jarekvip99

Place na polu gdzie burak wcale nie rosnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    18

Jest u nas taki problem ze na polu 2 ha sa 3 place po pare arow kazdy gdzie burak wcale nie chce rosnac... pozostale prawie schodza sie rydlinami a te sa takie jakby z tydzien temu wyszly z ziemi dopiero choc wschody byly rowne dla wszystkich. problem jest zawsze na tym z pszenica czy rzepakiem tez choc one jakos mniej reaguja na to ale widac potem z kombajnu ze tam rzadsza jest pszenica. burak tez pewnie urosnie ale bedzie duzo mniejszy przy zbiorach niz ten normalny. jest tak ze jeden burak wielki gdzie ziemia normalna a nastepny taki maly i kojene tez male i tak z 20 metrow i potem znowu normalny.. nie jest to gdzies od brzega tylko na srodku pola woda tam nigdy nie stoi wapnowane jest co 4 lata. rydliny slabego nie zaczynaja sie w tym samym miejscu tylko np pare krokow dalej albo blizej dana rydlina od drugiej. jest jeszcze jedno takie pole u nas i tam tez problem jest podobny tylko tam jest jeden duzy plac a ziemia to IIIa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Z Twojego opisu wynika, że przyczyną może być niskie ph. Niestety znam ten problem ze swojego podwórka i muszę się za to wreszcie wziąć. To że wapnujesz co cztery lata nie musi oznaczać że ph jest prawidłowe. Robiłeś badania gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jak zrobisz to napisz jakie masz wyniki i wtedy się okaże co jest warte wapno, którego używałeś. U mnie na bank gleba zakwaszona ale zrobię badanie przed wapnowaniem i po wapnowaniu (oczywiście nie od razu), właśnie żeby wiedzieć co rozsiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Jedź do pierwszego lepszego sklepu ogrodniczego i kup kwasomierz na płyn helinga. Koszt ok. 30zł ( coś takiego: http://e-centrumogrodnicze.pl/produkt/wyposazenie/pozostale/kwasomierz-glebowy---ph-metr-783.html ) Zrobisz tym kilkadziesiąt próbek. Mam podobny problem na jednym kawałku. Placyki o ph na poziomie 4-4,5. Cała reszka pola trzyma ph na poziomie 6. Czemu w tych miejscach taki kwas? nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mailo1988
      Być może i jest taki temat na forum ale nie znalazłem
      potrzebuje jakiś dobrą odmianę kopru i buraka ćwikłowego co polecacie?
    • Przez abc1922
      Witam. Panowie mam 4 byczki po 200 kilo i nie opłaca mi sie bawic w kiszonke z qq i chce zasiac troche buraka na zime. A wiec mam mały ogrod około 1/4 hektara i chciał bym na nim zasiac troche buraka i marchwi pastewnej i mam pare pytan.
      1. Jaka odmiane buraka pastewnego polecacie? Jedno czy wielkokiełkowe?
      2. Czym rozni sie odmiana buraka jedno od wielokiełkowych?
      3. Ile potrzebuje nasion buraka? kilo? dwa?
      4. Kiedy siejemy buraki?
      5. Jaka odmiane marchwi polecacie?
      6. Czy moge posiac marchew w grzedach od ziemniaków, zebym mogł wykopać kopaczka?
      7. Kiedy siejemy marchew?
       
      Wiem ze duzo roboty z tym wszystkim, ale mam duzo rąk do pracy, wiec nie bedzie problemu ;d
       
      Dzieki za odpowiedzi:D Pozdrawiam
    • Przez jarek5036
      Witam chciałym się dowiedzieć czy ktoś stosował taki sposób dosuszania kukurydzy o kilka %, jesli tak to kiedy nalezy wykonac oprysk.
    • Przez evolution93
      Witam.
      Za rok kończy mi się plan 5 lat i czas zacząć myśleć na przyszłość. Czy są jakieś zboża ,warzywa lub inne rośliny które warto posiać /posadzić w gospodarstwie ekologicznym czy pozostaje wszystko wrzucić w łąki?obszar jaki mam do zagospodarowania to 11 ha.
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie dotyczące czerwonej fasoli a dokładnie w niektórych miejscach są takie żółte place, rośliny są koloru podchodzącego do żółtego i ogólnie są mniejsze, czym to może być spowodowane ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj