Gość Profil usunięty

JKM, powrót świra czy może geniusza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9205

Krassus, nie napisałem, że to było najlepsze wyjście, co zrobił Gierek, ale się chłop starał, w porównaniu do epoki Gomułki Polska skoczyła sporo w rozwoju i poziomu życia.

Rozwój kraju był także sterowany "z zewnątrz" przez ZSRR, stąd niepotrzebny przerost przemysłu ciężkiego. Ale stocznie jakoś na zachodzie funkcjonują, a u nas trzeba było je "bezwzględnie zlikwidować" Widać tu ogromny lobbing, zwłaszcza Niemiec i Francji, nieprawdaż ?

 

A postęp to musze przyznac, robimy wbrew staraniom kolejnych rządów, czy to z prawa, czy z lewa. Bo hasło "Polak potrafi" nadal jest aktualne. Szkoda tylko, że nasz rząd i parlament zamiast pomagać, rzuca kłody pod nogi. Związek Socjalistycznych Republik Unijnych - tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ventador  

 

zejdź na ziemię człowieku ... możesz sobie uważać co chcesz i być zwolennikiem kogokolwiek , niczego to nie zmieni w tym kraju ... zajmij się tym na co masz realny wpływ , czyli zarabianiem kasy - słabo ci poszło z gospodarką i teraz wielki jazgot bo trzeba robić za robola , taki los najemnika   ;) ...kapitalizm to wyzysk człowieka przez człowieka , więc daruj te brednie bo  to żenada i błazenada żeby dorosły człowiek nie rozumiał w jakim świecie żyje 

 

z gospodarka mi słabo poszło ?  :D

gdybym był durniem i sie tym zajał na powaznie to teraz bym musiał miec z 50 ha zeby normalnie zyc, ale zeby miec tyle ha i sprzet to miałbym wiecej długu niz to wszystko warte, dla mnie to nieopłacalne zrozum, madrzysz sie jak ci ktos pewnie dał w spadku 50ha i wielkiego byznesmena udajesz, patrzac na drugiego człowieka z pogarda, to czuc na odległosc ze jestes prostak bez wyobrazni

ja z toba nie mam o czym dyskutowac, takze daruj sobie te rady, lepiej zajmij sie promocja swojego mleka bo niewiadomo czy za rok nie trafi po 50 groszy oddawac  ;)

zrozum ze nie kazdego bawia interesy typu: jednego roku zboze po 1000zł a w nastepnym po 500zł itd itd

jakos nawozy, opryski czy paliwo nie spadło o 50 % ? czy moze czegos nie zauwazyłem ?  :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A gdzie Ci UE rzuca kłody pod nogi? Może wyjdź poza swoją oborę/pole i zobacz co się zmieniło. Jeżeli dla Ciebie to jest rzucanie kłód pod nogi to chce tego więcej.

 

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

krassus

widze ze ty zagorzały fan zjednoczonych republik unijnych

tylko wytłumacz mi na co te wszystkie dotacje i programy unijne dla rolnictwa, jak to wszystko sie kompletnie nie opłaca i bez tych smiesznych dotacji bankrutuje po roku dwoch ?

rolnictwo powinno sie samo obronic bez dotacji, a zeby tak było musi byc wolny rynek i kapitalizm, tego w całej unii nie ma i nie bedzie, dopoki nie bedzie normalnego systemu podatkowego, dlatego sa dotacje, dla niemcow wieksze dla innych mniejsze  :D

skad sie biora te dotacje ? z kosmosu ? czy moze z podatkow (najwiekszym podatkiem jest to ze mamy wszystko zlikwidowane, to taki ukryty podatek unijny na rzecz niemcow, francji, anglii itp), zebys ty dostał 1tys w formie jakiejkolwiek dotacji to panstwo a raczej unia, musi zabrac obywatelom 2 tys,  zeby Polska dostawała dotacje jako kraj, to najpierw musi tanczyc jak jej w brukseli zagraja, jak powiedza ze maja zlikwidowac stocznie to amen w pacierzu, ma tak byc, bo inaczej dotacji brak !

ludzie! myslec! 

wyłaczcie te durne telewizory !

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Bredzisz jakbyś sie napił lub naćpał.Krassus walnij jeszcze jedno będziesz widział wszystko w różowych kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba nie czytasz co piszesz facet. Jak możesz pisac że wszyscy pracują jednakowo? Pierwsza z brzegu mundurówka. Porobia 25 lat i maja nie wiadomo jakie emerytuty a Ty bedziesz 50 lat na roli dzien w dzien robił i bedziesz miał 700  zł emerytury. Gdzie tu sprawiedliwość. Ktoś powinien ten system zmienić jakiś nowy plan zrobić żeby było równiej bo puki co rzad idzie w tym kierunku i to na kazdym kroku żeby rozwijali sie Ci którzy coś maja którzy coś już znacza i nie mówie tu tylko o gospodarce ale we wszystkich dziedzinach a trudno jest ruszyć z miejsca otworzyc cos swojego i wybić sie na rynek.

 

czytanie ze zrozumieniem sie kłania 

a obecnie to jest sprawiedliwie ? ile emerytury ma mundurowka a ile rolnik ? kto sie wiecej napracuje ? 

w moim pomysle wszyscy płaca 10% od płacy brutto i maja taka sama emeryture, powiedzmy ze 1 tys zł, a jezeli stan budzetu na to pozwala to i 2 tys, ale jednakowo !

a nie ze jeden komunista ma 5 tys a drugi rolnik 830zł ! bo teraz tak własnie jest

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Heh no własnie czytanie ze zrozumieniem sie kłania do tego właśnie dążył mój post że nie jest sprawiedliwie i trzeba coś z tym systemem zrobić żeby było. A Ty sam sobie zaprzeczasz najpierw piszesz ze chcesz takich samych emerytur dla wszystkich a potem żeby było sprawiedlie. Nie jest sprawiedliwie jeśli ktoś cieżko pracuje i ma taka samą emeryture jak ten który siedzi za biurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to wolisz dac mundurowym po 1.5-2 tys a rolnikom po 830zł tak jak jest teraz, czy lepiej po rowno ? co jest bardziej sprawiedliwe ?

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Krassus, czasami cię ciężko zrozumieć, w jednej dyskuzji potrafisz byc "za, a nawet przeciw" jak Wałęsa. Czym różni się sterowanie z Brukseli od sterowania z Moskwy ? Bo dla mnie niczym.

Gdy w latach 60-tych zniesiono obowiązkowe dostawy i rolnicy zaczeli liczyć koszty, PGR-y także, to wyszło im, że hodowla świń jest nieopłacalna. Spowodowało to świński dołek aż do końca rządów Gomułki. Gdy w latach 70-tych zaczęto dla uzyskania dewiz eksportować na zachód nawsze mleko, głównie mleko w proszku, poprawiła się opłacalnośc chowu bydła. W latach 70-tych budowano na wsi głównie obory  dla bydła mlecznego i opasów. Trzoda chlewna była  jako "dodatek" do bydła. Taki stan utrzymał się do końca lat 90-tych. Wraz z wejściem do ZSRU pogłowie i bydła i trzody systematycznie spada. Trzoda osiagneła poziom z końca czasów Gomułki, bydło niewiele lepiej. Zwiazane jest to ze sztucznie wprowadzonymi ograniczeniami i wymogami tzw "dobrostanu" zwierząt. W naszym kraju wprowadzono zasady, których nikt nie wymada w krajach tzw. "starej" ZSRU, bo dotyczą tylko dużych gospodarstw, powyżej XX sztuk. Dla małych są uproszczenia i mniejszy rygor.

 

Teraz sobie zadajmy pytanie, jesli produkcja spadła i nie pokrywa kraowego zapotrzebowania, to co jemy i komu jest to na rekę, że zlikwidowano konkurencje z Polski, a duże gospodarstwa zostały przejęte przez zagraniczny kapitał ? Czy system dopłat i regulacji ma zadanie wspierać polskie rolnisctwo, czy też go kontrolować i ograniczać, według zasady "możecie produkowac co chcecie, ale opłacac się będzie tylko to, na co MY wam damy pieniądze". W jednym roku jest większa kasa na rzepak - wszyscy sieją rzepak, w następnym na topie jest soja - wszyscy sieją soję. A żeby produkowac z sensem , należy robic to długofalowo, zdobyć doświadczenie, dopracować technologię. Tymczasem okazuje się, że nie ma żadnego planu rozwoju rolnictwa, żadnej stabilizacji. Kupujesz sprzęt do uprawy buraków i co, za 3 lata okazuje się, że NIE MA pieniędzy dla producentów buraków i zostajesz z ręką w g...... Na zachodzie organizacje rolnicze na coś takiego by nie pozwoliły, zaraz palenie opon, strajki itp. A u nas tzw. reprezentant rolnictwa, czyli PSL włazł by w d... diabłu bez mydła, aby tylko utrzymać się przy korycie.

 

Nam nie jest potrzebny ktos taki jak JKM, nam jest potrzebne wprowadzenie tego, o czym on mówi. Zrzucenie tego całego urzędniczego garba z pleców, które pożera 60% naszej pracy na rozwiązywanie problemów, które bez urzędników by nie istniały.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Sprawiedliwym rozwiązaniem Ventadorze jest możliwość płacenia na własne konto emerytalne bez udziału instytucji typu ZUS i KRUS. Ile kto sobie uskłada, tyle będzie miał kiedy skończy płacić składki. Skoro chcesz być wolnorynkowcem to nim bądź, nie neguję tego. Inna sprawa mnie martwi. Najwięksi krzykacze w tym temacie mocno stoją za Unią Europejską, która wszystko dotuje, by de facto utrzymać coś co mogłoby funkcjonować w normalnych warunkach(niskie podatki) bez dotacji. Uzasadnienie takiego stanu rzeczy jest proste - utrzymuje się to by pobierać podatki i wymyślać nowe, często bzdurne i absurdalne zobowiązania finansowe wobec UE. Jestem przekonany, że idąc drogą Chin, które są bardziej kapitalistyczne niż Stany Zjednoczone, nie będąc w UE, a wprowadzając reformy zmierzające do sprostowania prawa i wprowadzenia niskich podatków, bylibyśmy bardziej bogaci jako zwykli obywatele, bo państwo by nas tak nie wyzyskiwało z ciężko zarobionych pieniędzy. Mówiąc - bardziej bogaci, mam na myśli to, że byłoby nas stać na więcej, a kupując dużo odprowadzamy jakiś podatek do Skarbu Państwa. Zgodzę się z jednym z przedmówców, że nie stać nas na politykę socjalną. Każdy powinien być kowalem własnego losu, a tymi, którym się w życiu nie powiodło z różnych powodów, czy to przez nałogi, czy ciężką chorobę, zajmowałyby się fundacje jak w cywilizowanym kraju. Wyobraźcie sobie, że przy obecnym wyzysku miliony złotych rocznie idą na fundacje, a ile by szło gdyby tego wyzysku nie było. Niestety, ciężko widzę normalność w tym kraju, bo na wybory w głównej mierze idą: urzędnicy, służby mundurowe oraz biorcy świadczeń socjalnych. Ciężko pracujący mają to w głównej mierze w nosie i mamy wyniki jakie mamy. Smutne to ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

z gospodarka mi słabo poszło ?  :D

gdybym był durniem i sie tym zajał na powaznie to teraz bym musiał miec z 50 ha zeby normalnie zyc, ale zeby miec tyle ha i sprzet to miałbym wiecej długu niz to wszystko warte, dla mnie to nieopłacalne zrozum, madrzysz sie jak ci ktos pewnie dał w spadku 50ha i wielkiego byznesmena udajesz, patrzac na drugiego człowieka z pogarda, to czuc na odległosc ze jestes prostak bez wyobrazni

ja z toba nie mam o czym dyskutowac, takze daruj sobie te rady, lepiej zajmij sie promocja swojego mleka bo niewiadomo czy za rok nie trafi po 50 groszy oddawac  ;)

zrozum ze nie kazdego bawia interesy typu: jednego roku zboze po 1000zł a w nastepnym po 500zł itd itd

jakos nawozy, opryski czy paliwo nie spadło o 50 % ? czy moze czegos nie zauwazyłem ?  :D

a czym ty człowieku potrafisz zająć się na poważnie ?  niczym ...jakie ciebie interesy bawią ? żadne ... więc fakt o czym tu dyskutować ? przecież  to wszystko wina Tuska czy tam innego złodzieja który to ciebie niby okrada ...tylko z czego jak ty nic nie robisz tylko głupoty wypisujesz ?

 

pogardę to ja mam dla ludzi którzy są leniami , udają wielkich mądrali  i zbawicieli , a nie mają pomysłu na siebie i swoje życie  ;)

żyjemy w tym samym kraju i jedni potrafią a drudzy nie , ty wiadomo do których się zaliczasz ...żebyś nie wiem jak szczekał i tak niczego to nie zmieni  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tomek90wlkp

moze byc i tak tylko to spowoduje fale kolejek po zapomogi bo wielu poprostu oleje temat

najlepszy system to taki 

mamy tyle i tyle kasy w systemie emerytalnym, dzielimy przez liczbe beneficjentow i wypłacamy po rowno kazdemu

 

kozulek

juz ci powiedziałem ze jestes człowiekiem bez wyobrazni, doj swoje mucki i licz chajs (10 gr zysku na litrze) niczym szejk naftowy  :D

a to co soie myslisz to ja mam w głebokim powazaniu, nie takich jak ty przerabiałem

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

czasy równości i sprawiedliwości społecznej  to już przerabialiśmy ...i co też było źle ;)

 jakiej kasy i co ty chcesz dzielić,  chyba dług ?  

widzisz ja mam co liczyć i nie narzekam , sobie też nie mam nic do zarzucenia bo pracowałem całe życie na to co mam i dla mnie rolnictwo to sposób na życie a nie męka ... ty myślałeś że świat podbijesz a tu niestety  rozczarowanie systemem podatkowym  :D  :D  :D  :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to ze ty masz długi to ja sie domyslam  :D

tak liczysz chajs niczym szejk, 10 groszy zysku na litrze a bez unii to po zapomoge bo na paliwo nie bedzie  :D  :D  :D

koles, kogo ty czarujesz mnie ?

takich jak ty to ja widuje na codzien, złotowke sciskaja az woda leci  :D  :D  :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

słuchaj może  ty dożyjesz że w systemie emerytalnym będzie jakaś kasa do podziału , ale wątpię ..niestety w tym kraju coraz więcej nierobów

 

nie spinaj się bo i tak nic to nie da ...mi nie umniejszysz a sobie nie dodasz 

nie ja tu się użalam na ten kraj i wszystko w koło 

 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nierobow ? chory na głowe jestes ? czy piatej klepki brak ?

tylko do anglii wyjechało ze 2 mln za praca! tak za praca! bo w tym kraju praca obłozona jest 40% podatkiem ! a po uwzglednieniu vatu i akcyzy 60%

jak wszedzie płaca tak jak ty płacisz czyli 2zł na godz to sie nie dziw ze same nieroby, do tego opowiesci o kapitalizmie ze to wyzysk człowieka przez człowieka  :D

nie masz pojecia czym jest kapitalizm, do szkoły nieuku!

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale co ty wiesz o mnie ? NIC

ile masz zysku NETTO na miesiac z tego swojego byznesu  :D  ?

2 tys 3 tys ? a ile bez dotacji ?  :D

nie osmieszaj sie

jedyne co ci we łbie siedzi to to ze jak odejdziesz na emeryture to sprzedasz te swoje hektary po 100 tys za ha  :D  ale musze cie zmartwic, to niedługo rypnie na pysk i ten twoj piach znowu nie bedzie wiele wart  ;)

takze realizuj zyski jaknajpredzej  :D

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Porównaj dane byłych demoludów a zobaczysz, że to my zrobiliśmy największy postęp po 89. Nawet już chyba dogoniliśmy Czechów którzy byli poziom wyżej od nas. Ukraina może być najlepszym przykładem. Startowaliśmy z tego samego poziomu.

 

I czy zakup licencji był taki dobry? Zobacz przykład Ursusa i licencji MF. Wiele polskich projektów poszło przez to do kosza a licencja też tania nie była. Nasz przemysł też bardzo odstawał od tego Zachodniego i jego modernizacja kosztowałaby miliardy. Zobacz dzisiejsze górnictwo czy stocznie. Jeżeli tak miałaby wyglądać pomoc to dzisiaj bylibyśmy na poziomie Ukrainy.

 

Krassus nie oglądaj już TV-Łenu. Według Eurostatu jesteśmy już na 4 pozycji! ale od końca, za nami Węgry, Łotwa, Rumunia i Bułgaria, a Czechy są 6 miejsc przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

słuchaj może  ty dożyjesz że w systemie emerytalnym będzie jakaś kasa do podziału , ale wątpię ..niestety w tym kraju coraz więcej nierobów

 

nie spinaj się bo i tak nic to nie da ...mi nie umniejszysz a sobie nie dodasz 

nie ja tu się użalam na ten kraj i wszystko w koło 

Nie wiem kogo masz na myśli mówiąc o nierobach ale brak pieniędzy na emerytury to po pierwsze duże podatki więc dużo osób na śmieciowych lub na czarno jedzie, część wyjechała za granicę a ta reszta co pracuje utrzymuję jeszcze watahę urzędników i pieniędzy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

nasze polemiki niczego nie zmienia-jak ktos wpadnie w g...o znaczy bagno to z niego ciezko wyjsc, bez zmiany systemu nic sie nie zmieni a do tego potrzeba rewolucji a jak to wyglada to chyba zdajecie sobie sprawe, wiec powoli bedziemy tonac az przyjda, jak zawsze w europie hordy ze wschodu i zalatwia sprawe. mieszkamy w tym miejscu 1,5 tys lat i wystarczy :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W Polsce z taką mentalnością nigdy nie będzie rewolucji. Za przykłąd podam podniesienie wieku emerytalnego. U nas chwile było oburzenie, ale tylko w internecie. Na ulice wyszły jednostki. Teraz spójrzmy na Belgię. Chęć podniesienia wieku = paraliż całego kraju, protesty. Najprawdopodobniej pomysł upadnie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Mylisz się, będzie rewolucja ale chyba dopiero wtedy jak Polska z mapy zniknie. Wtedy ktoś pomyśli że pasowało by odzyskać niepodległość zresztą nie raz już tak w historii bywało. Kłótnie nie wiadomo o co a tu zachód po cichu nas wykupuje jeszcze trochę to nic naszego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Do tego, aby ludzie wyszli na ulice wystarczy iskra i ktoś z charyzmą, żeby ich poprowadzić. Kimś takim był Lepper - nie był idealny i bez grzechu, ale miał jaja i potrafił ludzi zmobilizować. Dlatego został zdemobilizowany przez seryjnego samobójcę. Trzymam kciuki, aby znowu się ktoś taki znalazł. JKM na to nie stać, to taki usłużny błazen władzy. Krytykuje, ale boi się.

Zauważcie, że najwierniejszymi strażnikami komunizmu byli ludzie, których Stalin wyciągnął z łagrów. Oni zostali złamani w obozach i bali się tam wrócić. Sam strach wystarczył, aby byli zwierzętami dla innych. To samo jest z obecną władzą, większość siedziała za komuny, załamała się i podpisała lojalki. Boją się, aby to nie wypłyneło, dlatego ciągle są "na usługach" ludzi starego aparatu. Czasami coś wypłynie, ale większość spraw się załatwia po cichu pod stołem.

 

JKM to taki gwizdek, który wypuszcza nadmiar pary z przegrzanego kotła. Jak trzeba coś przykryć, jakąś aferę, to się go wyciąga z szafy na polemiki w TV, aby podzielił ludzi i nie interesowali się tym, co istotne. A jego wypowiedzi są tak manipulowane, aby zrobić z niego głupka w oczach opinii publicznej

 

Niemcy wyciągnęli wnioski z lat 1939-1945. po co mają nas najeżdżać, jak taniej i prościej nas kupić. Polska nie zniknie z mapy, bo to wywolałoby zamieszki autochtonów. Po prostu pozostanie takie marionetkowe "Królestwo Polskie" rzadzone przez kanclerz Merkel z Berlina.

 

A ja zadam pytanie - kto z was wyszedłby na ulicę zaprotestować przeciwko ZSRU  w takiej formie, jak obecnie ? Bo gdyby doszło do faktu, że trzeba wyjść, to wszyscy ogonek pod siebie :/

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chcesz wyjsc na ulice i co dalej ?

o co chcesz walczyc ? jakie postulaty ? jakie rzadania ? bedziesz krzyczał ze swinie, zboze czy mleko sa za tanie ?  :D

najpierw to trzeba wiedziec co trzeba zmienic w tym kraju a dopiero potem wychodzic na ulice aby nie powtorzyc przemian jak w 89r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adams452
      W związku z tym, że 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego warto poznać punkt widzenia rolników na obecną sytuację polityczną w naszym kraju. Czy Waszym zdaniem te wybory są ważne dla Polski - jesteście eurosceptykami czy euroentuzjastami?
      Z perspektywy 10 lat członkostwa było to opłacalne? Na jaką partię będziecie głosować?
    • Przez vera_512
      W mediach pojawiła się informacja, że klub poselski KUKIZ'15 planuje wprowadzić ustawę o sprzedaży bezpośredniej. Czy to znaczy, że coś wreszcie się ruszy w tym temacie?
      https://www.agrofakt.pl/kukiz15-o-sprzedazy-bezposredniej/
       
    • Przez Wald3k
      Witam wszystkich,
      jak myślicie, czy po wprowadzeniu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego 30 kwietnia br. ceny ziemi spadną, utrzymają się czy dalej będą rosły?
      Chodzi oczywiście o rynek prywatny, bo jak wiemy na grunty państwowe wprowadzony będzie pięcioletni zakaz sprzedaży.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj