzonym chodniku; zostałeś ranny w wypadku samochodowym, po co pchałeś się za kierownicę - sam żeś sobie winien.Swoją drogą może rozpiszemy konkurs, jakie opcje należy wyłączyć z pod ubezpieczenia zdrowotnego będzie ciekawie. Ubezpieczenie prywatne, już to mówiłem, pokrywa koszty do wysokości jaka jest w umowie, ani grosza więcej. Resztę płacz, a płać.

Co do JKM to jego pomysły na gospodarkę owszem sprawdziły by się na przełomie IX,XX wieku gdzie to setki zatrudnionych produkowały jednostki towaru, obecnie jest odwrotnie. Nie poradził by sobie z bezrobociem i po paru latach skończył by jak Mussolini, niezbyt przyjemnie, a jak nie estetycznie :D .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Czyli uważacie, że tak jak teraz jest wszystko w porządku? Życzę powodzenia w przyszłości, ciekawe czy tak samo będziecie mówili jak z każdym rokiem państwo coraz więcej się zadłuża, w końcu ta bańka musi pęknąć nie ma siły na to, jeśli tak dalej będzie Polska rządzona


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adams452
      W związku z tym, że 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego warto poznać punkt widzenia rolników na obecną sytuację polityczną w naszym kraju. Czy Waszym zdaniem te wybory są ważne dla Polski - jesteście eurosceptykami czy euroentuzjastami?
      Z perspektywy 10 lat członkostwa było to opłacalne? Na jaką partię będziecie głosować?
    • Przez vera_512
      W mediach pojawiła się informacja, że klub poselski KUKIZ'15 planuje wprowadzić ustawę o sprzedaży bezpośredniej. Czy to znaczy, że coś wreszcie się ruszy w tym temacie?
      https://www.agrofakt.pl/kukiz15-o-sprzedazy-bezposredniej/
       
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj